Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez szociális fóbia, vagy...

Ez szociális fóbia, vagy önbizalomhiány?

Figyelt kérdés
Ez már jó pár éve tart. Nem merek az emberekkel beszélgetni rendesen, nagyon halk a hangom, (ezért unalmasnak tartanak) nem tudok megbízni senkiben, ezért nincsenek barátaim. Pedig nem ilyen vagyok valójában, csak nem értik meg, hogy nem merek megnyílni. Egyszerűen nem megy. Nagyon keveset osztok meg magamról másoknak. Ha pl. beszélgetek valakivel akkor megjátszom magam és mindig félek attól hogy mit gondol rólam, meg akarok felelni mindenkinek, de tudom hogy nem lehet. Azt akarom hogy kedveljenek, ezért sosem merek egy rossz szót se szólni. Elfojtom az érzéseim. Idegen helyen is nagyon kellemetlenül érzem magam, azt hiszem hogy engem néznek, rajtam nevetnek, utálnak stb. Már ott tartok hogy alig merek emberek közé menni, még azt is gáznak tartom ha pl. Egyedül elmegyek vásárolni, futni, akármi. Azt hiszem hogy az emberek hülyének néznek és ezért kerülöm őket, de bárhova megyek mindenhol van ember ez így lehetetlen. Nekem mindig is negatív volt az önértékelésem, lehet hogy emiatt gondolom hogy ezt gondolják rólam. De nem tudom mit tegyek ez ellen annyi mindent próbáltam már. Állandóan szorongok ilyen helyzetekben, és a családom sem tud segíteni ebben csak bántanak hogy ilyen viselkedéssel semmit nem fogok elérni. Járok pszichológushoz de nem segít semmit, annyi max hogy meghallgat, meg szorongás oldó gyógyszerrel próbál "etetni". Pedig az a gyógyszer szörnyű. Annyira kiüt, még egy fél is, hogy fel sem bírok kelni az ágyból. Majd meghalok a fáradtságtól és az agyam olyan zombi üzemmódba kapcsol. Fáj tőle a fejem, és nem bírom elvégezni a napi teendőimet se. De így is rám erőlteti ezt a gyógyszert mintha ez lenne az egyetlen megoldás a problémáimra. Utálom a gyógyszereket. Igy is 1 hónapba egyszer kapok csak időpontot. Voltam ilyen csoport terápia szerűségen de az sem használt semmit. Voltam sportolni, új közösségbe emberekkel próbáltam beszélgetni, ismerkedni hátha ez használ, de ezek a dolgok nem múltak el. Nem tudom már hogy oldjam meg. Egyedül ezt le lehet küzdeni? Vagy mi erre a megoldás? Így tényleg borzalmas élni. Kérlek titeket, normális válaszokat!

2019. júl. 16. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem szabadna erőltetnie a gyógyszert, mondd neki, hogy rosszabbul vagy ettől, keressetek másikat. Vagy másik orvost. Egyedül meg sajnos nem igazán szokott menni, főleg ha már régóta tart.
2019. júl. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hogy vagy?

sztem ez mindkettő keveréke,egyik erősíti a másikat.A gyógyszer semmit nem ér.Amit legalábbis orvos ír fel.Azzal hogy a család még rádob 1 lapáttal az se segít.Talán ha majd a saját lábadra állsz.

2019. júl. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ugyan ez vagyok mint te, csak megspékelve azzal, hogy én a szavakat se találom, memóriazavarjaim vannak húszas éveim végén.


Nem tudom magam kifejezni, hiteltelennek tűnök. Önérdekérvényesítés szikrája is alig pislákol bennem.


Szinte mindig alulmaradok minden témában, ha igazam van, ha nincs. Ezért is kerülöm az embereket, a társaságot.


Munkahelyemen is kibírhatatlan sokszor a 12 óra. A munka nehézsége legyen az fizikai vagy az éjszakázás terhe, nudli ehhez az örökös szenvedéshez, kisebbségérzéshez, megalázottsághoz.


Asszertív kommunikációt távolról sem ismerem. Passzív "próbálok" társaságban lenni, ha komoly sérelem ér csak akkor nyitom ki Isten igazából a számot, amivel a problémát nem oldom meg, csak ellenséges külsőt kölcsönzök vele magam irányába mások szemében. És a sérelmem továbbra is fennáll, igazat nem kapok. (pl ha meglopnának olyan személyek akiket kedvelnek, vagy a társaság közepe, akkor is én lennék a xarházi, hogy megloptak. - Valahogy így kell ezt a problémát elképzelni.


Míg jártam pszichológushoz (6-8 alkalmat) teszt alapján, középsúlyos depressziót állapított meg, amit csak pszichiáter diagnosztizálhatott/ "hitelesíthetett" volna, de azt kihagytam.


Én a gyógyszert ignorálom. És a te esetetből kifolyólag ezen a véleményen maradok ezentúl is. Mert tuti hogyha én is elmennék orvoshoz, belémbeszélné a gyógyszert.

2019. júl. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ez szociális fóbia és én is ilyen cipőben járok. A te esetedben mindenképp egy rendes pszichológus lenne a legjobb megoldás.

Nekem átmenetileg az segített, hogy a ló túloldalára estem, és inkább utálni próbáltam az embereket, de ez nagyon nem egy jó módszer mert így meg kb antiszoc leszel. Próbáltam magamnak önbizalmat adni azzal, hogy jobban figyeltem az emberek negatív szokásaira és ezzel segìteni az önbizalmamat hogy én helyesebben gondolkodok náluk (persze nem voltam bunkó senkivel). Tudom, ez elég helytelennek hangzik de egy ideig sikerült ellazulnom.

A másik az, ami szintén fura módszer, de segített, hogy gyakoroltam a kommunikációt magamban. Sokszor volt és még mindig szokott lenni, hogy elképzelem, ahogyan másokkal beszélgetek és próbálom nekik megfogalmazni a gondolataimat vagy elképzelem hogy bunkóznak velem és észérvekkel próbálom megvédeni magam. Tudom, iszonyat dilisen hangzik ez a magunkban beszélés, de mióta gyakorlom ezerszer jobban tudom megfogalmazni a gondolataimat szóban így remélhetőleg jobban is megértenek az emberek.

Még az is segíthet ha kívülről mások vagy esetleg a pszichológus belekényszerít ismerkedésbe lehetőleg olyan emberrel/ekkel aki/k igenis bevonnak egy jó közösségi életbe.

Ilyen esetben mindenképp olyan embert vagy csoportot kell találnod ami nagyon elfogadó és segítőkész. Nem feltétlenül sportszakkör az ilyen, hanem valamilyen festő szakkör vagy lelkizős csoport vagy bármi, ahol lehetőleg kedves és elfogadó emberek vannak.

Viszont azon, hogy elkezd jobban elfogadni magad tényleg csak te tudsz változtatni. Egy ember lesz ott az életben biztosan és mindig veled és a te magad. Kénytelen leszel jóban lenni önmagaddal.

Remélem tudtam segíteni valamit. :)

2019. júl. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!