Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ettől késhet a menstruáció?

Ettől késhet a menstruáció?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, 7 hónappal a fogamzásgátló tabletta abbahagyása után, 30 napos ciklussal. Az utóbbi 5 hónapban viszonylag rendszeres volt a menstruációm attól eltekintve, hogy a múlt hónapban előbb jött meg 1-2 nappal. Menstruációs naptárt használok, ami szerint, a mai nappal együtt, már 3 napja késik.

A barátommal óvszerrel védekezünk, így a terhességet nem tartom esélyesnek, illetve mi mindig odafigyelünk erre, de nem vettük eszre, hogy kiszakadt volna. Azonban kb. 1 hete a megszokottól eltérően sokkal egészségesebben étkezem, nem nassolok, kevesebbet eszem és sok zöldséget és gyümölcsöt eszem. Lehet a sok C vitamin miatt ez? Vagy ennyi ideje tartó másfajta étkezés már ennyit befolyasolna?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. jan. 7. 07:44
 1/3 anonim ***** válasza:
most találtam a kérdést. azóta kiderült, hogy miért késett?
2020. febr. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azóta megjött a ciklus 52. napján rendes mennyisegű vérzéssel

Voltam vérvételen, semmit nem találtak, úgyhogy a közeljövőben megyek magánúton endokrinológushoz... ez van, ha vérvizsgálat nélkül írnak fel fogamzásgátlót, majd 3x elküldenek, ha jelzem, hogy valami nincs rendben vele (sztk), és elvárják, hogy szedjem be a magasabb hormontartalmú fogamzásgátlót. Még jó, hogy volt annyi eszem, hogy nemhogy beszedjem, hanem el is hagyjam a tablettát..

Még jó, hogy van TB-m! :)

2020. febr. 2. 13:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Oh hát az nem jó :( Nekem sincs túl jó tapasztalatom az sztk-val és jelenleg hasonló cipőben járok. késik és nem tudom mitől :(
2020. febr. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!