Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Már elegem van. Mit csinálhatnék?

Már elegem van. Mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés

Január óta szenvedek húgyuti fertőzésekkel. Kaptam Monural portól kezdve mindent. Voltam kórházban is, kikezeltek engem is és a párom is utána 2 hónapig elmúlt, nem is volt baj. De most voltam a barátomnál 1 hete, védekeztünk is. De megint előjött. Ugyanúgy fáj a húgycsövem pisilés után. Elmentem urulógushoz aztán kaptam egy antibiotikumot, azt hittem majd hatni fog, de nem hatott. Voltam nőgyógyásznál, mondta, hogy kevés van a Lactobillisemből és erre adott egy kúpot. De még mindig fáj és rossz és már új időpontot is kértem az urulógushoz, de félek, hogy nem talál semmit és tovább szenvedek. Már fél éve tartó szenvedésnek vagyok kitéve. A páromtól kaphatok el valamit folyton? Egyszer már ki lett kezelve. Az orvosok sosem mondták a konkrét bajom, csak a gyógyszereket adták. Már szinte depressziós vagyok. Félek, hogy ettől soha nem élhetek teljes, szexuális életet fájdalom nélkül.

17/lány



2020. júl. 21. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Szedj àfonya kapszulát. Nekem sokat segített. Cickafarkfű tea.
2020. júl. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nászutas cystitisnek hívják és nem a párod tol kapod el, hanem szex közben a saját flórád kerül a húgyutakba. Mivel a nőknél közel van a húgycső a végbélhez, ráadásul a húgycső is rövid, könnyen feljutnak a bacik. Kezdj el tőzegáfonya tartalmú szert szedni kúraszerűen. Sok folyadék, szex előtt mindig mosakodj meg, szex után azonnal menj el pisilni és mosakodj meg. Ha ezek sem használnak, akkor írass fel Uro-vaxomot. Ha az sem használ, akkor hosszú távú alacsony dózisú antibiotikum szedés jön szóba.
2020. júl. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nem akarlak elkeseríteni,de nekem akkor kezdődött ez amikor neked 17 évesen,most 32 vagyok és még mindig szenvedek tőle. Rengeteg orvosnál jártam ez idő alatt és nagyon sok antibió kúrán vagyok túl. Vannak időszakok amikor ritkábban jön elő,van hogy kéthetente. A megelőzést javaslom én is,mert ha már érzed hogy csíp az tuti beerősödik és akkor már csak az antibiotikum segít. A kis dózisban minden szex után bevett nitrofurantoin készítmények sem mehetnek a végtelenségig,viszont egy ideig jó. Én próbálom megelőzni inkább és mindig van itthon rá gyógyszerem ha esetleg hétvégén jön rám.
2020. júl. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak:

Szedtem már tőzegáfonya kapszulát, de nem igazán éreztem azt, hogy javulnék tőle vagy akármi.

De a cickafarkfű teát kipróbálom, köszönöm.


Második válaszolónak:

Szegény párom meg mindig zaklatom, hogy vizsgáltassa ki magát. De az a baj az orvosok sem mondják meg a konkrét bajom, csak a gyógyszereket adják és mondják, hogy mit csináljak. Bevallom nem sokat iszok, kevesebb mint 1 litert. De mostmár elkezdem. Csak ha sokat iszok, tudom, hogy pisilnom kell ami fájdalmas. És így inkább nem. Rendesen mosakodom szex előtt. Az baj, ha szex előtt nem megyek pisilni és szex közben rámjön, de nem megyek? ezt már észrevettem magamnál.


3. Válaszoló:

Nagyon sajnálom. Olyan jó, hogy a legtöbb nőnek ebben a betegségben nem kell szenvednie. Én nem élném túl szerintem, ha több mint 10 éven át vissza jönne. Szerintem amit mondasz, hogy szex előtt kell bevenni, azt is kipróbálom.

2020. júl. 24. 07:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!