Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a legnagyobb visszavágás,...

Mi a legnagyobb visszavágás, ha mindenki lenéz? Ti mit tennétek? -Ha nem érdekel, hagyd el a kérdésemet!

Figyelt kérdés

Ha mindenki lenézne akkor mit tennél? Ha annyira sem értékelem őket sem magamat hogy bizonyítsak, akkor mit tegyek? Ha öngyilkosságot kísérelnék meg akkor még jobban megvetnének, mert nincs annyi eszük hogy felfognák hogy miért tettem, és csak még jobban lehordanának mindennek. Pedig semmiben sem jobbak nálam, sőt. Jóval az én szintem alatt vannak, de mégis fáj hogy xarnak néznek engem, az életemet. Mindent ami én vagyok elfojtsák, megtagadnak és megvetnek. Nem félem a halált, megvetem mind az életet, mind a halált. Egyedül a küzdés magasztos dolog ebben a világban. Nem ismerik a képességeimet, semmit sem tudnak rólam, mégis megvetnek, mert ők csak azt lássák, amit mutatok. Na meg amit látni akarnak. Mindenki csak sérteget, pedig el vagyok telve a sértésekkel. Olyan csúnya vagy negatív dolog, nem létezik, amit még ne mondtak volna nekem, és Rám! Meddig lehet ezt eltűrni? Mikor fogok kiállni magamért? Ha felvagdosom magam, azzal mit nyerek? Ha pedig tovább élek és küzdök magammal, és mások véleménye ellen, azzal mit nyerek? Miből merítsek erőt és akaraterőt, miközben teljesen lehúznak?

Igen, ti is sértegessetek, itt a lehetőség. Írjátok azt hogy egy önsajnáló senki vagyok. Meg hogy ki nem xarja le a lelki ömlengésemet?! De inkább arra lennék kíváncsi, hogy ti mit tennétek a helyemben? Annyi érzés kavarog egyszerre bennem, egyik a másik ellen. Nem tudom melyiknek engedjek. Szeretnék meghalni, és élni is, de már csak azért hogy mindent megcáfoljak, amit valaha is ellenem szóltak.



2019. jún. 11. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! 21 éve élek így minden nap valaki megkövez valami fölösleges dologért DE ha vissza nézek a multamra inkább örülök hogy ők ilyennek formáltak. A baráti körömben nem ismerek még egy ilyen kemény , különleges embert és erre büszke vagyok. 5 éve visszanétzem a régi osztálytársaimat és azt láttam hogy abból a 20 emberől 15 valamilyen szakmunkásba végezte én meg eljutottam az orvosira. Nem félek semmitől , nem vetem meg azokat akik engem bántanak mert nem ismernek és nem tudják hogy ki vagyok . Igen sok fájdalmat okoztak el se tudom mondani mennyiré széttört a lelkem, rosszabb hónapokban depresszióba is beleesek . De még élek és az életemet nem cserélném el senkivel :) .
2019. jún. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
És az emberi természet sajnos olyan ,hogy el akarja pusztítani azt ami különleges és szép.
2019. jún. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát igaz, én sem cserélnék senkivel, akármennyire nehéz is. Mert senki sincs olyan mint én- nagyképűen hangzik tudom, de hát igaz! Talán ez az egyedüli dolog, amiért még hagyom magam életben. És azért nincs értékem senki szemében, mert senki nem ismer úgy igazán, és mert túl sok a nép. Ha egyike lennék egy maréknyi megmaradt emberi fajnak, akkor értékes lennék. De mivel majdnem 8 milliárd ember közöl csak egy vagyok, így az életem nem jelent semmit. Igazán mindegy a világnak, hogy élek-e vagy halok. Neked pedig gratulálok..,

remélem egyszer én is erős leszek lelkileg, ki tudja.

2019. jún. 11. 11:20
 4/9 anonim válasza:
Tényleg úgy érzed, hogy különb vagy ezeknél az embereknél, vagy csak a sértettség miatt gondolod ezt? Szerintem a második, hiszen, ha valóban többre tartanád magad, nem fájna az, amit rólad gondolnak/mondanak, egyszerűen lesz@rnád a véleményüket, leperegne rólad. Valószínűleg nem is bántanának annyian, mert ha nem tudnak semmilyen érzelmet kiváltani belőled, semmi értelme az egésznek. Öngyilkosság, vagdosás? Miért számít annyit a véleményük, hogy miattuk ilyen dolgokon agyalsz, kik ők neked? Miből meríts erőt? Saját magadból. Magadba fektess annyi energiát, amennyit lehet és ha sikerült rendbe hoznod az önértékelésed, már nem fog érdekelni ki hogyan néz rád.
2019. jún. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
# 4. Hát nem vagyok különb, hanem inkább csak más. Ennyi. Csupán más vagyok, és nem értenek meg. És akit nem értenek meg, azt elítélik és bántsák.
2019. jún. 11. 21:40
 6/9 anonim válasza:
4. vagyok, Megkérdezhetem, kik és mivel bántanak?
2019. jún. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezt valamilyen színten mindenki átéli. Magam részéről pont lexarom kinek mi a véleménye rólam. Felőlem akár meg is verhetnek ha nem vagyok ott. Aki meg szemtől szembe mondja azt elküldöm anyukája fenekébe, mert nem vagyok köteles ezt hallgatni. Gondold végig TE milyennek akkarod látni magad, és arra törekedj hogy elérd. Saját magadnak is nehéz megfelelni. És én azt hiszem te valójában magadnak nem felesz meg mert ha megfelelnél pont nem érdeklne mit mondanak mások. Persze amit mások mondanak egyszer érdemes meghallgatni elgondolkozni rajta igazuk van e. Ha úgy ítéled nincs akkor ennyi. Amit más mond rólad az az ő problémája nem a tiéd. Magadnak felelj meg. Mindenkinek lehetetlen bármit is teszel. Valóban ha vagdosod magad vagy öngyilkos leszel csak kiröhögnek max lesajnálnak. Nem fognak meg változni tőle. Sőt aki gyenge arra rálepnek es abból merítenek erőt. Ne mutasd a gyengeségedet csak annak aki méltó rá. Jegyezd meg! Sose mással doglalkozz, csak magaddal, a magad életével. Aki bánt azt meg el kell kerülni akár szülő akár rokon akárki. Nincs joga senkinek bántani, nem vagy köteles elviselni. Keress olyan embereket akik között jól érzed magad. Ha most nincsenek kicsit légy egyedül és gondold végig mik a vágyaid, és jogosak e a kritikák.
2019. jún. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A visszavágás egy marhaság. Olyanoknak akarsz visszavágni akiket nem érdekesz. Szélmalomharc mert lepereg róluk bármit teszel. Visszavágás ha nem velük foglalkozol és a visszavágással, hanem keresel egy új utat nélkülük. Vagy ha jogos amit mondanak változtatsz.
2019. jún. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy mondat jut erről eszembe, ami mindig átsegített a nehéz helyzeteken, önbecsülést adott, és megtanított másokat lesz*rni:


"Ha a világ hátat fordít neked, fordíts te is hátat a világnak!"

2019. jún. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!