Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Semmitől nem érzek boldogságot...

Semmitől nem érzek boldogságot, jó érzést! Mi ez?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja bármi is történik velem, nem érzek semmi jót miatta. Pl munkahelyi előléptetés kapcsán teljesen semleges volt minden. Ha nyaralni megyek az sem mozgat meg. Nap-nap. Már régóta nem éreztem azt a felpörgetés szerű érzést mint amikor régen új helyekre mentem, sikerült a fizetésemelés, vettem egy kütyüt-autót. Nincsenek rossz gondolataim, nem utálok senkit, nem vagyok agresszív sem. Csak nem mozgat meg semmi pozitív dolog. Elmentem nemrég arra a nyaralásra amire 10 éve vágytam és már egy dokufilm megnézése vagy álmodozás is teljesen izgalomba hozott. Amikor meg ott voltam mintha ott sem lettem volna, mint egy semleges álom, nem több. Így utólag sem érzek semmi pozitívat.


Mi lehet ez és miért lehet?


2019. júl. 3. 09:30
 1/3 Mansour ***** válasza:
100%
Kiégés,rosszabb esetben depresszió. Mindenképp fordulj pszichológushoz. Sajnos a mai világ könnyen előhozza ezt az emberből.
2019. júl. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Háziorvossal beszéld meg, csináltasson vér és vizeletvizsgálatot, ha minden oké, akkor pszichológus
2019. júl. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 AlfonzLiguori válasza:

Kedves Kérdező,


Ha az orvosi tesztek negatívak és valamilyen lelki dolog állna a háttérben, akkor ha van egy kis időd a pszichológus mellé tanácsolok néhány elmélkedést, ami "lehet" segíthet.


Minden, ami körülöttünk van változik, valami által vagy általunk. Mi is valami más által, pl. kor, idő.

De ez a "változási ciklus" nem lehet végtelen hosszú, kell hogy legyen valami, ami elindította mindezt és nem változik és mindent átölel..

Ami úgy az "Ősrobbanást" is elindította, ami mindent előrelátott. Mert a dolgok csak akkor vállnak valamivé ha azzá formáljuk részeiből.

Tanulás, majd diploma, majd munka, előreléptetés, "alakítani" kell.

Ez csak nálunk kicsiben emberben, de nagyban is alakítva van.

Mi a célja az életnek, miért vagyunk, mire jók a mulandó boldogságok, miért vannak fájdalmak..?


Az Egyház is bő 2000 éve fenn áll Rómában és bár sok a botrány és az ellenszél, a "lejáratók-kételkedők".., de mégis annyi háború, 2 világháború és bombázás után is ott van. Egy pápa, ugyanaz a liturgia világszerte.


Remélem segített valamelyest ez a néhány sor is. Szép napot,

Kedves üdv.

2019. aug. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!