Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nekem tűnik csak úgy, hogy...

Nekem tűnik csak úgy, hogy egyre több nőnek van menstruációs problémája?

Figyelt kérdés
Környezetben és itt gykn is elég gyakran belefutok abba, hogy egyre fiatalabb korban kezdődik a menstruációs zavar,amit legtöbbször valamilyen hormonális változás/zavar okoz. Egyre több nőnek vannak fura köztes vérzései/barnázásai menstruáció előtt és félidőben. Mi lehet az oka ennek?

2020. szept. 16. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is feltűnt már. Szerintem biztos közrejátszanak életmódbeli dolgok sajnos mint a pl. a stresszes életmód..

Nekem szinte nincs olyan barátnőm, akinek ne fájna a mesntruációja, vagy ne lenne közben valami panasza pl hasmenés, émelygés, vannak akiknek középidőben is van.

2020. szept. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is észrevettem. Szerintem annyi szennyet eszünk-iszunk, hogy tiszta beteg mindenki.
2020. szept. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen az is biztos közrejátszik! Nézzétek meg hány ételérzékenx vagy ételallergiás van ma ez kb a mi korosztályunk népbetegsége lett (20-asok és tinik).

Múltkor voltam esküvőn pl mindenből kellett menteset rendelniük a menübe.. IBS meg már konkrétan népbetegség, az endo is egyre gyakoribb.

Próbáljon meg valaki egészségesen étkezni ha tud ilyen árak mellett, nekem pénz java része kajára megy el, pedig otthon termesztett zöldség gyümölcs az van. Mióta olvasom a termék összetevőket nagyon meglepődtem mik vannak.

2020. szept. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szennyezett víz, talaj, levegő..

Stresszes életmód...

Ételek összetevői...

Vizek tele ösztrogénnel a hormonális fogamzásgátlók miatt (tabi, gyűrű etc.)

Egyre többen szednek tabit, ami szintén kiiktatja a hormonháztartást, elnyomja egy csomó korai betegség tünetét, aztán abbahagyják és jön a meglepi endo, PCOs, IR, pajzsmirigy gondok

2020. okt. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól írják az előttem szólók. Annyival egészíteném ki, hogy a genetika is nagyban közrejátszik.
2020. dec. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!