Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, mentális problémám...

Mit tegyek, mentális problémám megkeseríti az életemet?

Figyelt kérdés

December végén kezdődőt minden. Amikor számomra újfajta mentális problémám alakul ki nálam. Nem is tudom minek nevezik ezt a mentális problémát. Nagyon durva volt a mentális bajom. Szenvedtem tőle. Január végén mentem vissza időpontra orvoshoz gyógyszert íratni. Amíg vártam orvosra, mikor kerülök sorra, bepánikoltam és rosszul lettem, zavart voltam. El is mondtam, mi bajom van. Erre azt mondta orvos: azért van mert nagyon szorongok. Újra kí irta nekem a Frontint, riszperidon gyógyszer adagját fel emelte. Újra Frontin szedése, meg riszperidon gyógyszerből erősebbet szedek, valamennyit javult az állapotom. x hetekre elmúlt az a mentális problémám. Aztán májusra vissza jött megint, de az már nem volt annyira durva mint januárban volt. Június elején voltam orvosnál, ahol elmondtam, újra vissza jött. Azt mondta hogy nem fog gyógyszeren semmit változtatni. Meg várja nyarat lesz-e javulás nálam. Ha nem akkor, megbeszélhetjük gyógyszerváltás. A következő időpont ami szeptemberben lenne. Ott bajom, ami jelenleg van ez a mentális bajom, egyre jobban zavar. Már napközbe mellet, minden este is előjön, ez miatt nehezen tudok elaludni tőle. Kezdem tőle kínosan érzeni magamat. Mások is morognak rám, miért csinálom ezt, meg viccelődnek a bajomon. Nem tudom mit csináljak. Egyáltalán elfog magától múlni. Nem akarok végig szenvedni a nyarat. Mi lenne a megoldás?


Amit szedek: Antidepresszáns: depresszió szorongásra jó, frontin , riszperidon tartalmú gyógyszer.



2019. jún. 18. 13:39
 1/6 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam, leírnám pontosabban mibe szenvedek jelenleg. Hátha valaki megtudná mondani betegség nevét. De ebből is mini regényt írnék le.
2019. jún. 18. 13:41
 2/6 anonim ***** válasza:
Sok pánikrohammal szorongással kapcsolatos videót csinálnak a youtuberek a saját történeteiket elmesélve. Jó érzés hogy az ember nincs egyedül a bajával. Hajrá Kedves!
2019. jún. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Te is tegyél valamit aktívan, például keress rá arra, hogy a helytelen étrend hogy függ össze a mentális betegségek súlyosbodásával. Milyen dolgokat tudsz tenni, amivel változtathatsz a környezeteden, amik esetleg a gondjaid súlyosbodását okozhatják?


Van egy csomó tananyag, CBT például


Csak szedni a gyógyszert és várni a javulást sajnos nem egy jó stratégia ÖNMAGÁBAN. Nem azt mondom, hogy ne szedd, csak azt, hogy önmagában ez semmi.


Ezt nem fogod hallani, mert a gyógyszeripar nem ezt szeretné, nem olyan betegeket szeretne, akik pár hónapig gyógyszert szednek, dolgoznak magukon és utána szép lassan letegyék; olyat akarnak akik egy életre függők lesznek.

2019. jún. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2-es válaszoló. Régen kövér voltam, egészségtelenül éltem. Végül lefogytam, egészségesen élek. Mégis mentális problémáim vannak.


Ebben az évben kivizsgáltattam magam. Vér, vízelet, pajzsmirigy, hormon vizsgálat..stb semmit nem találtak. Tehát gondolkodásommal van baj. Tudom hogy mostani gondolkodásommal kéne megváltoztatni. Csak nem tudom hogyan kéne.

2019. jún. 18. 15:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Az egészségesen élek az sokmindent jelenthet.


Sajnos a magyar fiatalok nagyrészének az egészséges kaja az kb egyenlő a csirkerizst zabálok látástól mikulásig, vagy hasonló szélsőséges dolgok.



Írd le esetleg mit jelent az egészséges neked pontosan,


Milyen dolgokat próbáltál (CBT, pszichológus, NLP etc) az orvos által előírt kábítószereken kívül? Utánanéztél a mellékhatásaiknak ( például egy részüknek ez lehet ritkán mellékhatása) és a többi és a többi.


A legtöbb ember azt hiszi, hogy az orvos az valami kisisten, akinek válasza van a rengetegféle ember problémáira, csak egy kis riszperidon meg frontin kell. Nyilván ez nem ilyen egyszerű, tekintve, hogy vannak, akik egy aspirinbe vagy bármilyen más hétköznapi gyógyszerbe bele tudnak halni, ami egy igen brutál mellékhatás a skálán. Nyilván lejjebb vannak a külnöféle halucinációk, eltopmpulás etc. Ha eddig nem olvasgatttál, akkor kezdj el. Az jól hangzik, hogy az észnélküli pirulaszedés majd segít, de sajnos nem így van, erre egy komplét iparág épült.


Ha nem próbáltad ezeket, miért nem próbáltad?

2019. jún. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2019. jún. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!