Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan lehetséges, hogy a...

Hogyan lehetséges, hogy a kombinált fogamzásgátló mellett is jelentkeznek PMS tünetek?

Figyelt kérdés
Nekem még a placebo hét előtti héten kezdődik, 4-5 nappal az utolsó aktív tabi előtt. Rossz közérzetem és bőrproblémáim szoktak lenni, ami a placebo hét kb harmadik napjára elmúlik. Ha a placebo héten kezdődne, még megérteném, de így nincs semmi értelme... Lehet hogy pszichoszomatikus az egész? Valaki el tudja ezt magyarázni?

2020. okt. 16. 08:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Három opció van, vagy pszichés az egész, vagy hiába PMS-nek érzed a tüneteket, valójában nem azok, hanem a bogyó mellékhatásai (ugye placeboba nincs hormon) illetve, ha nemrég jelentkeztek, lehet csinálnék egy tesztet, mivel semmi se véd 100%-osan és a terhesség borítja még a hormonháztartást úgy rendesen, bár ha ennyire periódikus, akkor talán dokinál kezdenék.

Ha nem vagy terhes, egy endokrinológust felkeresnék a helyedben, hogy nézzen rá a hormonjaidra. Ha nincs ezzel sem baj, akkor marad a pszichés ügy, de vizsgáltasd ki magad szerintem, hogy megnyugodhass, hogy nincs semmi bajod.:) Esetleg egy újféle bogyó is segíthet, ha bírja a szervezeted, de lehet azt ajánlja az endos orvos, hogy tarts szünetet egy kicsit, hogy lássátok, hogy működik a szervezeted a bogyó nélkül.

2020. okt. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Szoktam terhességi tesztet csinálni havonta-kéthavonta, de sosem pozitív. Igazából nem olyan zavaróak a tünetek, csak érdekelt a dolog mechanizmusa. A hormonháztartásom alapból egy katasztrófa, azért írták fel a gyógyszert, mert már élhetetlen volt, hogy havonta 2-3× jött meg és gyakran 8-10 napig tartott, folyamatos cisztás aknéval fűszerezve. Gondoltuk csak a pubertás, de 6 év alatt semmit sem javult. Mikor először írták fel, csináltak hormonpanelt és ultrahangot, de minden normális volt, és azóta is nézik a tiroxin és tesztoszteron értékeket, amik mindig jók. Ki érti ezt... Lehet tényleg pszichés a dolog.
2020. okt. 17. 01:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnálom!:( lehet érdemes lenne egy újabb teljeskörű kivizsgálás bogyó nélkül. A menstruáció beállítása nehéz ügy, de így teljesen kilőttek, ami neked kényelmes, de ki tudja a szervezetednek jó-e ez így.

Mindenesetre szurkolok, hogy pszichés legyen:) próbálj kicsit stresszmentesebben készülni arra a hétre. Illetve komolyabb arcápolási rutint is kezdhetnél, hàtha segít.

2020. okt. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!