Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A panikbetegsegbol mivel es...

A panikbetegsegbol mivel es hogyan lehet kigyogyulni?

Figyelt kérdés
Mar 4 eve tart es ggyogyszereket is szedek,pszichologushoz jarok de semmi. Allandoan szedulok,bizonytalan vagyok, rengetekszer felek ki mozdulni otthonrol, a boltoktol es a tomegtol is rosszul vagyok. Van hogy napokig jol vagyok utana pedig vissza esek. /23 L

2019. jún. 13. 23:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor válts pszichológust, ha ez nem segít. Meg kell találnod a félelmed okát, és le kell győznöd, ami nálad a pánikot okozza. Én 1 év alatt jöttem ki a pánikból gyógyszerek nélkül. Vezettem egy füzetet, hogy milyen fizikai - lelki - testi helyzetben jön rám a pánik, és így jobban sikerült beazonosítani, hogy ilyenkor milyen gondolatok kerítenek hatalmukba. Ezekre a negatív gondolatokra, félelmekre pedig választ kell találni, neked is menni fog, sok erőt kívánok! 🙂
2019. jún. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, én 22L.
2019. jún. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amúgy fogamzásgátlót nem szedsz véletlenül? Egyik barátnőmnek az okozta a pánikot. Ha igen, hagyd el azt a mérget...
2019. jún. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne egyszerű pszichológust keressél, hanem mélylélektani módszerekre (KIP, ego-state, regresszió, Bradshaw, Rossi) kiképzett terapeutát.
2019. jún. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Melyik gyógyszert, milyen adagban, mennyi ideig ?
2019. jún. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 BrainlessFaceless válasza:

Minden háttértudás nélkül leírom neked az én történetemet. Részemről szerek által indukált pánikbetegségről "volt" szó. (az idézőjelet megmagyarázom a végére) Átéltem egy nagyon durva pánikrohamot, sokáig utánay orvoshoz jártam mire kiderült nem szervi probléma. (természetesen mindennel felhagytam amik erre az útra vezettek). Ez 3 évvel ezelőtt történt.2 éven keresztül voltam igazán pánikbeteg, azóta kezelem a szituációt. Saját tapasztalatomból és mások véleménye alapján ha egyszer pánikbeteg lettél, soha nem lesz minden a régi mint előtte. DE mielőtt elkeserednél el kell mondaom, hogy kezelhető, abszolút kordában tartható. Mindenkinél más segít, nálam (férfi lévén) a leginkább az a hozzáállás segített, hogy "beleálltam". Elképzeltem egy "rossz embernek" magát a pánik rohamot és beleálltam mint "gyere haver, rendezzük le". Nem lettem jobban, a szívem ugyan úgy vert, lefagytak a kezeim, remegtem/izzadtam de a halálfélelem elmúlt. Ez furán fog hangzani és teljesen egyedi megoldásom volt (persze ez csak akkor járható ha egyedül vagy szűk baráti körben voltam), hogy elkezdtem ocsmányul káromkodni, valahol viccet csinálni az egészből. (pfuu de g**i szarul vagyok, azt a k***a életbe mindjárt összeesek b****eg)

1 éve szinte tünetmentes vagyok, néha "beszédülök" de egy tapasztalatot biztosan állíthatok ami a mai napig segít akármilyen szituációban.


1. Sosem haltam még bele így nincs mitől parázni (neked sincs)


2. Paráztam attól, hogy elájulok DE ha elájulok legalább rendeződik a légzésem, lehet jobban járnék "so be it" (sose ájultam végül el)


3. Mindig megijedtem, hogy milyen gyorsan ver a szivem (hozzá teszem ami 100-110-es pulzus ami teljesen ártalmatlan eseti szinten) de eszembe jutott egy pszihiáter mondása erre:

- Félek, hogy ver a szivem

- Az a jó ha ver nem? Akkor van para ha nem.


Hosszú út ez, de szerintem a lényeg az, hogy ne hagyd, hogy elhatalmasodjon feletted. Javaslom neked, hogy kezd el "pofán vágni" a pánikrohamot ha jön. Nekem egyre kevésbé volt erős és mára szinte eltűnt.


Nem elfelejteni, hogy sose "gyógyulsz meg" de kezelheted tünetmentesre.


Remélem nem közhelyeket írtam neked!

Sok sikert!


30 F

2019. jún. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem az segített, hogy csak fizikailag pánikoltam, de lelkileg nyugodt maradtam. Szóval nem azt mondogattam, hogy úristen, meghalok!, hanem, hogy nyugi ez csak egy kis adrenalin a véremben, semmi bajom se lesz. És tényleg nem lett, nem paráztam rá, így a pánikok is hamarabb levonultak.
2019. jún. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!