Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem jött meg, mit tegyek?

Nem jött meg, mit tegyek?

Figyelt kérdés

egy éve váltottam életmódot és sok tésztás meg fehérkenyeres átlagos testalkatú lányból lettem nagyon jó külsejű. Egészésgesen eszem napi 5x keveset, ritkán vagyok éhes és ha valami cravingem van az általában egy hétig szokott tartani menstruácio körül., ilyenkor eszem csokit meg amit kívánok.


Most vagyok a legvékonyabb 16 éves korom óta nem voltam ennyi, elégedett vagyok azzal ahogy kinézek, egészésges vagyok és fitt, sokat sportolok tényleg minden rendben van DE nem jött meg már 8 napja késik a menzeszem és előző hónapban is csak 2-3 napot tartott. (alapbol mondjuk 4et szokott)

nagyon félek, hogy azt hiszi a testem anorexiás vagyok és nagyon szeretnék gyerekeket 3-4 éven belül ezért most eléggé beijedtem.

Nem akarok többet enni, nem akarok visszahízni egy dekát sem de aggódom magamért.

Semmi más tünetem nincs, nem hullik a hajam, szépek a köreim, nem fázom meg tényleg semmi nem illik rám a felsorolt tünetek közül (onlline azt irja h ha nem jön meg az anorexia lehet)

nemi életet nem éltem, gyógyszert nem szedtem.


60 kilórol fogytam le 52-re és 174 cm vagyok



2018. júl. 12. 16:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért a 174/52 elég vékonynak tűnik. Lehet túl alacsony a testzsírszázalékod. Edzeni szoktál?

Ja és jó,hogyha az ember él némi életet. ;-)

2018. júl. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy, magadnak tetszel, de szerintem inkább szörnyen nézhetsz ki, én 170 cm és 52 kg vagyok, jelenleg hizokúrán, híznod kellene neked is, alultápláltaknak sokszor nem jön meg a menzesze.
2018. júl. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Még nem paráznék, várnék, van az úgy, hogy késik.

Bár lehet, hogy ha tudnám, hogy mennyit eszel vagy látnálak, akkor azt mondanám, hogy túl vékony vagy vagy koplalsz... De ha egyszer jól érzed magad, tudsz sportolni, ezt nem tartom valószínűnek (bár lehet, hogy a te szervezetednek más a véleménye, csak érdekesen ad jelzéseket).

Tuti vékonyka vagy, de pont olyan a súlyod, hogy nem lehet így vakon megmondani, hogy karcsú vagy már túl vézna, testalkat, izomtömeg, csontozat is számít...

Mindenesetre ha már sportolsz, akkor erősödhetnél is, nagyon kevés izmod lehet ilyen számokkal.


De mérhetsz testzsírszázalékot, lehet, hogy igenis van egy picit rendesebb izomzatod, de a zsír túl kevés, ami baj s akkor híznod kellene, zsírban.

2018. júl. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A te magasságodhoz az ideális súly 67 kg lenne, az ideális tartomány 60 kg-nál kezdődik.

54-től a "még egészséges" kategória.

Tehát kórosan sovány vagy. A szervezeted ezt érzékeli, és a létfenntartásod érdekében leállítja a nem létfontosságú funkciókat.

Emellett a testzsír százalék is fontos tényező.

Létfenntartás szempontjából 10% a minimum!

Azonban fiatal nőknél az ideális 22-33% között.


Lehet, hogy a zsírpárna ellenség a szemedben, de ez védi a belső szerveidet, a szívedet, a májat, vesét, és a szaporító szerveket.


Szóval lehet, hogy neked a jelenlegi állapotot tetszik, és esetleg ez is a trendi... De ha valaha gyereket akarsz, fel kell szedned pár kilót, és az is lehet, hogy zsírt is...

El kell döntened, melyik a fontosabb!

2018. júl. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ezekkel az ideális súlyokkal békén lehet hagyni, tényleg nagyon jól nézek ki, szálkásan izmos vagyok és feszes mindenhol. ha 67 kiló lennék az dagadt lenne,megértem ha valakinek az tetszik, meg a párnás csípő, combos láb. Nekem meg ez.
2018. júl. 12. 17:25
 6/13 A kérdező kommentje:
21% a testzsírom, 25 volt mielőtt elkezdtem edzeni:)
2018. júl. 12. 17:29
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

#5: most nem arról beszélek, kinek mi tetszik, hanem hogy a biológia szempontjából hogyan működik a szervezet! Ezen háboroghatsz, verheted az asztalt, hogy de neked ez tetszik, attól a tested nem fog másképp reagálni! Akár egyetértesz, akár nem!


Viszont ha 21% a testzsír a te súlyos mellett, az azt jelenti, hogy nagyon kevés rajtad az izom.

Ha 2-3 kiló izmot felszedsz, nem leszel kövér, sőt kifejezetten csinosabb leszel, hiszen az ember formáját az izomzata határozza meg!


Egy dolgot érts meg: maradhatsz így, ha neked ez tetszik, de akkor bele kell törődnöd, hogy nem tudsz gyereket vállalni!


De ha szeretnél gyereket, akkor a testedet olyan állapotba kell hoznod, hogy fogamzóképes legyél!


És végezetül a személyi edzőm kedvenc kérdése:

" Ha tetszik a tested, akkor miért akarsz neki ártani?"

2018. júl. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%
Mivel írtál egy privit, abból, de akár anélkül is tök egyértelmű, hogy anorexiás vagy, így a kérdésedre a válasz: az alultápláltság miatt nem jön meg.
2018. júl. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
44%

Ja, tök egészséges vagy, meg "szálkásan vékony" csak épp a szervezeted már a menzeszedet is felfüggesztette, mert tudja, hogy marha nagy gáz van, tartalék pedig nulla.


Én 169 sentihez vagyok 52 kiló és a párom folyamatosan biztat, hogy 55-re menjek már fel legalább, mert tök vékony vagyok és attól fél, egy öleléskor összeroppant.


Te már betegesen vékony vagy és lassan anorexiás is leszel, ha így folytatod.

2018. júl. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%

Igen, lehet ott a gond hogy túl vékony vagy, de nem hiszem.

Szerintem nem eszel eleget.

Sport mellett napi 2300kcalra van szükséged, ilyen súlyból ügyelj arra hogy ne fogyj már nagyon, és ha nem koplalsz akkor meg fog jönni nyugi

2018. júl. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!