Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egyre jobban fáj a hasam...

Egyre jobban fáj a hasam mensikor, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lassan 19 éves vagyok, 11 éves korom óta menstruálok és az első 3-4 évben mindig "kellemesen" átvészeltem, mert annyira tűrhetetlenül sosem fájt, aztán volt egy átmeneti időszak amikor hol fájt, hol nem. Az elmúlt 1-1,5 évben viszont egyre jobban fáj, a mai volt a második nap, amikor gyógyszert vettem be mensi miatt, az első alkalommal egy darab elég volt, most pedig a harmadik után nem javult semmit.


Lehet, csak ördögöt festek a falra, őszintén szólva fogalmam sincs, de gondoltam kiírom ezt a kérdést, hátha más is ebben a cipőben jár.


Előre is köszönöm, ha itthagysz egy-egy tapasztalatot, tanácsot, megjegyzést!


Legyen szép napotok!



2020. júl. 9. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha ennyire fájdalmas a menstruáció, akkor lehet, hogy érdemes lenne ezzel elmenni a nőgyógyászhoz.
2020. júl. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Változtak azóta az étkezési szokásaid? Az is okozhatja. Egészségesebb étrendnél enyhébbek nekem a görcsök.

De érdemes orvoshoz is elmenni.

2020. júl. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia(:

Épp nemrégiben beszéltünk erről barátnőimmel, kivétel nélkül mind hasonlóan vagyunk ezzel. A nők többsége az első pár évet könnyebben vészeli át, nekem is 18 után kezdett el jobban fájni, bár nekem azóta ez így stagnál. Lehet hozzászoktattad a szervezeted a gyógyszer használathoz. Én csak első nap veszek be és akkor is ha nagyon muszáj. Pedig iszonyat fáj az első napom. De eleve nem jó sok gyógyszert szedni.

Lehet semmi érdekes nem áll a háttérben, főleg ha amúgy rendszeres és nincs más gond, de egy rutin nőgyógyászati vizsgálat lehet nem ártana (:

2020. júl. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az osztrogen szinted aacaony. A kinai angyalgyokerbol 30 percen at kis langon forralt tea fozete megdobja az osztrogen szintet azonnal es elmulik a gorcs. Nekem is bevalt.
2020. júl. 10. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet endometriózis az oka, de azt sajnos sokszor nehéz diagnosztizálni. Szerintem kérdezz rá a nőgyógyásznál.
2020. júl. 10. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!