Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 13 éves lányom menstruációs...

13 éves lányom menstruációs fájdalomra vehet be algopyrint?

Figyelt kérdés

Az utóbbi pár hónapban a lányomnál is kiderült hogy eléggé hasfájós lesz, előtte még sose fájt a hasa. Ugye amikor mondja hogy fáj a hasa, akkor már alig tud megmozdulni, mert görcsöl neki, ilyenkor mindig algopyrint adtam neki. Mivel nem gondoltam hogy nem lehetne adni neki, nem olvastam el még egyszer a betegtájékoztatót. Ma kerestem, hogy mennyit szabad bevenni, és láttam hogy elvileg csak 15 éves vagy annál idősebb szedheti. Eddig semmi baja nem volt tőle, és may 1 nap 2- őt vett be, és 8- .at szabad( ugye 15 éves kortól)



Tehát a kérdésem az lenne, hogy továbbra is adhatom neki,ha eddig semmi baja nem volt tőle?



2020. jún. 20. 17:52
1 2 3 4
 21/37 lencsefőzelék ***** válasza:
0%

A La Vie Claire című magazinban írta Dr. Victor Lorenc:


Nőknél a cukor menstruációs fájdalmakat okoz. Itt van például Sophie Z esete, aki mintegy 100 gramm ipari cukrot fogyasztott el naponta. Harmincéves korára a menstruációja rendkívül fájdalmassá vált. A panaszok azonban teljesen elmúltak, amikor 1911-ben felhagyott ennek a „gyilkos anyagnak” a fogyasztásával.

Azóta számtalan hasonló esetet figyelhettünk meg. Ezt a tényt ismerni kéne és el kellene terjeszteni külföldön is olyan embereknek, akik nőkkel dolgoznak. A cukorabsztinencia megszabadítja a nőket az úgynevezett „természetes gyengeségtől”, azaz attól az idegességtől és munkaképtelenségtől, amely gyakran a fájdalmas menstruáció következménye.


William Dufty: Cukor blues c. könyvéből idéztem.

2020. jún. 21. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
69%
Cataflam-v a legjobb gyógyszer a görcsökre,csak hát ez vényköteles.De ha ilyen erős fájdalmai vannak a kislánynak,nem ártana egy nőgyógyászati kivizsgálás,ott majd megmondják hogy milyen gyógyszert szedhet.
2020. jún. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
58%
Kíváncsi lennék arra, hogy a No-Spa hogyan, miképpen hosszabbítja meg elmondásod szerint a lányod menstruációját? Ha meg eleve egy hétig, vagy másfél hétig tart neki, akkor el kellene vinned gyermek nőgyógyászhoz, ahelyett, hogy agyba-főbe gyógyszereznéd mindennel. Nem beszélve az erős görcsökről. Mi lesz így vele, ha megint elkezdődik az iskola? Napokra kimarad, mert fájdalmas a menstruációja? Nekem is az volt tini koromban, mégsem hiányoztam az iskolából soha emiatt.
2020. jún. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
Nem hiányzik a suliból, visz gyógyszert, ha érzi egy kicsit is beveszi. Ha nagyon rossz lenne lemegy az orvoshoz, de márt fájt ott a hasa és nem volt annyira durva mert ült és azonnal bevette amikor egy nagyon kicsit is érezte. 10 napig normális, és annál több ideig nem nagyon szokott tartani. Teljesen normális fájdalmai vannak.
2020. jún. 21. 15:07
 25/37 anonim ***** válasza:
87%
Hát azért a 10 napos menzesz és az erős görcsök nem éppen arra utalnak, hogy normális minden
2020. jún. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
79%
A nospa és az algo flex m meg egyéb erre való társai sosem segítettek nekem sem. Magát a méh összehúzódás okozta fájdalmat, nem csupán a görcsöt Cataflammal csillapítottam már 10 éves korom óta. Igaz,hogy vényköteles de hatásos, nem túl erős. 20/L
2020. jún. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
63%

Nagyon zavar hogy ennyire érthetetlen vagy!


1, NOSPA NEM HOSSZABBÍTJA MEG A MENZESZT


2, TILOS EGY GYEREKBE ENNYI ALGOPIRYNT NYOMATNI

Vegyen be egyet aztán aludjon kész


3, már rég gyereknőgyógyászhoz kellett volna menni ha olyan fájdalmai vannak ami miatt nem tud vagy korlátozva van a felállásba...



De figyelj adjad neki nyugodtan a rengeteg algopirynt hátha máj károsodása lesz.

2020. jún. 28. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

Nem rengeteg. Egy mensi alatt max. 4 db vesz be, úgy hogy NAPONTA lehetne 8- at.


Szóval az első 2-3 napban be az csak be 1- ez egy nap

2020. jún. 28. 08:52
 29/37 anonim ***** válasza:
22%

Alkalmanként ha szükség van rá, bevehetne akár nyolcat is. Attól még nem lehet rendszeresen. Sajnálom szerencsétlen lányodat, teljesen tönkreteszed a szervezetét. Fejfájásra és lázcsillapításra való az algopyrin, nem menstruációs görcsökre... De szoktasd csak hozzá, majd legfeljebb nem ér semmit, amikor tényleg szükség lesz rá.


Többen leírták a nospát, próbáljátok ki azt, illetve az algoflex m-et kezdésnek, kinek mi használ, lehet neki egyik sem, akkor utána ott a cataflam pl. De ha másfél hétig tart, nem normális, vidd orvoshoz. Kilencévesen voltam először nőgyógyásznál, mert gondok voltak a mensimmel - először nekem is csak átlag 7-10 napig tartott, utána jött az hogy hol 21 napig, hol meg meg sem jött, ki kell vizsgálni, mert nem normális. Főleg az nem, ha már gyerekként így görcsöl tőle. Egyébként meg nem kellene arra biztatnod, hogy ha valami már kicsit is fáj, rögtön a gyógyszerhez kell nyúlni. Világéletemben görcsölős voltam, volt olyan, hogy szó szerint összeestem a fájdalomtól, mégsem élek gyógyszereken.


És kérlek, ne terjessz ilyen ostobaságokat hogy a direkt erre való gyógyszertől tovább tartana a menstruáció. Ha neked valóban így van, menj orvoshoz és mondd el neki, mert szintén ostobaság. Az antibiotikum és a betegség kihathat a ciklusodra, de a görcsoldó? Kérlek...

2020. jún. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:
Mért, a gyerek essen össze a fájdalomtól? Most volt táborban fájt a hasa, bevett egyet elmúlt 20 perc múlva. Rossz volt neki , de tudott csinálni mindent. Most ha nem veszi be lehet elrontja az egész napját is.
2020. jún. 28. 12:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!