Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok! Nők! Ezt ti hogyan...

Lányok! Nők! Ezt ti hogyan oldanátok meg?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a suliban a budi gusztustalan, nem nagyon takarítanak. Legalábbis nem nagyon lehet észrevenni. (Volt, hogy 3 hónapig nem volt WC papír meg szappan)


Mit lehet csinálni olyankor, ha megjött? Tampont nem merek cserélni, de betétet meg nem tudok. Mert nem merek ráülni a WC ülőkére, félek, hogy elkapok valamit. Ha fölé hajolok, akkor meg nem tudom normálisan berakni a bugyimba a betétet, plusz még a nadrágom vagy a bugyim is véres lesz.



2020. jan. 5. 06:14
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én lassan 16 éve menstruálok, és 3-4 mensit leszámítva csak betétet használok. Ez idő alatt nagyon sok mindenben volt már részem. Többek között ilyenben is. Én, ha ilyen retkes WC-be tévedek, akkor vagy azt csinálom, h megnézem bírja e még valameddig a betét, és ha igen, próbálok másik mosdót keresni (mondjuk neked az iskolában ez nem opció). Viszont, ha már annyira vészes a helyzet, akkor nincs mese, ott kell megoldani. Én ilyenkor rá nem ülök a wc-re, de még csak fölé sem guggolnék, hanem fogom magam és állva cserélem le a betétemet. Kis terpeszbe állok, és lehúzom a nadrágot vagy a harisnyát (ha szoknya van rajtam), de csak amennyire feltétlen szükséges: a kezem beférjen kényelmesen a résbe. Ha ez megvan, utána jöhet a bugyi, azt is letolom addig, ameddig a harisnyát. Először kibontom az új betétet, a régit addig nem piszkálom, mert ha netán még szivárogna egy kis vér, akkor a betétre menjen, ne máshova. Előkészítem az új betétet (csomag kibontása, szárnyak szétválasztása. Aztán valahova elteszem a tisztát (pl a bugyi meg a harisnya közé, vagy a nadrág ülepére) lenyeg, h ne tudjon leesni. Utána gyorsan leoperálom a használtat a bugyimról, félreteszem és gyorsan berakom a tisztát a helyére, szárnyakat lehajtom, aztán mehet vissza a bugyi a helyére, aztán meg a nadrág/vagy harisnya. Azért fontos, h külön-külön húzzam vissza, ne pedig egyszerre, mert ha a kettőt együtt húznám fel, nem lehetne olyan passzosan a helyére tenni, márpedig, ha nincs szorosan a helyén a betét, akkor jön az átázás, mivel a betét és a bőr közt ki tud folyni... :S Ha viszont a passzos alsóneműk oda szorítják a punihoz, akkor lehetetlen, h mellé follyon, mivel nincs helye átjutni a betét, és a puni közt, így a betét be tudja szívni mindet ami kijött, mert nagyjából egy helyre gyűlik, nem tud össze vissza csorogni a betéten....

Na, de asszem kicsit elkanyarodtam a témától, a lényeg, h ezzel a módszerrel kb bárhol ki tudod cserélni a betétedet, nem kell hozzá wc se, meg semmi.. Szerintem még egyszerűbb is így cserélni, mint ülve, mert így vízszintesen teszed a bugyira, nem pedig függőlegesen, mint ülve. Ha gondolod előbb próbáld ki otthon, de nem hinném, h különösebb problémát jelentene a betét kicserélése, esetleg azt kell kitapasztalni, h mennyire kell letolni a bugyit ahhoz, h kényelmesen meg tudd csinálni...

Remélem azért segítettem annak ellenére, h már régi a kérdés...

2020. febr. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!