Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem merek nőgyógyászhoz...

Nem merek nőgyógyászhoz menni, pedig baj van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nincs 3 hónapja menzeszem és időnként nagyon fáj a hasam. Végre rávettem magam és kértem időpontot, de nagyon félek. Nem tudom, hogy elmerek-e menni. Még sosem voltam és terhesség kizárva, mivel szűz vagyok.
2019. szept. 19. 17:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
27%
Micsoda hisztit levertek egy vizsgálat miatt. Szenvedjetek akkor kinlódjatok nem érdekel a kutyát se csak akkor nem kell majd nyafogni és panaszkodni. Azt a legkönnyebb nyavajogni. Nekem sose volt kellemetlen egyetlen vizsgálatom se. Az hogy rákszürésnél a méhszájat bögdösi egy 10-es skálán 1 esetleg 2 ha érzed. Egy fejfájás sokkal rosszabb. Ne menj akkor el de ne vedd el az időpontot mástól aki menne hogy mi baja. Mond akkor ée ha gyáva vagy.
2019. szept. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
9%
Nem a gyávaságrol van szó, de te könnyen beszélsz erről, mikor már volt szexuális egyuttleted. Gondolj már bele. Ráadásul olyan nevelést kaptam, ahol a férjem érhet hozzám elsőnek. Most ha feldugnak egy kacsát, és szetnyitnak 5 vagy 10 vagy nem tudom hány centire, nekem azt ne mond, hogy ép marad a szuzhartyam, legyen rajta akarmekkora lyuk, illetve nem fog fájni mikor szetfeszitenek, amikor kénytelen vagyok betétet használni, mert a tampon sem megy fel. Akinek fontos a szüzessége megtartása, annak ez igenis fontos dolog!! És nekem az. Mert ebben nőttem fel.
2019. szept. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Szűzekbe nem dugdosnak kacsát, max ha nagyon muszáj, akkor is van kis méretű szűz kacsa.
2019. szept. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp meg kell, hogy vizsgáljon, mert anélkül nem tud diagnózist felállítani.De! Ha szűz vagyok mondd meg a vizsgálat előtt, a szüzeket ú.n. szűz kacsával vizsgálják. Persze valamennyire kellemetlen, de nem fájdalmas vizsgálat, és kb. 5 perc az egész, vagy még annyi se. A szeméremérzet miatt, első vizsgálat alkalmával kérj nőhöz időpontot, sok,kedves empatikus női nőgyógyászt találni már manapság. Viszont mindenképpen menj/menjetek orvoshoz, mert ennek a halogató taktikának később nagy böjtje lehet. Ha végeztél utána azt fogod érezni, hogy egyáltalán nem is volt olyan szörnyű, mint ahogy elképzelted.
2019. szept. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
82%
Mondjuk nem voltam a szüzesség házasságig való megtartására nevelve, de szűz voltam, mikor már jártam kontrollra. És ez volt a baromi nagy szerencsém, meg az hogy rinyálás helyett hagytam magam megvizsgálni, mert 4 centis daganatot találtak a petefészkeimben, amit többször operálni is kellett. Teljesen kezdeti stádiumban elkapták a dolgot, de ha akkor a sggem verem a földhöz hogy márpedig engem nem fognak megvizsgálni és későn derül ki a betegség akkor járhattam volna kemora és nagy eséllyel bele is haltam volna. És úgy gondolom az a 10 perces vizsgálat jóval kellemesebb mint a kemoterápia bármelyik mellékhatása vagy hónapokig haldoklani. Erről ennyit.
2019. szept. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
82%
A másik meg az, hogy jó eséllyel már így se ép a szűzhártyád, mert egy egyszerű tesiórán is szakadhat, tampont meg azért nem tudsz használni, mert felhelyezésnél feszíted a hüvelyed izmait ahelyett hogy elengednéd magad.
2019. szept. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
68%
Hagyd az ilyen hisztisekért kár vitázni. Úgy sem értik meg csak nyavalyognak.
2019. szept. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Hát én se merek menni. Egyszer voltam és az olyan egy rossz élmény volt hogy azóta nem merek menni
2023. jan. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!