Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félre vagyok diagnosztizálva?

Róbert dávid kérdése:

Félre vagyok diagnosztizálva?

Figyelt kérdés
14 éves korom óta kapok diagokat , először hebefrénia,majd volt ez kataton is,paranoid skizofrénia jelenleg 28 éves vagyok,na most hozzáteszem igen hallucináltam gyógyszer nélkül ez körülbelül 10 éve,akkor is valami más lehetett nem emlékszem,rossz orvosom volt minden sz*rt felírt,aztán elhagytam hirtelen őket. Azóta nem szorultam korházi kezelésre,igaz voltak időszakok 2012-2015 ig amikor tényleg valami nem stimmel velem szóval nem járkáltam ki otthonról,nem beszéltem emberekkel de nem halluztam. úgy hallotam ez a diagnózist akkor is felálithatják ha nincsenek akusztikus hallucinációiód.hozzáteszem egy gonosz emberrel laktunk az alatt,szóval a emberek környezete simán kiválthatott mást is.az OCD már biztos ezzel is vagyok diagolva,kényszergondolatok kellemetlen gondolatok betörekednek az elmémbe, a szorongás is biztos van nekem,messzeb helyekre félek elmenni,izzadok,kiszárad a szám. Bár amennyit cigizek,lehúz depressziós leszek tőle enyhén,letargizál a cigi,letenném ha tudnám.Ehez is kell egy pszchiés állapot. obsszessziv kompluzív zavarra sertraline t kaptam bevállt,de valamiért abba maradt. a legbeválltab fevarin volt,na mindegy hagyjuk a gyógyszer témát. Hozzáteszem nem volt szükségem korházi kezelésre nem szorultam sose. 28/F

2019. jún. 17. 05:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem, a diagnózis helytálló.
2019. jún. 17. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem minden skizofrén hallucinál. Valakinek csak téveszméi vannak.
2019. jún. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!