Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első nőgyógyászati vizsgálatot...

Első nőgyógyászati vizsgálatot hogyan kell elkezdeni, végigcsinálni?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok (nem szűz), még sosem voltam, teljesen egészséges vagyok egyébként, de úgy érzem, lassan ideje.

Hogyan kell ezt? Nem feltétlen szeretnék magán klinikára menni horribilis összegért.. de az ingyenes meg hogy működik és hol lehet utána nèzni, van egyáltalán?

Ezzel van bármi ilyen, hogy pl akinél elsőnek vagyok, hozzá kell mindig visszajárnom?

Meg ha így megyek oda, h tök egészségesen, akkor az orvos tudni fogja, mit csináljon, vagy konkrét búval bajjal kell odamenni?


Köszi, ha válaszoltok, saját tapasztalatot is írhattok, hogy mire kell figyelni, mire nem, vagy mi alapján érdemes dokit választani... Stb



2020. jún. 9. 23:58
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

Válassz egy szimpi dokit, kérj hozzá időpontot! (Kérdezd anyukádat, barátaidat hogy kit ajánlanak)

Nem kell hogy bármi bajod legyen, hiszen évente illik járni vizsgálatra.

Ha esetleg nem vagy elégedett az orvosoddal akkor válthatsz, szíved joga.

Nem kell túl gondolni a dolgokat, egy 10-20 perces vizsgálatról van szó. :)

2020. jún. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
Szia! Nálunk az sztk-s ingyenes nőgyógyászat elég futószalag szerű. Bemész, megkérdezi, hogy van-e panaszod, ha nincs akkor csak citológiára vesz le mintát, az mostanában alap dolog. Legalábbis nálunk így van, tőlem meg se kérdezték, hogy szeretném-e, fel kellett feküdni az asztalra, aztán már vette is le a mintát. Mindig nagyon sokat kell várnom, számomra nagyon kellemetlen, és nagy városban nem biztos, hogy ugyanahhoz az orvoshoz kerülsz. Néhol lehet választani orvost úgy tudom, nálunk nem lehet. Én sokáig magánrendelése jártam, aztán gondoltam nem lehet olyan rossz az sztk-s, kipróbálom, ráadásul műtét lett belőle, élek még, de legközelebb inkább kifizetem a magán orvost. Szerintem amúgy, ha nincs semmi bajod, akkor felesleges fizetni, de ha netán lenne később valami probléma, akkor magánrendeléssel jobban jársz.
2020. jún. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek!:)
2020. jún. 10. 22:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs panasz, a nemi élet elkezdésétől kell évente eljárni, a te esetedben indokolatlan. Nem kell az első orvosodhoz visszajárni ugyanúgy, ahogy a háziorvosodat sem egy életre választod. És igen, ahogy előttem írták, citológiai mintavétel történik minden alkalommal.
2020. jún. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Én is hasonló cipőben jártam, 19 éves koromban mentem el először nőgyógyászhoz mert már kezdett zavarni, hogy minden barátnőm járt és tudtam valamikor elkell kezdeni. Nézelődtem a neten és találtam egy szimpatikus kis rendelőt emailben érdeklődtem és már kaptam is időpontot! Megcsináltuk a rákszűrést, ami 2 percig tartott az eredmény 2 hét múlva pedig teljesen rendben volt. Mostmár mindig járni fogok, ez egy igazi kihívás volt az életemben!:)
2020. jún. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!