Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek a zárta kerülök?...

Szerintetek a zárta kerülök? Erős öngyilkossági gondolatok, nárcisztikus személyiségzavar, gyógyszerfüggőség, falcolás, bulémia, OCD.

Figyelt kérdés
5 éve kezdődött minden (most 18 vagyok), azóta már kezeltek 10 fajta "gyógyszerrel" 3-szor voltam pazichiátrián, de a helyzetem egyre roszabb. A szüleim azt mondják, Őket tönkreteszi a betegségem, anyukám már neki akart hajtani egy fának, apunak kisebb szívinfarktusa vokt. Volt egy öngyilkossági kísérletem is (gyógyszertúladagolás). Szerintetek ha most hashajtózok, vagdosom magam, derealizációm van és bántanám magam akkor bevitetnek a zártra?
2019. jún. 23. 22:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%

Igen, de segítség biztos kellene neked.

Eselteg nem szeretnél egy veled egyidős, de pszichológiai érdeklődesu, segítőkész emberrel beszélgetni?

2019. jún. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%

Lehet, hogy bevisznek, de ott nem fogsz segítséget kapni.


Ez is olyan helyzet, hogy magadon kell segítened, addig minden más csak tüneti kezelés lehet.


Én azt javaslom, hogy olvass utána a betegségednek, legyél tudatában annak, hogy mit mond róla az orvostudomány, mit mond róla a pszichológia! És ha ez párosul az elhatározottságoddal és a tenniakarásoddal, akkor lehet esélyed a teljes életre! 🙂

Még betegen is.


Segítségkérést-kiáltást pedig inkább szóban tedd meg! Sokkal hasznosabb lesz neked és a többieknek is!

2019. jún. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%
pszichoterápia+ gyógyszer.
2019. jún. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Van klinikai szakpszichológusom is, aki heti 2× foglalkozik velem, nagyon jó a terápiám, mégsem tudok elszakadni a szuicid gondolatoktól. A pszichiáterem pedig Magyarország egyik legjobbja. Gyógyszeres kezelést is kapok. Pontosan tudom a betegségeimet, rengeteget olvastam róluk. Csak tönkretesznek ezek a betegségek, pedig már önként is bevonultam egy terápiás osztályra 1 hónapra. A szüleim életét és egészségét is tönkreteszik a betegségemből adódó viselkedésem. Attól félek, hogy ebből tényleg zárt osztály lesz, de mivel már voltam ott, így rettegek tőle.

Valaki tudna adni valami tanácsot, hogy Ő hogyan kezeli a hasonló betegségeit?

2019. jún. 24. 08:22
 5/12 anonim ***** válasza:
41%
Privátban megírnád, hogy hogy hívják a pszichiátered?
2019. jún. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Engem Tündérhegyen kezeltek négy hónapig (szintén narcizmus, de szuicid hajlam nélkül), és az sokat segített. Azóta kint járok csoportterápiára.

2019. jún. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
miért kell egy nárcisztikusnak bevonulnia elmegyógyintézetbe? mert nincs forrása, akiből táplálkozzon, vagy miért? én teljesen másmilyen nárcisztikusokat ismerek, akik csak zsarolnak az öngyilkossággal való fenyegetőzéssel, de magukat sosem bántják.
2019. júl. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#7 A nárcisztikus ember nem boldog, és nincsen jól. Áldozatként elhiszem, hogy te csak ennyit látsz belőlük, de ehhez belül önutálat, szorongás, félelem és fóbiák társulnak, csak külső szemlélődő nem látják. Ezt kezelni kell. Arról nem is beszélve, hogy ha valaki manipulativ, vagy egyéb módon teszi tönkre a kapcsolatait, az bizony megváltoztathato, pl terápiával. Abban az esetben persze, ha a páciens változni akar. Az már csak zárójeles, hogy a narciszok sem egyformák, nem mindegyik használja ki az embereket, elég széles a skála. Én pl senkibol nem taplalkozom, de emellett millió olyan problémám van, amihez szakember kellett, kell.
2019. júl. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ez nagyon érdekes, amit írsz. viszont ha nem használsz ki senkit, nem manipulálsz, akkor mitől vagy nárcisztikus?
2019. júl. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok nárcisztikus visszahúzódó, fel a társaságban, mert biztosra veszi, hogy nem fogadják el, kigùnyolják, valamilyen módon bántani fogják. Ez rám nagyon igaz. Ahogy az is, hogy hasìtok (nincs arany közép út, minden fekete, vagy fehér, így hát az embereket is vagy idealizalom, vagy leèrtèkelem). Óriási a figyelem- és szeretetigènyem, és rettentően tud fájni, ha úgy érzem, nem kapom meg. A tökéletesre törekszem, magammal szemben apró hibát sem engedelyezek. Ha mégis vétek, pl leeszem magam, szégyent érzek. Ez a szégyenèrzet nagyon gyakori nálam, ahogy az attól való rettegés is. Mindent kontrollálni akarok, mert csak úgy érzem stabilnak a világom.


Ami a kapcsolataimban probléma, az az óriási figyelem- és szeretetigèny, ez lehet terhes másnak.



Ezek a fő vonalak. Nem attól lesz valaki nárcisztikus, hogy másokat kihasznál. Olyan is van, persze.

2019. júl. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!