Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Visszatérő fertőzés? Pontosan...

Visszatérő fertőzés? Pontosan mi ez?

Figyelt kérdés

Tudom, az első kérdésetek bizonyára az lenne, hogy miért nem fordulok orvoshoz. Szívesen fordulnék, és fordultam is, de akiknél eddig voltam mindegyikőjük magasról tett a fejemre, vagy teljesen más témára fektette a hangsúlyt. Voltam már magánorvosnál, illetve kórházi szakrendelésen is, és egyiknél sem kaptam megfelelő választ, megfelelő gyógyszert. Városba is szerettem volna menni szakrendelésre, de most a vírus miatt nem fogadnak külterületről érkező betegeket.


Pár évvel ezelőtt volt egy pár éves kapcsolatom. Tudni kell, hogy ő volt számomra mindenben az első. Nos, pár év kapcsolat után kiderült, hogy az együtt töltött idő alatt ő végig csalt. Alapjáraton 2 kezem sem elég, hogy megszámláljam, hogy mennyi "nővel". Nos, mi SAJNOS nem használtunk óvszert, mert elhitette velem, hogy ő nem bírja. Én mint nagy szerelmes, kis buta naiv elhittem, és nem fektettem rá nagy hangsúlyt. Igen, hülyeség volt, már tudom. A helyzet az, hogy mivel velem sem használt, így mással sem. Már mellette is folyamatosan feljött egy bizonyos fertőzés, amit az orvosok hüvely heveny gyulladásaként diagnosztizáltak. Kaptam Canesten-t, az egy darabig elmulasztotta, aztán visszajött, folyamatosan. Amikor ezzel a bizonyos személlyel külön váltak útjaink, én nem éltem szexuális életet. Abban az időszakban 2 havonta jött ki rajtam, viszketés, égés, sok folyás. Ismét canesten kúra!

Azóta van egy párom, akivel mindig védekezünk, és még mai napig folyamatosan előjön a problémám! Viszketés, égő érzés, sok-sok folyás, kellemetlen szag. Lassan 1 éve hagytam abba a fogamzásgátló szedését, ami menstruációs görcsök miatt kezdtem el szedni. Volt hormonvizsgálatom is, nem találtak problémát. Az egyik magánorvos azt mondta, hogy kezdjek szedni fogamzásgátlót, de én nem akartam, mivel nálam sok problémát okozott (csökkent libidó, erős hangulatingazodás - korábban depressziós voltam, állandó szomorúság, egyre erősebb hasi görcsök, majd mikor abbahagytam ezek megszűntek!)

Jelenleg konkrét panaszom nincs, 1 hetes lactofeel kúrán voltam, ám a folyásom sokasága állandó, illetve furcsa szagot is áraszt. (1 hét múlva lesz a következő menstruációm.)

Intim mosakodót is szoktam használni, és kifejezetten odafigyelek, hogy miképp tisztálkodok, nem viszem túlzásba.

Függ attól is, hogy milyen fehérneműt hordok? Hogy mennyiszer tisztálkodok mosakodóval? Étkezés, életmód?! Ez gombás fertőzés, vagy bakteriális?! Vagy esetleg valami más?

Kérlek, csajok, hölgyeim, segítsetek, hogy min változtassak, hova menjek, mi lehet a konkrét probléma, ugyanis ez már lassan 6 éve megkeseríti az életem, és egy orvost sem találok, aki igazán tudna nekem segíteni! :( Kifejezetten fiatal vagyok, és nem akarom, hogy a legszebb éveim tegye tönkre egy ilyen mocskos fertőzés.

22/L



2020. aug. 30. 17:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Menj el STD szűrésre, hátha nemi betegség. A Canesten krém bőrgombára jó, és a hüvelyt nem is kezeli; gyulladásra antibiotikumot kellett volna kapnod. El kellene menned nőgyógyászhoz amikor kijön, és tenyésztést kérni, hogy megfelelő kezelést kapj.
2020. aug. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsot, erről a fajta vizsgálatról még eddig nem hallottam, de mindenképp elmegyek!
2020. aug. 31. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!