Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 13 éves lányom menstruációs...

13 éves lányom menstruációs fájdalomra vehet be algopyrint?

Figyelt kérdés

Az utóbbi pár hónapban a lányomnál is kiderült hogy eléggé hasfájós lesz, előtte még sose fájt a hasa. Ugye amikor mondja hogy fáj a hasa, akkor már alig tud megmozdulni, mert görcsöl neki, ilyenkor mindig algopyrint adtam neki. Mivel nem gondoltam hogy nem lehetne adni neki, nem olvastam el még egyszer a betegtájékoztatót. Ma kerestem, hogy mennyit szabad bevenni, és láttam hogy elvileg csak 15 éves vagy annál idősebb szedheti. Eddig semmi baja nem volt tőle, és may 1 nap 2- őt vett be, és 8- .at szabad( ugye 15 éves kortól)



Tehát a kérdésem az lenne, hogy továbbra is adhatom neki,ha eddig semmi baja nem volt tőle?



2020. jún. 20. 17:52
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
26%
Nem fog összeesni a fájdalomtól, ha mégis úgy fáj hogy összeesik, vidd el orvoshoz, ne haragudj meg, de szellemi sérült vagy, hogy nem fogod fel, hogy a gyereked egészsége nem játék? Az algopyrin NEM erre való, és tönkreteszed vele a szervezetét, emellett ha valóban erre a gyógyszerre lesz szüksége, nem fog érni semmit. Vegyél neki erre való gyógyszert, és konzultálj egy orvossal.
2020. jún. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem esik össze de az előző írta hogy ő majdnem összeesik, akkor se vesz be semmit. Bocs hogy reálisan látom a dolgokat. Nem hiszem hogy bármelyikőtök is egészségügy is lenne. Orvos is mondta hogy kaphat, de gondoltam azért megkérdezem.
2020. jún. 28. 14:04
 33/37 anonim ***** válasza:
0%

Én voltam az az előző. És nem, tanulj meg szöveget értelmezni. Mindig fáj, volt hogy összeestem, úgy fájt, és akkor nyilván bevettem a gyógyszert. De ilyen fajta vagyok, mindig fáj, nem tudok vele mit csinálni, azon kívül hogy alkalmazkodom, nem szedhetek folyton gyógyszert, mert "fáj". Ha az orvos menstruációs görcsre (legfőképp) fejfájásra és lázcsillapításra való gyógyszert ajánl, arra meg inkább nem mondok semmit. Ha bármit be lehetne szedni, nem lenne konkrét görcsoldó menstruációra.


De azt csinálsz, amit akarsz. Majd ha negyvenfokos láza lesz, és sehogy sem tudod levinni, mert hozzászokott a szervezete a gyógyszerhez fölöslegesen, ne csodálkozz.

2020. jún. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:
Persze, ennyitől nem szokik hozzá, csak ha minden nap venne be. Amúgy meg olyan nincs hogy nem lehet levinni. A 40 fokos láznál amúgy is hűtő fürdő, vizes lepedő szükséges..az meg leviszi.
2020. jún. 28. 17:26
 35/37 A kérdező kommentje:
4 hetente álltalában csak 1 gyógyszertől nem lehet hozzászokni
2020. jún. 28. 17:27
 36/37 anonim ***** válasza:
42%
31-es úgy dumálsz hogy közbe nem tudsz semmit! Ha elolvasnád a betegtájékoztatót tudnád a hogy az Algopyrin igenis jó rá!
2020. aug. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is erre gondoltam. A betegtájékoztató szerint fájdalomra van. És nem fejfájásra. A kérdés az volt hogy mivel még nincs 15 kaphat e
2020. aug. 27. 15:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!