Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Disszociatív személyiségzavarb...

Fckthppltn kérdése:

Disszociatív személyiségzavarban szevedőknél hogyan alakul ki egy személyiség?

Figyelt kérdés
Úgy értem, milyen folyamat megy végbe, mikor létrejön egy új személyiség és hogyan érzékeli ezt a betegségben szenvedő ember?

2019. júl. 2. 17:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy alter egy traumatikus élményt,emléket hordoz magában. Tehát akármennyi traumád volt,annyi Altert tudsz létrehozni. Ha pedig mélyebb traumáid vannak,akkor sok Altert tudsz létrehozni,egy traumatikus élmény,emlék blokkolására. Ezek feloldása akár halállal is járhat. Ezért vannak blokkolva az emlékek a Host számára.
2020. febr. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Halállal? Azt meg hogy?
2020. febr. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
#12 Testi tünetekben(pszichoszomatikus)mint pl. Magas vérnyomás,agyvérzés,hízás. Stb.
2020. febr. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Egy ténylegesen disszociatív személyiséggel rendelkező egyén nem "tud" altereket létrehozni, azok csak megjelennek és beszélni kezdenek hozzá. A hangjukból és az indulataikból ismeri meg őket. Már rendelkeznek saját véleménnyel és identitással, nem kell felruházni őket. A traumák hozzák létre, de nem annyi alter van ahány traum. Bizonyos alterek elég erősek ahhoz, hogy több trauma elszenvedői is legyenek. Az alterek nem feltétlenül rendelkeznek névvel, de életkorral annál inkább. A hangjuk és véleményük alapján bárki meg tud különböztetni egy 5 évest egy 35 től. Általában a legfiatalabb alter a legelső személyiség, viszont nem ő a Host. Általában az erősebb személyiségjegyekkel rendelkező én irányít.
2020. ápr. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 mokrativ válasza:
89%

Nekem Disszociatív személyiségzavarom van. Ez az állapot mindenkinél más, mindenkinél egyedi, az is, hogy mennyire tudnak egymásról az alterek és hogy mekkora az amnéziásfal köztük illetve az élettörténetben.

Az alterek létrehozása félig tudatos félig nem. Nekem van egy dühös védelmezőm, ő volt a második, aki létrejött. Folyamatos iskolai bántalmazás révén, mondjuk úgy, hogy már akkor is disszociáltam, én szépen eltávoztam fejben egy másik alteremmel, miközben püffölték a testemet, de aki ott maradt belőlem és mindezeket átélte egy idő után bepöccent, hogy mindenki bekaphatja. Otthon is kaptam néha apámtól az ívet, vagy megalázott, az elején fogcsikorgatva tűrte, aztán 16 évesen azt mondta, hogy akár megver, akár nem, ő most szépen elmegy otthonról.

Van egy kicsi részem, ő megrekedt 4-6 évesen, valszeg vele kezdődött minden, van egy 8 éves gyerek, de ő csak EP (emotional part), volt egy szuicid tinédzser (ep az is), volt egy nagyon érzékeny, nagyon kedves felnőtt részem, meg maradt egy nagyon okos anonym részem, aki próbál segíteni összerakni, hogy mi történt és feloldani a traumákat.

35 leszek, nekem az utóbbi 3-4 évben tűnt fel, hogy elég sokszor többes számban beszélek/írok, néha rettegek és flashbackjeim vannak, veszekednek a gondolataim és beszólogatnak egymásnak. Olyan 30+ környékén kezdenek maguktól leomlani ezek az amnéziásfalak, meg persze tudtom nélkül a drogozással is felpörgettem a dolgokat. Egyébként nem olyan vészes, ha béke van tökre nyugisak a dolgok, de konfliktus helyzetben átalakul az egész fejem egy brazil szappanoperává.

2021. márc. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a hsz-ket inkább, ne haragudjatok.

Kicsi korban nem emlékszik rá az ember, de mind hatalmas trauma és stressz hatására válik szét.

A lélekben egy pattanás érzet, egy törési érzet keletkezik, majd mintha foszolna egy kicsit, majd olyan 10 perc múlva biztosan lehet is érzékelni bent az új idegen személyiséget, ha tényleg szakadt.

2022. dec. 25. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!