Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek gyakori felfázás...

Mit tegyek gyakori felfázás esetén?

Figyelt kérdés
Igyekszem kerülni a hideget, inkább húzok zoknit, de van mikor így is felfázok, és nagyon nehezen bírom azt a csípő maró fájdalmat már.. Van mikor kikezelem gyógyszerrel aztán egy két hét után ismét jelentkezik. Antibiotikumot is írtak már fel rá, elmúlasztotta, de jött a következő felfázás pár héttel később. Az sem lehet, hogy állandóam gyógyszerezzem magam miatta. A forró fürdő nem segít, inkább csak jobban fáj és csíp tőle. Nem tudom mit tehetnék még. Valami ötlet?

2020. jún. 10. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Öltözz melegebben főleg vesére, derékra. És vigyázz, hogy ne ülj hidegre. Kerüld a hideg padokat a szabadban, lépcsőket, és hasonló ülő-alkalmatosságot.

Meg kell előzni, és akkor nem kell gyógyszer, és forró fürdő hasonló a gyógyításra!!

2020. jún. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Régebben velem is gyakran előfordult a gyakori felfázás.

Az urológus orvosom ajánlására mindennap tőzegáfonya kapszulát szedek 1 szemet azt mondta szedhetem rendszeresen nem lesz tőle bajom mivel ez nem gyógyszer. Azt mondta, hogy ez jót tesz a húgyutaknak tisztítja és nem lesz gyakori felfázás. Semmi íze nincs a kapszulának. Ajánlom neked is, hogy próbáld ki, mert azóta nekem sincs gyakran felfázásom! :)

2020. jún. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozok az előttem szólóhoz, régebben nekem is volt hogy havonta megjelent a felfázás, aztán elkezdtem napi 1 tőzegáfonyát szedni, és azóta semmi szerencsére. Nem is drága (asszem 1600ft egy doboz) es tenyleg karos hatasa sincs meg semmi.
2020. jún. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, megfogadom a tanácsot a tőzegáfonyával, hisz ártani nem árt az ilyen tényleg!
2020. jún. 10. 19:46
 5/6 anonim ***** válasza:
A d-mannose is jó, az sem gyógyszer, pisivel kiürül teljesen. Az e.coli “lábai” nem tudnak megkapaszkodni, ha ezt iszod, így gyulladást sem tudnak okozni. Olvass utána.
2020. jún. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jók a tüneti kezelések, de inkább az okot kellene megtalálni. Szedsz fogamzásgátlót? Az okozhat visszatérő felfázásokat, ez esetben indokolt abbahagyni a szedését. Élsz nemi életet? Az is okozhatja a fertőzést (persze ha nincs óvszer), indokolt jobban ügyelni a higiéniára. A húgyúti fertőzéseket több mint 90%-ban az E. coli baktérium okozza, ami a bélben él, nyilván anális után hüvelyi közösüléssel lehet elkapni, pisilés után előrefelé kitörléssel, stb.
2020. jún. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!