Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Haszontalan érzem magam, nem...

OliviaMoore kérdése:

Haszontalan érzem magam, nem érzem, hogy haszna lenne belőlem bárkinek is. Hogy tudnám legyűrni ezt az érzést?

Figyelt kérdés

Mióta abbahagytam az iskolát (levizsgáztam), abbamaradt az optimizmusom.

Azelőtt azt hittem, sikerül majd elhelyezkednem, mert tényleg nem rossz szakmáról van szó. Pozítivan álltam az egész munkakereséshez. Kaptam is álláslehetőségeket, mindegyik átverés volt. A többi helyre pedig fel sem vesznek, mert nem vagyok valaki rokona. Két évig szenvedtem (kihívás volt számomra már az is, hogy ezt a szakmát választottam) és semmit sem értem el. Tudom, hogy a tudást nem veszik el. De így hol használjam fel?

Három évvel ezelőtt ki akartam menni végleg Ausztriába, akkor a nyelvtudásom teljesen a toppon volt. Már sokat felejtettem. De mindig úgy voltam vele, ha nem jönnek össze a dolgaim irány Ausztria. Nekem mindig is egy "kis álom" volt. Néhány napja körbetelefonáltam Ausztriában. Nem elég a nyelvtudásom, nem jeleznek vissza, egyszóval semmi.

A párom is bennem látta az esélyt, csalódott bennem, látszik rajta.

Annyira haszna vehetetlennek érzem magam, tehernek, akit a szeretteimnek el kell viselnie.

Az utóbbi pár hétben ez az érzés van bennem, napi minimum tízszer megnézem az e-mailjeim, az álláshirdetéseket. És, ahogy újból és újból semmi, mégjobban összetörök.


Hogy keressek más célokat, mikor ezek voltak az álmaim? Hogy nyerjek vissza egy kis optimizmust? Kifogytam minden ötletből. Úgy érzem nincs energiám.

Hogy gyűrhetném le ezt az érzést?


Mások szerint ez az érzés természetes, minden embernél.


20/L.


2019. jún. 13. 22:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint fejleszd a nyelvtudásodat és tanulj még egy nyelvet.Ha a szakmádban MÉG nem tudsz érvényesülni keress más munkát ideiglenesen.A "haszontalan" vagyok és egyéb hülyeségeket felejtsd el,mert felemészt.Tanulj,sportolj,dolgozz,keresd az élet apró örömeit és ne ess kétségbe még fiatal vagy.A lényeg foglald el magad és ne rágódj,mert csak ki készülsz.Nincs még semmi veszve,mert fiatal vagy még tanulhatsz,fejleszheted magad.Ezt a depresszív gondolatokat pedig "dobd" el.


Sajnos én sem tudok érvényesülni a szakmáimban,pedig hívtak németországból,jópár helyről,feldobta egy cég,hogy műszakvezetőt keresnek.Ehelyett közmunkás vagyok,mert "lesérültem" és 10 hónapja az orvosokat járom,kezelések,talán műtét,maradandó károsodás stb.Talán felépülök (esély kb 0.1%).Ezt azért írtam,hogy gondolkozz el az én helyzetem milyen a tiédhez képest,hátha helyre zökkent.

Szóval fel a fejjel!

2019. jún. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen kedves szavaidat!

Jobbulást és kitartást kívánok!

2019. jún. 13. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!