Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 13 éves lányom menstruációs...

13 éves lányom menstruációs fájdalomra vehet be algopyrint?

Figyelt kérdés

Az utóbbi pár hónapban a lányomnál is kiderült hogy eléggé hasfájós lesz, előtte még sose fájt a hasa. Ugye amikor mondja hogy fáj a hasa, akkor már alig tud megmozdulni, mert görcsöl neki, ilyenkor mindig algopyrint adtam neki. Mivel nem gondoltam hogy nem lehetne adni neki, nem olvastam el még egyszer a betegtájékoztatót. Ma kerestem, hogy mennyit szabad bevenni, és láttam hogy elvileg csak 15 éves vagy annál idősebb szedheti. Eddig semmi baja nem volt tőle, és may 1 nap 2- őt vett be, és 8- .at szabad( ugye 15 éves kortól)



Tehát a kérdésem az lenne, hogy továbbra is adhatom neki,ha eddig semmi baja nem volt tőle?



2020. jún. 20. 17:52
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
74%

A lányom 14 éves. 9 évesen volt meg neki először, és Ő is hasfájós ilyenkor.

Nálunk hibátlanul bevált a nospa, de vannak direkt ilyen fájdalmakra való gyógyszerek is. Pl algoflex m, de ha veszed a fáradtságot, és beírod a GYK keresőjébe a menstruációs fájdalmat, rengeteg kérdést fogsz találni, rengeteg hasznos válasszal.

Az algopyrin kuvvára nem erre való, azzal csak a máját terheled, eredmény nélkül.

2020. jún. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
fájdalomcsillapító, én is azt veszek be, a direkt erre valók görcsoldók ezáltal pár nappal hosszabb ideig lesz meg, és szegénynek így is van hogy 1,5 hétig is tart, de általában 1 hétig, de az is sok
2020. jún. 20. 20:02
 13/37 anonim ***** válasza:
84%

Rendben.

Az az igazság, hogy kár beléd az idő, hiába próbálok segíteni.

Minden jót, sajnálom a lányodat.

2020. jún. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
Nem kell sajnálni, mert ő maga is szívesebben vesz be algopyrint, mint pl. nospát
2020. jún. 20. 20:41
 15/37 anonim ***** válasza:
80%
Én nem adnám neki, én ennyi idősen is csak felet kaptam lázra. Szerintem el se mulasztja normálisan a fájdalmat, nekem legalábbis. Millió egy gyógyszer van, ami jó mensire is. Pl advil.
2020. jún. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Oké, azt még nem próbáltuk, majd lehet veszek neki. Igazából ő azt mondja teljesen elmulasztja, néha mondjuk kicsit még érzi után a de csak ritkán
2020. jún. 20. 21:42
 17/37 anonim ***** válasza:
85%

1) ha a gyerek szenved orvoshoz kéne vinni (gyermek nőgyógyászat, mivel nem normális az olyan erős görcs, ami miatt nem tud állni vagy csak korlátozottan.

2) nem névtelen netes emberektől kérünk gyógyszerészeti tanácsot, hanem orvostól vagy gyógyszerésztől

3) algo nem fog segíteni és csak orvosi felügyelet/ javaslat mellett adjuk gyereknek

4) a nospa nem hosszabítja meg a menzeszt

5) kûrva gyorsan felejtsd el a gyerek diagnoztizálását és gyógyszerezését ilyen módon, mert rohadtul nem vagy képben!

2020. jún. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
56%
12 éves koromban jött meg, azóta 1 algopirin+2 nospa, amit szedtem, mert a görcsoldó magában nem ért semmit.
2020. jún. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm, végre valaki aki megért. Lehet hogy nem mindenkinek hosszabbítja meg , de nekünk ez a tapasztalatunk+ hogy pl. A nospa és egyéb mensire kitalált fájdalomcsillapítok nem hatnak annyira mint az algopyrin.
2020. jún. 21. 00:21
 20/37 anonim ***** válasza:
84%

Minek kèrdezel, ha eleve már össze-vissza gyógyszerezed a gyereket?

Amúgy a mája nem fogja megköszönni

2020. jún. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!