Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Éjszakára pelust használok...

Éjszakára pelust használok olyan erős a menstruációm, érdemes felkeresnem nőgyógyászt? 20/N

Figyelt kérdés

2020. okt. 13. 09:04
1 2 3
 1/23 Andizsuzsi ***** válasza:
29%
Csak emiatt nem.
2020. okt. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
40%
Nekem is erős. Főleg ha jön a hideg. Volt egy időszak amikor 10-12 napig volt meg. És 21 naponta megjött. Stressz is előhozza az ilyeneket.
2020. okt. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
48%
Inkább tampont használj azért pelusban nem lehet kellemes. Igen érdemes felkeresni mert előbb utóbb vérszegény leszek ennyi vérzéstől. Viszgáljon meg nincs e gond az a biztos. Fogamzasgátló sokat segíthet nekem alig vérzik azóta. Előtte meg ömlött.
2020. okt. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Hajlamos vagyok hízásra ezért a fogamzásgátlótól félek.
2020. okt. 13. 10:19
 5/23 anonim ***** válasza:
59%

Én nem ajánlgatnék csak úgy fogamzásgátlót. A legkevesebb, hogy meghízhatsz tőle kedves kérdező. Egyre inkább előtérbe kerülnek a hormonmentes, illetve a minél inkább hormoncsökkentett megoldások fogamzásgátlás céljából is. Nem véletlenül.

Az 1960-as évek óta elérhető a klasszik tabi. Azóta végigszedte durván 3 generáció, és kezdenek kiütközni olyan mellékhatások, amire eddig nem is gondolt senki. Nagyon kevesen ússzák meg minden panasz nélkül az évekig tartó tabizást. Ők a szerencsések.

Más, picit fejlettebb országokban sokkal szabadabb az elköttetés és nagyon gyakori férfi oldalról. Eleinte pedig a hüvelygyűrű, bőrbe ültethető eszköz, spirálok. Ezek mind kevesebb hormont tartalmaznak, de sajnos ezek is nagyon károsak.

Nem véletlenül éli virágkorát a pesszárium, méhszájsapka, pharmatexhez hasonló készítmények és jelent meg a rézgyöngy is.

Én egy jó endokrinológus-nőgyógyászt ajánlanék neked elsőkörösen, de semmiképp sem tabit.

2020. okt. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
56%

Kedves hatoska!

Te nagyon el vagy tévedve!

Hüvelygyűrűben átlagosan 1/4-1/3-dal kevesebb hormon van mint a tablettákban! Nem írtam, hogy ez hormonmentes...értő olvasás kérlek! Nézz utána, pl NuvaRinget hasonlítsd már össze a legalacsonyabb 20-as hormon tabikkal...


Az, hogy neked ilyen durva menstruációd volt tudod mit jelent? Hormonálisan nagyon nem voltál rendben, ennyit...amit lehet, hogy egy jó endokrinológus nem tüneti kezeléssel (tabi) hanem célzottan, életmódváltás stb. old meg.


Én örülök a legjobban, hogy neked ennyi ideig nem volt bajod a tabival, de megemlítem, hogy te magad mondtad, hogy mennyire megszenvedted, amikor leraktad...talán nem véletlenül...tudod elfedett, kezeletlen betegségek törtek elő dupla olyan intenzitással

Az, hogy te fogytál 5 kilót, tök jó, de igenis rengetegen híznak meg tőle! Olvasgass magyar és külföldi fórumokat, miket írnak a nők pár éves (2-5) szedés után is. Az, hogy neked 100%-osan bevált nagyon jó, de attól igenis van mellékhatása, mint ahogy minden hormontartalmú készítménynek.

Ha szerinted nem lenne miért nem adjak 11-12éves kislányoknak, hogy nesze tessék szedjed, tudod majd napra pontosan, hogy mikor jön meg, nem fog fájni és kevés is lesz...azért mert a fogamzásgátló nem játék! Nyugaton egyre inkább cserélik le a nők, egyre több a hormonmentes, illetve férfi fogamzásgátlás kutatás, egyre inkább köztudatba kerülnek az általad idiótáknak titulált szent szövegei...talán ez sem véletlen.

Attól, hogy köreidben mindenkinek a fogamzásgátló a megváltás, még nagyon nem igaz, hogy nincsenek mellékhatásai, elég ha a tájékoztatót átfutod néha...Ugyanis csak személyes tapasztalatokra alapozva ilyet írni...na az idiótaság, de persze könnyebb nyugtatni magunkat nőknek, hogy ág úgyse lesz bajom, úgy se lenne forgalomban, ha káros lenne, mint igenis kiállni azért, hogy legyenek hormonmentes fogamzásgátlók, vagy egy normális férfi módszer jusson el a piacra. Nem, mi inkább befogjuk a szánkat és csendben tűrjük és persze lehetőleg titokban bekapjuk minden este az antibabyt.

A rézgyöngyről meg annyit, hogy nagyon magas biztonsággal véd, ugyanúgy, mint a spirálok.

A fogigátló pedig azért véd, mert terhes állapotot érzékel a szervezeted, a tied már 23 éve...hű ez aztán de baromi egészséges...basszus miért is akarnak a nők valami mást?

Amúgy ha tájékozott lennél tudnád, hogy a mai méhszájsapkák és pesszáriumok sokkal megbízhatóbbak+kombinálva használják pharmatex-szel....A termékenységtudattal együtt ez a hármas védelem, szükség esetén óvszer vagy önmegtartóztatás magasabb védelmi fokot nyújt, mint a klasszik tabik...

2020. okt. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
36%
Ne saját tapasztalatomból vonjak le következtetést? :D kiéből? A tiédből aki sosem szedte? :D Nem mellesleg biológus vagyok. "Kicsit" többet tudok a tabletták hatásmechanizmusáról mint te. Terhes állapotot érzékel. :D Ez nagyon jó! :D Taps! Próbáltál már pharmetexet valaha? Kétlem. Kezdjük ott hogy méregdrága. A tablettája csíp mint a fene, A krém olyan undorító, hogy utána már nincs is kedved a dologhoz. Na így hat a pharmatex. Inkább nem csinálod csak azzal ne keljen. A kis szivacskája a legdrágább viszont a leg barataibban lakalmazható a terhesség ellen meg nem igazán véd. Lásd unaköcsém születése. :D a tabletták nem csak elfednek tüneteket hanem gátolják is sok kellemetlen dolog kialakulását. Pl ciszták, endometriózis. Egyébként meg az erős menses nem feltétlen szervi baj. Lehet adottság is. Engem kivizsgáltak alaposan és bármit kárálsz itt tökéletesen rendben voltam hormonálisan és szervileg is. Napra pontosan jött meg mindig. Mikor elhagytam a tabit akkor is azonnal visszaállt a ciklusom. Semmilyen mellekhatást nem tapasztaltam sem én sem a barátnőim. Sőt egyikük 10 év folyamatos tabiszedés után 3 hónapra már terhes volt mikor babat akartak. Minden tabi más. Kisebb különbségek lehetnek ezért meg kell találni mindenkinek a megfelelőt. Volt akinek nőtt picit a melle tőle, volt akinek szép lett a bőre eltűntek a pattanásai. Az egyetlen mellékhatás a közti vérzés volt. De mikor megtaláltuk a megfelelőt a nőgyógyászommal ez is megszűnt. Ha erős a meses fontos az orvosi vizsgálat de ha nincs baj és nincs trombózishajlam akkor mehet a tabi. A kerdező 20 éves nem 12! Senki nem mondta hogy kislányoknak akik még fejlődésben vannak tablettát kéne adni. De 17-18 éves kortól lehet sőt egy 16 évesnek is jobb mint egy nemkívánt terhesség. Jelen esetben ez az egy módszer van a biztos védelemre. Semmi más nem az max a spirál de aki gyereket akar az jobban jár a tabival. A tablettát meg normális ember nem titokban szedi. Nagyon el vagy te tévedve. Alap, hogy megbeszélem a párommal. :D Marhaságokat hordasz össze. Az önmegtartóztatás az valóban magasabb fokú védelem. :D azt majd csináld TE! :D :D de mindenképp használj hozzá pharmetexet is, az a biztos. :D
2020. okt. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
43%
7. Úgy hogy nem jött meg és pozitív lett a teszt. Aztán megvizsgált az orvos és ő is közölte hogy szerinte terhes vagyok. Majd adott beutalót laborba. Az már negatív lett és 2 napra rá megjött. No comment.Nem volt egy jó elmény.
2020. okt. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
40%

Erre már reagálni se szeretnék, talán annyit, hogy nézz statisztikát, tudnod kéne, hogy nem minden szervezet egyforma...

+kár, hogy nem rögtön orvos vagy, az állami ellátásban találkozni hasonlóan lekezelő, ha valamiben nincs igazam megpróbálom megalázni a másikat típusú emberekkel

Ja és még valami, a nők 20-21 éves korukig fejlődnek, ezért ha mindenképpen tabizik valaki, akkor efelett ajánlott, mert ugye a csontozat kifejlődésébe is bekavar a tabletta, aztán idősebb korban a könnyebb töréseket lehet a számlájára írni

Oh és a gumi, spirálok (felrakják nem szült nőknek is!), gyűrűk is hasonlóan magas védelmi szintet nyújtanak te nagy biológus :)

2020. okt. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
30%
Értem te ilyen tipikus orvosokkal is kötözködő okoskodó ember vagy. :D Ne legyél beteg mert sok bajod lehet ebből. Gondolom még szűz vagy mert ez alapján félelmetes ja már nem. :D
2020. okt. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!