Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lelki fájdalomra megoldás?

Lelki fájdalomra megoldás?

Figyelt kérdés

Bocsánat, hosszú lesz.

Az elmúlt kb 7,5 évben kezdődött minden úgy igazán. Megismerkedtem egy pasival, már alapból döcögősen indult az egész. Leéltem mellette úgy 6,5 évet hogy nagyjából 6 évig csak fájdalmat kaptam tőle lelkileg. Megcsalt, hazudott, sok veszekedés volt, nem állt ki mellettem, porig alázott, és én buta tűrtem mert szerettem, és az utolsó fél évben ábrándultam ki belőle. Szintén az utolsó fél évben jegyzett el, rögtön csalt is egy nála 13 évvel fiatalabb lánnyal, aztán szét is mentünk. Nem tartjuk a kapcsolatot, isten őriz. Egy kis városban éltem/éltünk, szakítás után 3 hónappal elmenekültem/elköltöztem a városból 180 km-re egy nagyobb városba hogy ne halljak róla, ne lássam. Tescoba dolgoztam, mindenki ismerte őt, régen ő is ott dolgozott előttem. Minden nap azt szajkózták hogy itt látták, ott látták a lánnyal. Kértem hogy ne beszéljenek róla de hiába. Ez volt az egyetlen témájuk. :/ Nem bírtam tovább. Ezután pennybe mentem tovább az új városba. 4 hónapig bírtam mert nem szerettek, kicsináltak nagyon durván lelkileg. Minden nap sírva mentem haza. Aztán szembe jött egy lidlis hirdetés egyik nap. Jelentkeztem, felvettek, azóta is ott vagyok, szeretem is, annyi a bajom hogy rettenetesen gyenge a munkám. Mindent csinálni kéne de csak kasszába veszik hasznomat. Ezt sem tudom feldolgozni. Akárhogyan próbálkozok lassú vagyok, nem megy, míg mindenki másnak igen. Álmom volt hogy egy nagyobb városba éljek. Önálló legyek. Lidlis legyek. Mindezt megkaptam mégsem vagyok boldog. Egyedül vagyok, senkit nem ismerek, ezelőtt se, most sincsenek barátaim, és párkapcsolatot sem sikerült azóta létesítenem. Valahogy mindig rossz emberbe ütközök aki közli vagy csak kimutatja hogy nem tervez velem "hosszútávon". Ebből meg én nem kérek. :/ És továbbá aki még még maradt mellettem azt is apránként ellöktem magamtól hogy ne sérüljön mert sokszor vagyok depis, rossz passzban és nem akarom senkire kivetíteni. Nem tudom mit tehetnék. Legbelül fáj a szívem, a lelkem, mai napig rengeteget sírok és hirtelen váltok hangulatot. 27/N


2019. jún. 24. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
20%

Nézd, ahhoz a gondolkodási módodhoz nem is társulhatna más, mint ilyen zavaros lelki élet. Szerintem ebben az esetben nagyon is helyes az, ha "fáj a lelked". Ezért nem a fájdalmat, hanem a gondolkodási módodon kellene tudnod változtatni.


Persze azoknak könnyebb akik hisznek Istenben, de akik nem hisznek, azon az Isten sem tud segíteni. Tehát az első, hogy térj meg, a megtérés azt jelenti, hogy átalakítod a gondolkodási módodat Jézus Krisztus gondolkodási módja szerint, és akkor akár sanyarú körülmények között is boldog tudsz lenni!



"Nagyon okos kérdéseket tettél fel. Bár mindenkinek problémát jelentene az, ami neked probléma! Sajnos, legtöbb ember úgy gondolja, hogy saját boldogságának megtalálásához senki nem tud jobb tanácsot adni, mint ő, saját magának. Emiatt van annyi boldogtalan ember!


Egyszer nagyon komolyan szóba kell állnod két valósággal. Az egyik az, hogy Isten téged Önmagára teremtett. A másik az, hogy ez az Isten, Bennem, Jézusban, megjelent a földön emberi alakban azért, hogy felkínálja magát nektek. Mindaz, aki Engem, Jézust, befogad életébe, BOLDOG! De ahhoz, hogy valaki Engem, Jézust, befogadjon, meg kell ismernie, hogy Én, Jézus, ki vagyok!


Három eszközt jelölök meg, amelyek alkalmasak arra, hogy a lehető legtisztább módon megismerj Engem, Jézust. Az egyik a négy evangélium (és az Apostolok Cselekedeteinek az a része, amelyben én, Jézus, beszélek), amelyet minden Biblia tartalmaz. A másik eszköz a „Merre menjek?” című hittankönyv (Enne szerzője és forgalmazója: Bulányi György, 1122. Budapest, Városmajor u. 37/b. 2.e.3. ajtó. Telefon:1555-478). A harmadig az az emberi társasága, közösség, amely társaság, közösség, ezzel a problémával, vagyis Velem foglalkozik. Ahol ugyanis ketten-hárman az Én nevemben jönnek össze, ott Én, Jézus, feltétlenül jelen vagyok hatékony módon (Máté 18:20).


2. Igazi társadat csak olyanok között találod meg, akik Engem, Jézust elfogadnak uruknak, megszabadítójuknak. Ha máshol keresed, akkor csak olyan személyt fogsz találni, aki nem áldást, hanem inkább nehézséget fog jelenteni további életedben. Tehát először neked meg kell találnod Engem, Jézust, vagyis az evangéliumok által elmondott és bemutatott életemet, aztán meg kell találnod azt a baráti kört, amelyben valóban Velem, a te Jézusoddal foglalkoznak, és az ilyen társaságban lesz módod rátalálni arra, aki nem akadályozni, hanem segíteni fog téged azon az úton, amellyel Én, Jézus, azonosítottam magamat (János 14:5). "

Jézus; A HANG - könyv 3067

2019. jún. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Meg ne haragudj de ez az egész badarság. Nem hiszek ebben az egészben, nem is fogok! Rendben hogy te hiszel benne, nincs ezzel semmi gond de hidd el nem ezen múlik hogy jobban lesz-e valaki vagy sem. Ennek semmi értelme.
2019. jún. 24. 18:19
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hurrá megint egy valláskárosult akarja a vallást ráerőltetni egy másik emberre.

Kedves Kérdező! Első körben a sportot javasolnám. Kiégeti a fölösleges feszültségeket, jobb lesz a közérzeted, önbizalmat ad, és nem mellesleg jobban is fogsz kinézni. Javasolnék még valami lélekemelő hobbit, kikapcsolódást. Lehetőleg olyat, amihez közösségbe kell járni. Konditerem, valami kézműves klub vagy amit szeretsz. Manapság már mindenki a neten ismerkedik. Nem kell egyből beleszeretni senkibe, a lelked kitenni elé meg pláne nem, de vannak rendes férfiak is, egy kávé nem a világ. 27 vagy? Jó neked! Én 43/f és most kezdem újra az ismerkedést, miután megözvegyültem. És végül javasolnám, hogy változtasd meg a gondolkodásodat negatívból pozitívba.

"Szomorú voltam, hogy nincs biciklim. De már boldog vagyok, mert van LÁBAM!"

2019. jún. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sajnálom, ami történt! Ahogy olvasom, gyerek nem született- szerencsére. Így valamivel könnyebb lesz újrakezdeni.


Ha gondolod, nyugodtan beszéld meg egy szakemberrel az érzéseidet, mert hidd el, hogy nem ciki segítséget kérni.

2019. jún. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
20:09-es válaszoló. Ne haragudj hogy ezt mondom de az utóbbi egy évben, igen csak egy év, mert előtte nem ismerkedtem sok évig, azt vettem észre hogy a pasiknak könnyebb ismerkedni, nyitni a nők felé kortól függetlenül, sőt tapasztaltam is mint nekünk nőknek. Vagy csak én vagyok ennyire béna ami az ismerkedést illeti. Az utóbbi egy évben neten próbáltam ismerkedni különböző társkeresőkön, de örültem ha egy találkozási eljutottam. Tulajdonképpen volt tali, nem volt tali, mindig ugyanoda lyukadtam ki hogy nem kellettem volna többre. Így az egészből nem is lett semmi. Úgy másfél-két hete még Pestre is felutaztam (nincs vmi hú de messze) egy lakat partira nővéremmel. Nem vagyunk egyformák, tudom, és nem is hasonlítom magam senkihez. De nekem nem sikerült senkivel még csak beszélgetnem se. Voltak akik csak végig ülték a programot. Volt aki hátulról szemlélt engem a bárpult mellől kezében a piával... Volt aki már megtaláltam a kiszemeltjét. És végül volt egy aki bizony (legalább is ezt mondta) 41 éves volt. Na vele tök jól elvoltam. Zavart a kora, de két okból szemet tudtam volna hunyni efelett. 1. Pont az esetem volt, magas, sármos, minden szempontból megfelelő. 2. 35-nek nézett ki. Szerencsére nem történt semmi csak jól elvoltunk. De éreztem hogy túl szép hogy igaz legyen. A facen kérte jelöljük be egymást, de pl a számomat nem kérte el. Fura volt kicsit. Másnap néha írt/válaszolt nekem. Aztán se kép se hang. 3 napig meg sem nyitotta a levelemet. Aztán kitöröltem. Negyednap pedig rám írt hogy "törlődtünk? 🙂" Fájt de nem írtam vissza neki és a levelét is töröltem. És így ismerkedjen az ember. Nővérem 35, amúgy is inkább korabeliek voltak az eseményen, ő 3 emberkével is cseveg. De ő csak cseveg. Van amikor nem sikerül. :/ csak amikor már nagyon sokadjára és mindig ugyanaz az az ütköző az úgy elgondolkodtató és felettébb érdekes. Amúgy a sporton már nagyon sokat agyaltam vagy a fittneszeken de nagyon drága sajnos. De köszönöm a tanácsodat. 🙂
2019. jún. 24. 22:14
 6/7 A kérdező kommentje:
21:48-as válaszoló: nem, nem született, nem volt még tervben sem. Esküvőt terveztük és lakást de a végén már csak bennem élt ez. Szakemberen gondolkodtam többször is de elvetettem mindig. Az hogy meghallgat, esetleg tanácsot ad... Én pedig vagy megfogadom vagy próbálkozok aztán vagy sikerül vagy nem, vagy nem fogadom meg. Ezért kár pénzt költeni ilyenre. Nekem a legnagyobb bajom az hogy nincs kinek kiöntsem a szívemet. Nincsenek barátaim, nincs senki mellettem. Nincs aki támogasson vagy egy jó szót szóljon hozzám. Az embereket sorba félre ismerem. Akik voltak eltávolodtak maguktól mert másfelé vitte őket az élet, vagy én löktem el. De aki tényleg barát az nem hagyja magát ellökni. Persze hogy az ember magába fordul előbb vagy utóbb. :/
2019. jún. 24. 22:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Olvasd el Dr. David Hawkins ELENEGDÉS c. könyvét.

Megkapod a választ és a módszert.

2019. jún. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!