Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Éles fájdalomra a talp balolda...

Éles fájdalomra a talp baloldalán valami megoldás?

Figyelt kérdés

1 hete kezdtem el futni és a 3. nap után (1200m-eket futottam még csak kezdőként egy huzamba egy stadionban) éles fájdalmat éreztem a bal lábamnál a tal külső felén kb. középtájt. Mitől van ez? Ha rálépek akkor fáj és sántitás nélkül nem is tudok rendesen menni.

1 hónap múlva katonai alkalmasságim van és futni muszáj lenne de igy nem tudok.


Van valakinek valami tippje hogy esetleg ezt hogyan lehetne elmúlasztani? Gondolom gyulladásról van szó mert ha repedés vagy törés lenne rá se tudnék állni. Meg kb mennyi idő alatt múlna el?



2014. ápr. 1. 09:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Napközben kend voltaren krémmel,es szedj valamilyen fájdalomcsillapitot. Estére főzz egy hagyományos zselatint (étkezési zselatin) ezzel vastagon kend be,és minimum egy órát feküdj vele,amig fel nem szívódik. Természetesen ne forrón hanem langyi állapotba vidd fel a lábadra!
2014. ápr. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Jelenleg lioton géllel kenem ez volt itthon, ez mennyivel rosszabb mint a voltaren?

A zseléset pedig kiis próbálom holnap szerintem.

2014. ápr. 1. 13:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem volt a lábika felkészülve az ilyen nagy és hirtelen megerőltetésre. Pihentetni kéne, felpolcolni, rögzítő használata, stb... de ez elgyengítheti... kend krémekkel, jegeld (fagyasztott borsóval és lassan, fokozatosan tornáztasd...)

A krém hatása mindenkinél más. Lehet, hogy neked a flector használ, nekem meg nem...

lóbalzsam...

Bármi kérdésed van, írj üzenetet. Tudok mondani pár krémet...

2014. ápr. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ugyan ez a helyzet nálam is :S Már két napja nem bírok menni, ma nem is tudtam már futni sem menni, pedig kellett volna :S Nekem ez visszatérő fájdalom, kb. 2-3 havonta 1 hétig mindig ugyanígy fáj, de ennyire erősen még sosem éreztem :S Kenegetem krémmel, vizesruházom, de eddig még nem ért semmit. Ma tartottam egy pihinapot is miatta.
2014. ápr. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

többet tarts szerintem!

A mai napot kb ágyban fekve töltöttem és kenegettem krémmel (Általába a délutánomat a fizikai edzés tölti ki) és igy hogy nem járkáltam egyáltalán most estére már rá is tudtam állni és tudtam is sétálgatni anélkül hogy sántitanom kellett volna (azért még fáj) szóval pár nap fekvős pihenő mindenféle képpen kell.

2014. ápr. 1. 23:33
 6/7 anonim ***** válasza:

4-es vagyok:


Én elmentem vele az orvoshoz. Túlerőltetéstől volt. Apranax Gélt kellett vennem, amibe gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító. Majdnem 3 hét kellett neki, hogy teljesen rendbejöjjön :S Mondta az orvos, ha 2-3 hét után sem múlik, akkor szurira vissze kell mennem, mert ilyen folyadékból is sok van ott oldalt a lábamba. Szerencsére erre már nem került sor.

2014. ápr. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

én nem mentem el orvoshoz csak Liotonnal kenegettem. Nagyrészt elmúlt, de amikor futok akkor kicsit visszajön, de már javul. Ha tudnám pihentetni már rég elmúlt volna de azért nem vészes.


Szerintem nekem is az lehetett a baj hogy túlerőltettem.. régóta nem futottam és most emiatt bekattant.

2014. ápr. 22. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!