Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miert mondjak hogy a tampon...

Miert mondjak hogy a tampon higenikusabb mint a betet? Miert lenne az?

Figyelt kérdés
A betetnel nem kell turkalnom magamban, meg a gomba is konnyebben szaporodik a tamponnal. Tehat miert lenne az higenikusabb?

2019. aug. 11. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
"Miert mondjak hogy a tampon higenikusabb mint a betet?" Ki mondja? Hogy miért, azt attól kell kérdezni, aki mondja. Szerintem nem higiénikusabb.
2019. aug. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1 itt is es sok mas oldalon is olvastam. De a valaszod az NEM valasz a kerdesemre. Nem arra vagyok kivancsi hogy te nem tudod a valaszt😂😂
2019. aug. 11. 21:42
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Az mndja, aki nem tudja, hogy nem higienikusabb. A tamponok dobozaban a hasznalati utasitast tartalmazo kis leirasban szerepel is egy durva szindroma...szoval ennyit a higienikussagrol.

Tehat nem az. Persze a betetet is csak ha surun csereli valaki es napkozben tobbszor lezuhanyzik vagy vizes torolkozovel vagy massal leakritja magat alul akkor nevezheto higienikus(abb)nak. Sajnos alapbol nem tul higienikus a menstruacio, mert a ver az konnyen es gyorsan bomlik, rohad, de a termeszet igy alakitotta.

2019. aug. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon nem az.
2019. aug. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

3, a TSS tamponhasználat nélkül is kialakulhat. Normális használat esetén 99%, hogy nem fog megtörténni.


"Tampon és hüvelyi fogamzásgátlók felhelyezése során a hüvely ártalmas baktériumokkal is fertőződhet. Fontos tehát, hogy a felhelyezés megfelelően tiszta körülmények között történjék, alapos kézmosás után. Ezért például a közhasználatú illemhelyek nem ideálisak a tamponcseréhez. A tampont megfelelő időközönként - a mellékelt leírás szerint legalább nyolcóránként - cserélni kell, 12 órán túli fennmaradása, bent felejtése már veszélyes lehet."

2019. aug. 12. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha engem kérdeztek, szerintem egyik se túl higiénikus, ennek ellenére én betét párti vagyok. Ez legalább a testemen kívül van és hétköznapokon a nem otthoni mosdókban is szívesebben cserélem a betétet mint a tampont.
2019. aug. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%

Mert azt hiszik, h azért mert nem látszik, higiénikusabb is lesz.. Illetve sokan nem tudják, hogy kell normálisan betétet használni. Én is betét párti vagyok, próbáltam a tampont is, de nekem nem jött be. Sokkal nagyobb macera, ha cserélni kell ráadásul csak akkor ajánlott, ha teljesen megtelt. A betétet viszont bármikor kicserélhetem, ha úgy érzem jónak. Ha darabosabb a cucc, az is egyből kiürül, a betéten látni lehet, h hogy áll a mensi, és ami a legfontosabb, alig görcsöl a hasam. Tamponnal sokkal durvább volt. Azért megiscsak van ott bent valami, ami folyamatosan duzzad, ami gyengíti a hüvely izmait. Az valóban igaz, h közben semmit nem érezni a mensiből, viszont ez nagy rizikó is, mert ha megtelik, elkezd kifelé csúszni, és ha ez olyankor történik, amikor nincs lehetőség cserélni, az elég kellemetlen.

Igazából azt mondom, h egyszer érdemes kipróbálni, mert valóban tök más az egész, mint betéttel, de nem mondanám, h higiiénia szempontjából.

2019. szept. 20. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!