Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a bajom? Ez valami komoly...

Mi a bajom? Ez valami komoly mentális probléma?

Figyelt kérdés

Az álom munkám Az, hogy tolmács legyek és sok nyelvvel dolgozhassak. Vannak azonban gondolatok a fejemben amik azt mondják, hogy nem érem el ezeket a célokat, ha a következõket csinálom:


-káromkodok

-szándékosan eltörök valamit

-bántok akármilyen élõlényt

- lesz barátom

-csókolózom

-kielégítem magam

- nemileg közösülök valakivel



Én, amiket felírtam komolyan gondolom.Tudom hülyén hangzik az egész, de ha tudnátok tanácsokat adni, vagy megmondani, hogy mi lehet ez a mentális probléma nagyon hálás lennék.



Lány


2019. júl. 9. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a nevelés következményeként jöttek létre, épültek be "bizonyos tiltások" a gondolkodásodba, amik így jelennek meg? Lehet sok hasonló tiltás volt gyerekkorodban: "csak akkor érhetsz el valamit ha ezt és ezt és ezt nem teszed" stb...

Végén már annyira automatizmussá vált ez hogy már nem is kell ehhez feltétlenül valaki, sajátmagad találsz ki ilyen tiltásokat hogy "mit nem szabad tenni" mert akkor biztosan nem éred el amit szeretnél.

2019. júl. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem voltak tiltások.
2019. júl. 9. 15:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Tévképzet? Egy pszichológus jobban meg tudja mondani ezt neked, és segíteni vele. Az első három ponttól meg mondjuk tényleg nem árt tartózkodni.
2019. júl. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
hipochondria
2019. júl. 18. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ha nekem lennének ilyeneim húú hát mániás epizódban már füstbe ment volna ez a kis cél hiszen akkor masztizok mintha muszáj lenne és török zúzok xd
2019. júl. 18. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Valamilyen kényszergondolatok lehetnek ezek, szerintem pszichoterapeuta jobban tudna segíteni.
2019. júl. 18. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!