Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért baj sok nőnek, ha a...

Miért baj sok nőnek, ha a nyaralás alatt megjön a menstruáció?

Figyelt kérdés

Arról jutott eszembe, hogy sokan el akarják halasztani (pl. tele lesz hamarosan a kategória ismét ilyen kérdésekkl)

Tampon és görcsoldó (vagy fog.gátló) megoldja a gondokat, nem?



2020. ápr. 26. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Nem minden esetben oldja meg egy tampon és görcsoldó, nekem van, hogy fél óránként kell cserélnem, annyira erős, ez azért elég kellemetlen tud lenni.

A görcsről pedig annyit, hogy vannak,

akiknek komolyabb bajuk van, pl. endometriózis, arra nem elég egy görcsoldó.

2020. ápr. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Te pasi vagy, ugye?
2020. ápr. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%

Én is unom a kérdéseket nincs rá csoda ami megállítja eltolja. A fogamzásgátló is csak akkor megoldás ha már szedi az illető. Ha most kezdené még kusza is lehet a ciklus az első 1-2 hónapban.


Amúgy meg zavaró, akkor is ha az embernek nincs különösebb panasza. Főleg ha aktívabb nyaralást választ az illető.


Bár a kérdések java fiatal lányoktól érkezik akik mondjuk tampont sem használtak még soha

2020. ápr. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%
Mondjuk én felnőtt nőként kitudom számítani, hogy az adott hónapban mikor kell megjönnie, és úgy időzítem a nyaralást. Én sem utazik szívesen ha megjött, mert sok gondot okoz, de szerencsére mindig jól időzítem a nyaralás időpotját. Akinek rendszeresen a menstruációja, és mindig időben jön meg pár nap eltéréssel kitudja számolni.
2020. ápr. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%

Mert folyton figyelni kell, mennyi idő telt el a tamponcsere óta.

Félsz, hogy "kifutsz az időből", ha elalszol a tengerparton.

Ki kell jönnöd a vízből, nehogy csíkot húzz magad után.

Vizitúrán ugyan hol?

Egy körúton nem biztos, hogy akkor áll meg a busz egy parkolóban, amikor neked jó.

Erdei túrán nincs olyan hely, ahol szívesen kicserélnéd.

Vannak, akik fetrengenek, úgy fáj.

Hát ilyenek :)

2020. ápr. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a nyaralást nem tudtam soha a mensihez igazítani, így maradt a gyógyszerrel eltolás. Nem fogok a vízparton ücsörögni és takargatni magam. A gyerekem születése után spirált rakattam fel, így 5 éve nincs mensim és nem is hiányzik :D.
2020. ápr. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Menstruáció alatt a legtöbb nő nem érzi úgy magát, mint egyébként. Hát még, ha hasgörccsel, erős vérzéssel jár.

A betétet, tampont cserélgetni kell, egy utazás alatt az ember csak jön-megy, kirándulgat, nem biztos, hogy óránként-kétóránként van alkalma csereberélni.

Vízpartos nyaralás meg végképp kizárva, tampont meg nem mindenki szeret használni / én sem / és sok orvos azzal sem ajánlja, hogy lubickoljon az ember "olyankor".

Ha meg rendszertelenül jön meg, mint pl. nekem, akkor hiába próbálja számolgatni, hogy mikor esedékes. Ilyenkor jól jön valami hormontabletta, pl. én Norculutot kaptam tavaly, valahogy sacc per kábé számolgattam, és végül is mázlim volt. Mert alaposan elrontotta volna a tengerparti nyaralásomat.

Korábban még tudtam szedni fogamzásgátlót, akkor nem ért "meglepetés", tudtam az utazást hozzá igazítani.

2020. ápr. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Engem nem zavar, ha akkor jön meg.

Azok is csak olyan napok, mint a többi.

2020. ápr. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Engem sem szokott zavarni, mondjuk hál istennek az én mensim, nem túl problémás nincsenek durva görcseim, se brutál vérzésem egyedül a betétcserét kell jól időzítenem, viszont azt nyaralás alatt inkább túlbiztosítom, h tutira ne okozzon gondot. Egyedül a fürdésről kell ilyenkor lemondanom, de annak tudatában, h néhány nő mennyire megszenvedi a mensijét, azt mondom, ennél nagyobb bajom sosem legyen!
2020. júl. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!