Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Én boríthattam fel a ciklusom,...

Én boríthattam fel a ciklusom, vagy betegség tünete lehet?

Figyelt kérdés

Legalább 3 hete rajtam van a PMS. Amúgy nem pontos a ciklusom, de ha előjelei vannak, akkor mindig megjön 10 napon, max 2 héten belül. Szóval már nagyon úgy éreztem, hogy bármelyik pillanatban megjöhet, de a hosszúhétvégén nyaralni voltam, és a kánikulában nem szerettem volna kihagyni a strandot. 20.-án bevettem 1000 mg C-vitamint, 21.-én 1500-at és 22-én 500-at, valamint ez alatt a 3 nap alatt egy kis progeszteronos krémet is kentem magamra, hogy ezzel kissé eltoljam a menzeszt. Nos annyira eltoltam, hogy azóta se jött meg, de sokszor görcsöl a hasam, nem vagyok túl jól, az utóbbi napokban erős hidegrázások is rám jöttem. Néha oldalt a petefészeknél erősen belenyilal.

Azért is aggódom, mert múltkor nem lett jó a citológiám, amire kaptam kezelést, de az újabb lelet még nincs meg. Ha meglesz, akkor megyek vissza a dokihoz.

Lehetnek ezek méhnyakrák korai tünetei?

Vagy a 2 és fél napos C-vitamin, progeszteron kezeléssel ennyire tönkrevágtam a hormomrendszerem?

Terhes egészen biztosan nem lehetek.

Mit tudnék csinálni, amíg nem jutok el orvoshoz, nem lesz meg a lelet?



2020. aug. 26. 17:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A C vitaminnal biztosan nem. A progeszteronos krém már bekavarhat.
2020. aug. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nagy hiba volt progeszteront használni. Komoly betegségekre adják, és durva mellékhatásai vannak. Csak úgy nem szabad ilyet használni. Ez nem játék. Pláne, hogy eleve volt vmi bajod.
2020. aug. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem gyógyszer volt, csak ilyen gyógynövény boltban kapható krém. Múltkor úgy jött meg a 28. napon, hogy aznap még használtam.
2020. aug. 26. 19:23
 4/10 anonim ***** válasza:

Progeszteron. Az hormon. Gyógynövényekben nincs benne!

Vagy pedig nem progeszteronos volt...

2020. aug. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha volt benne hatóanyag, akkor hülyeség volt használni.

Ha nincs benne, akkor meg minek? 🤪

2020. aug. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Vannak növényi eredetű hormonszerű anyagok. Amit én használok, abban yam gyökér kivonat van. De pl. a barátcserje is progeszteron hatású.
2020. aug. 26. 22:14
 7/10 anonim ***** válasza:
De minek használod???? Na mindegy, valószínűleg hiába is mondanánk bármit.
2020. aug. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A ciklus második felében használom, mert eddig rendszeresebbé tette a ciklusom, kicsit enyhített a görcsökön, valamint az asztmás tüneteken, eredetileg elsősorban arra vettem.

Olvastam, hogy pár nappal el lehet halasztani a menstruáció időpontját szükség esetén. Az orvos is írhat fel erre a célra progeszteron tablettát kérésre. Azt gondoltam, ez kevésbé drasztikus, mint egy progeszteron tabletta, és 2-3 nappal gond nélkül elhalaszthatom a menzeszem. De balul sült el. Azóta se jött meg. Vagy ha nem emiatt van, akkor nem tudom, mi bajom lehet.

2020. aug. 27. 16:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Sokmindenttől lehet. IR, magas prolaktin színt, ösztrogèn dominancia, pajzsmirigy betegségek, PCO... Hirtelen ennyi jutott eszembe. Ehhez kivizsgálás kell vérvétel, nőgyógyászati vizsgálat, ultrahangos vizsgálat.
2020. aug. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azóta már megjött, úgyhogy talán csak én toltam el jobban, mint szerettem volna.
2020. aug. 31. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!