Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem merek pszichiátriára...

Nem merek pszichiátriára bejelentkezni, hogyan tegyem meg az első lépést?

Figyelt kérdés

Fél éve munkanélkül vagyok. Teljes depresszióval, szorongással egész nap.


Régen is volt ilyen gondom, akkor magánpszichiáter kezelt, de évek elteltek és jobb lett a helyzet.


Most megint a szakadék mélyén vagyok.


Jogosítványt is szeretném megszerezni (pontosabban belekényszerítettek a szüleim és a volt munkahelyem 1 éve), de nem merek így beülni, viszont mindenki csesztet, hogy tegyem már le. Senki nem érti meg, hogy képtelen vagyok ilyen állapotban gépjárművet kezelni. Szerintem az oktató talán a kartonomat is leadta már, mert nem hívtam vissza. Ahogy beülök a kormányhoz pánikroham fog el, és elindítani sem tudom a kocsit. Többen emiatt fogyatékosnak is neveztek itt az oldalon, ami eléggé megviselt.



Mivel nem engedhetem meg már a magánorvost, gondoltam TB alapon bejelentkezek helyi pszichiátriára (Győr). Jól tudom, oda nem kellene beutaló?


Mire számíthatok, volt már valaki sztk-s orvosnál? Törődnek valamit az emberrel? Egy antidepresszáns is szerintem rengeteget segíthetne.


2019. jún. 24. 11:28
 1/3 A kérdező kommentje:
26 vagyok és férfi bár ez nem sokat számít.
2019. jún. 24. 11:29
 2/3 anonim ***** válasza:

Én úgy emlékszem, hogy pszichiátriára nem kell beutaló.

Nekem a TB-s pszichoterápiával jó tapasztalataim vannak, de én nem győri vagyok, nem tudok arról nyilatkozni, hogy ott mennyire lelkiismeretesek az orvosok.

2019. jún. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kell beutaló az sztk-s orvoshoz. Simán csak bemész és kérsz egy időpontot a pszichiátriára. Ahova én járok ott törődnek az emberrel igen.
2019. jún. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!