Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy kell elképzelni a műtétet?

Hogy kell elképzelni a műtétet?

Figyelt kérdés
Egy fibroadenoma van a mellemben, amit szeretnék kivetetni. Januárban fel is keresek egy orvost. Ti mit tudtok a műtétről? Hogy csinálják? Nagyon fáj? Mennyi idő alatt gyógyul meg? Mennyi időre kell kimaradnom a munkából?

2019. dec. 29. 21:02
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Igen, én is erre gyanakodom.

Sok sikert a műtéthez!

2020. dec. 5. 21:41
 12/20 anonim válasza:
Én például nem szedtem sosem fogamzásgátlót és mégis kialakult nálam. Először azt mondták, a mérete miatt nem indokolt kivenni, majd fél év alatt duplájára nőtt..
2020. dec. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Nekem is fél év alatt a duplàjàra nőtt a fibroadenòmàm. 😭 Most voltam sebészeten. Több doki is làtta, megvolt a biopszia, minden. Örülök, hogy ilyen jòkat ìrtok a műtétről, mert nagyon félek. Nem is az altatàstòl, a branültől, nem bìrom a tűt! Es hogy meglatszòdik utàna. Most kicsit jobb a kedvem, hogy talàn nem olyan borzasztò mint amennyire félek.
2021. ápr. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Szia! Nekem most már 7 hónapja volt a műtétem, jó döntésnek bizonyult. A heg aprócska maradt, felvette a bőröm színét, így alig észrevehető. Szerencsére a páromat se zavarja.

A műtét után pár hétig a porszívózás ment nehezen, inkább ráhagytam a páromra és odafigyeltem, hogy ne kelljen azzal a karommal nagy erőt kifejtenem.

Január környékén elmentem kontroll UH-ra, mert nem tudtam eldönteni, hogy újra kialakult-e vagy a varrat miatt kicsit keményebb ott a mellem felülete. Megnyugtattak, hogy nincs ott semmi. 😀

2021. ápr. 25. 08:31
 15/20 anonim válasza:

Sziasztok! :)

Nem tudom jár-e itt még valaki, de hátha.

Engem pénteken műtenek és mit ne mondjak nagyon félek. Szinte másra sem tudok gondolni. Soha nem voltam még kórházban. Ráadásul tipikus fehér köpeny fóbiám van és a tűtől is minden bajom van. (ha nem nézem akkor is)

Először úgy volt, hogy 1 napos sebészeten lesz aztán arra nem tudtak időpontot adni. Így, hogy ne járjanak le a papírjaim csütörtökön fekszek be és pénteken reggel műtenek. Elvileg az nap mehetek haza, ha nem leszek rosszul az altatótól. Folyamatosan ezen idegeskedek, hogy egyedül leszek a kórházban, mennyire fog fájni stb. Eléggé alacsony a fájdalom küszöböm. :/

Szóval gondoltam olvasgatok itt és panaszkodok egyet, hátha valamelyest megnyugvást nyújt. :D

2021. nov. 1. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Kicsit mosolyogva olvastam a soraidat, ne haragudj. :) Engem három hónapja műtöttek Szegeden. Tű fòbiàtòl kezdve minden bajom van. Ugy hogy megértem a félelmeidet. En 2 napig voltam bent. Kellemetlen, de hidd el nem lesz semmi gond! En arra gondoltam, hogy túl leszek rajta. Es jò lesz. Engem sokàig tologattak, több mint fél év volt mire egyáltalán, nagy nehezen megműtöttek. Túl sokan vannak vàròlistàn. Műtőben is nagyon kedvesek. Altatò orvossal beszelgethetsz altatàs előtt! Szurkolok neked! Majd ìrd meg utàna a tapasztalataid. :)
2021. dec. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:

Majdnem elhalasztották a műtét a sürgősebb esetek miatt. Végül meglett délután 2 körül. Igazából sokkal kevésbé fájt, mint amire számítottam. És összeségében túl lehetett élni. :D A műtős dolgozók, illetve a sebész valóban jó fej volt és normális. Na, de amit egyes nővérkék megengedtek magunknak. :/ Ráadásul úgy szétszútkodták a kezem, hogy tovább lila volt, mint maga a műtét helye. 😂Elméletileg már az nap mehettem volna haza, de mivel elhúzódott a dolog, így másnap reggel mehettem. Szerencsére azt mondták mivel kicsi a heg és nem volt probléma, így nem kellett véralvadásgátló. Utána nem volt különösebb problémám. Annyi volt amire kicsit rá is paráztam, hogy volt egy duzzanat szerű a csomó helyén. Most 2 hónapja, hogy műtöttek, de már épp, hogy érezni szerencsére. Gondolom a belső "sebnek" több idő míg rendbe jön. Főleg, hogy azért egy 5 cm-s dolgot vettek ki onnan.

Összeségében tényleg azt tudom mondani, hogy kár volt túl parázni. És örülök, hogy túl vagyok rajta. :)

2022. jan. 4. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
16-os azt kihagytam, hogy engem Székesfehérváron műtöttek. :)
2022. jan. 4. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Örülök hogy minden rendben volt. És hogy túl vagy rajta. Jobb kint, mint bent. :) Szép napot! Üdv.a 16-os. :)
2022. jan. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Igen, szerencsére minden rendben volt. :)

Minden jót neked is! :)

2022. jan. 13. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!