Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha valaki anorexiás a peteérés...

Ha valaki anorexiás a peteérése szűnik meg és az által a menstruáció?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Na ez tuti fura kérdés lesz, de hogyan van ez? Tehát olyan nincsen, hogy valakinek volt ovulációja, de az nem "távozik", nem?:D


Csak mert húgom alkatilag vékony és itt eszi az ideg, hogy nem jön már meg neki (jelzem 2 napos késésről van szó, terhesség kizárva) és hogy retteg, hogy azért mert vékony.

De egy, nem éhezteti magát ilyen alkat volt mindig is kettő, peteérése biztos volt, mert volt a tipikus folyás/ enyhe ovus pecsételés. És hát.. Annak akkor ki kell jönni ha nincs megtermékenyítve..

Ezzel nyugtatom, hogy ne stresszeljen rá 2 napra mert attól tolja csak el jobban.


De ugye akkor jól értem ezt? Köszi a választ!



2020. júl. 31. 15:24
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és néha mondja hogy görcsölget, de a feje az több napja baromira fáj
2020. júl. 31. 15:29
 2/5 anonim ***** válasza:
23%

2 nap késés az még semmit nem jelent. Ha anorexiás valaki, akkor nem veszi észre, hogy megszűnik a peteérés, a menstruáció azért szűnik meg, mert a vérzés rengeteg elpazarolt energia.

Aki anorexiás, azt egyáltalán nem érdekli a peteérés, ovuláció, egyszer csak rácsodálkozik, hogy hónapok óta nem menstruál.

2020. júl. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

hm érdekes.

úgy tudtam maga a peteérés szűnik meg még pedig azért, mert a nő nem tudna gyermeket kihordani, nem pedig a vérzés miatt.

Az tuti nem anorexiás amúgy, csak példának írtam :D itt főleg a vékonyságra gondol, mert vékonynak ugye vékony.

2020. júl. 31. 19:22
 4/5 anonim ***** válasza:
49%

Én úgy tudom jól mondod kérdező, maga a peteérés jelensége szűnik meg. A szervezet jelez, hogy valami nem oké, nincs tápanyag, ezért baba se lehetne.


Note: nem csak anorexiás járhat így, de náluk jellemző. Azokkal is lehet, akik hirtelen nagy fogyózásba kezdenek, mert a szervezetnek nincs ideje átállni a változásra. Ha tesód alapból mindig is ilyen alkat volt, de eszik rendesen, nincs miért aggódni, vékony ember és kész ezt ne aggódja túl!(:

2020. aug. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igenigen sportolóknál, főleg futóknál is hallottam már ilyenről - és nem feltétlen sztoridok miatt - hanem megy a hajtás, kardió..

Azóta megjött neki szerencsére!:D köszi a válaszokat

2020. aug. 3. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!