Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen ha abbahagyod a fogamzá...

Milyen ha abbahagyod a fogamzásgátlót? Személyes tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Főleg ha nagyon fiatalon kezded el.

2020. júl. 24. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Csak 8 honapig szedtem, de:

- visszajon a libidod

- lemennek a kilok

- nem leszel tobbe tompa

2020. júl. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem semmi nem volt eleinte se pozitív se negatív hatás. Rögtön beállt a mensesem. De sajnis ahogy teltek a hónapok iszonyú durva menstruaciós fajdalmaim lettek brutál emesztesi görcsökkel és haspuffadással mindez 10 napig. Azt hittem szét fogok szakadni. A vér meg szinte ömlött belőlem. Előtte semmi gondom nem volt. Mentem minden hova menses alatt is, kicsit sem fájt a hasam. 2 évig nem szedtem a fogamzásgátlót. Utána újra kezdtem de ezek a borzalmas tünetek csak nagyon lassan kezdtek el múlni. Azóta is egy kínszenvedés a menses bar már csak 4 napig tart. Bárcsak sosem hagytam volna abba. Amúgy én fogytam mikor elkezdtem szedni 18 évesen. Nem híztam meg mikor leraktam nem is fogytam. Libidóm sem változott viszont szörnyű volt hogy mindig vigyázni kellett és a gumi meg spermicid cuccok nem adtak maximális védelmet ami ranyomta a frusztrációt a nemi életünkre.
2020. júl. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mikor abbahagytam több év után ugyanúgy ment tovább minden mintha semmit nem szedtem volna. Megjött mindig pontosan. Igaz, borzalmas erősnek tűnt a vérzés és a fájdalom, de aztán rájöttem hogy ez az ami jellemző volt a tabletta előtt is, szóval csak az előző két évhez volt új es szörnyű megint. Azért hagytam abba mert olyan tüneteim voltak mint migrénes fejfájás (akar heteken keresztul), vagy ok nélküli émelygés egész nap, olykor hányás is. 1 év után újrakezdtem, már a harmadik fele fogamzásgátlóval. Lekopogom, semmi bajom vele, semmi olyan mint az előzőekkel. Szóval eddig nem bántam meg. A szexuális életem gumival nem volt az igazi, sőt, szörnyű volt, hiába mondják hogy agyban dől el minden.
2020. júl. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon hasznos dolog a gumi, de undorító :( volt amelyikre meg allergiasak lettünk. Külön elmény volt.
2020. júl. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Semmi nem változott (leszámítva, hogy óvszer kellett sajnos.)
2020. júl. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy évig szedtem.

Nekem a fogamzásgátlótól állandóan ment a hasam, hánytam, fájt a gyomrom, a fejem ezek mind megszűntek mióta abba hagytam. A menstruációm sem ingadozott mikor abba hagytam, kB.pontosan jött meg utána is. Viszont az első két hónapban sokkal jobban hullott a hajam és több pattanásom lett.

2020. júl. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Minden fogamzás gátló hatása egyedi az adott emberre. Meg kell találni azt amelyik neked megfelelő és nincsenek mellékhatásai. Nekem is sokat végig kellett próbálnom mire megtaláltam az ideálisat.
2020. júl. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!