Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az igaz hogy az erős nyugtatók...

Az igaz hogy az erős nyugtatók (pl. xanax, frontin) túlzott szedése megegyezően erős függőséget válthat ki az emberből mint a heroin?

Figyelt kérdés
Régebben egy kollégám mesélte hogy 4 év heroin függőség után könnyebben le tudott szokni heroinról mint a gyógyszeripari nyugtatókról. Ez igaz?

2019. júl. 6. 17:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Igen, ez sajnos igaz. Nagyon veszélyes...
2019. júl. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%
Igen, nagyon könnyen rá lehet kapni és ezek egyáltalán nem erős szerek, sőt.
2019. júl. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
Sajna igen és leszokni borzalmas róluk
2019. júl. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%
Rivotrilról leszokni 8 év szedés után, na az kemény. Ahhoz képest a Frontin lightos. De azért az sem kellemes.
2019. júl. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

A heroin okozza az egyik legerősebb függőséget a drogok közül. A Frontin, Xanax egyáltalán nem "durva cuccok", ezért is olyan széles körben alkalmazott mindkettő. Sokkal biztonságosabbak, mint a morfinszármazékok (mint pl. a heroin). Utóbbiakat nagyon könnyű túladagolni és légzésleállást okoznak, a benzodiazepinek (pl. Xanax) még viszonylag nagy koncentrációban se okoznak ilyet, kivéve persze alkohollal keverve, na úgy már veszélyes. Annyi, hogy könnyen kialakul ellenük a tolerancia, de ez nem egyenlő a dependenciával.

Szóval nem, nem erősebb a függőség Xanax vagy Frontin esetén, mint heroin esetében, ez hatalmas butaság.

2019. júl. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem igaz. Ha mondjuk belövöd magad heroinnal az könnyen lehet hogy olyan érzést ad be, amit soha nem fogsz elfelejteni amíg élsz. Ezért is nehéz róla leállni mert ku... jó, és a szerfogyasztás miatt ugye egyre több problémával kéne szembe nézni. Ez egy pont felett egy ördögi kör amiből lehetetlen kiszabadulni.


Én mindkettőt fogyasztottam, szóval első kézből mondom hogy pl a heroin (de egyébként sok más drog is) összehasonlíthatatlanul nagyobb függőséget okoz.

2019. júl. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
43%
5. válaszolónak: Szoktál már le Rivotrilról 8 év szedés után? Esetleg Frontin Stilnox kombinációról 12 év után? Nem kívánom neked azt az élményt. Heroint nem próbáltam, de a gyógyszerfüggőséget ne bagatellizáld, elég kemény elvonási tüneteket tud okozni, ha abbahagyod.
2019. júl. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
31%
A Rivotril és a Frontin Stilnox kombináció nem egyenlő a Frontinnal vagy a Xanaxszal, én utóbbi kettőről nyilatkoztam; nem kell a kioktatás. És még ezeknél se alakul ki akkora függőség, mint a heroinnál. Tetszik nem tetszik, ez tény.
2019. júl. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
Itt a kérdés nem az volt, hogy okoznak-e függőséget Rivotril, Xanax és társai, hanem hogy okoznak-e akkorát, mint a heroin. A válasz pedig egyértelműen nem. Azt senki nem vitatta, hogy nehéz leszokni bármilyen nyugtatóról, csupán leírtam, hogy még mindig biztonságosabb, mint heroinnal lőni magad. De azért le kellett támadni...
2019. júl. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Vicces ez a vita. A kérdés valószínű nem arra irányult, hogy rivotrilt vagy hetoint hadználjon. :D
2019. júl. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!