Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mosható betét, intim tölcsér?

Mosható betét, intim tölcsér?

Figyelt kérdés

Véleményeket szeretnék kérni, tapasztalatokat.


Milyen korosztályú nők használhatják?

Szült nők használhatják?


Mennyire kényelmesek?


Milyen gyakran ajánlott cserélni?


Hogyan tisztíthatóak könnyen?


Előfordult-e már bármilyen baleset ezekkel valakinek?


Mennyibe kerülnek?


Többféle méret van?


Mennyi ideig használható?


Jobban megéri, mint az egészségügyi betét vagy tampon?


Tisztasági betét méretű mosható betét is van?


Hol érdemes beszerezni ezeket?



Köszönöm szépen!!!


Minden tapasztalat és vélemény érdekel!



#intimtölcsér #intimkehely #mosható betét #Mosható tisztasági betét...
2020. nov. 3. 11:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
én több mint egy éve használok mosható betéteket és imádom. Baleset sosem ért még, az első 2 nap elég erős a vérzésem, de 2-3 közepes méretű (emilla-ról rendeltem) elég egy napra. Éjszakára pedig az éjszakait használom, sokkal biztonságosabbnak érzem mint a "sima" betétet. A hasam is kevésbé görcsöl, és azóta nem kellett költenem ilyenekre. 28 éves vagyok, még nem szültem. A tisztítás pedig tök egyszerű, használat után hideg vízzel ki kell öblíteni, majd egy szemetesben gyűtjöm őket, a ciklusom végén pedig amelyiket kell folttisztítom, majd 60 fokon kimosom. Egyetlen egy db van a 10en x-ből amelyikből nem jött ki 100%osan a folt, egyébként a fehér alapúm is gyönyörű szép, mintha új lenne. Nagy előnye még, hogy nincs átítatva annyi vegyi anyaggal, mint a boltban kapható eldobható társai. Én ajánlom :)
2020. nov. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
51%

Én is odafigyelek a környezetemre, de ezt azért már túlzásnak tartom. Biztos van olyan, akinek bejön ez az intimtölcsér-menstruációs bugyi dolog, de roppant kényelmetlen szerintem.


Korábban egyszer próbáltam az intim tölcsért, egy barátnőm ajánlotta. Amíg bent volt, addig nem is volt vele gondom, de amikor kiszedtem, az rettenetes volt. Ugye felgyülemlett benne a vér és ahogy szedtem ki, mindenfelé folyt a vér, a wc ülőke, a lábam, az ujjam, tiszta vér lett minden. Próbáltam óvatosan kiszedni, de pont a mensi legerősebb napján voltam, így mikor kiszedtem, nem tudtam megoldani. Utána vagy negyed órát takarítottam, meg zuhanyozni is kellett, bugyit mosni (az is picit véres lett), szóval én maradok ezek után inkább a tamponnál, az beszívja a vért, nem csak "tárolja".


A menstruációs bugyiról nem tudok nyilatkozni, nincs saját tapasztalatom. Imserősök mesélték csak, hogy nekik nem jött be, mert egész nap érezték az erősebb napokon, hogy folyik ki valami a hüvelyükből és rettegtek, hogy átáznak... szóval nekik sem jött ez be.

2020. nov. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%
én inkább a saját egészségem miatt váltottam, mintsem a környezetvédelem miatt (természetesen az is fontos, csak nem az volt a döntő ok). 1-es voltam.
2020. nov. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%

Sok kérdésedre az interneten egyszerű választ kapni, azokra hosszan nem is válaszolnék. Bármilyen korosztályú nők használhatják, szült nők is. Nyilván egy 12 éves kamasz ne egy intimkehely kezdjen szerintem.


Nekem nagyon kényelmes a kehely és a betét is.


Cserénél nem tudom hogy a napi használatra gondolsz, vagy magára a termék lecserélésére. A kelyhet 12 óráig fent lehet hagyni elméletileg, én azért azt sosem vártam meg, a leghosszabb amíg bent volt az 10 és fél óra volt. A betétet nyilván érzed hogy mennyire van tele, van-e már szaga.


Kehely tisztítása: első használat előtt kifőzés, illetve minden menstruáció után. A menstruáció közben vízzel vagy esetleg szappanos vízzel elmosható és fel lehet helyezni újra. A betét az olyan, mint egy mosható pelenka, kiöblíted ha kivetted, majd mosógépben mosható.


Baleset nem fordult elő. A kelyhet meg kell tanulni használni, ott volt hogy szivárgott mert nem jól helyeztem fel, de ez ilyen, nem nevezném balesetnek. Ha rájössz a technikájára nem szivárog. Kivéve ha megtelik esetleg.


Mennyibe kerülnek: interneten nézz utána, csomó fajta van mindkettőből.


Méret: igen, kehelyből és betétből is van többféle méret.


Mennyi ideig használható: akár 10 évig is.


Igen, hosszútávon jobban megéri anyagilag. És jobb érzés is hogy alig termelek szemetet a menstruációmmal.


Van tisztasági betét méretű mosható betét.


Hol érdemes beszerezni: ami neked megfelel. Drogériákban is lehet kapni, de nem mindegyik fajtát. Interneten nagyobb a választék, én onnan rendeltem.

2020. nov. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%
Én intim kelyhet használok 2 hónapja, és eddig bevált. Tényleg elmúltak tőle a görcseim. Sima rossmannos kelyhet vettem, a dobozon levő infókat követve választottam méretet (testmagasság szerint). Zuhanyzás közben rakom ki-be, így nem gond, hogy ott a vér. Mivel otthonról dolgozom, délben is tudok zuhanyozni, de ha egész napra elmennék otthonról, akkor egyelőre nem használnám a napközbenli ürítés miatt.
2020. nov. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

4. vagyok

Még annyit tennék hozzá, hogy a kelyhet érdemes a zuhanyzóban/fürdőkádban felrakni és levenni amíg megtanulod használni. Ha valaki undorodik a vértől annak lehet kellemetlen kivételnél. Nekem semmi bajom azzal ha véres lesz az ujjam esetleg.

Nekem tamponnal néha volt ilyen lefelé húzó érzésem az erősebb napokon mintha ki akarna esni a méhem. A kehellyel ilyen nincsen.


A kehely nekem nagyon bevált, és a betét sem rossz.

2020. nov. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
47%
Most komolyan, mondja már meg valaki, miért múlna el attól a görcs hogy idegen tárgy van benned tíz tizenkét órát, amiben áll a bomló vér...
2020. nov. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%

7-nek


A nem mosható betét, illetve a tampon is csomó vegyszert tartalmaz, amit a mosható betét és a kehely nem. Illetve a kehelyben nem kezd el úgy bomlani a vér, mint a tamponban.

2020. nov. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
45%
Urban legend, bocsi. Miért ne bomlana? Tíz tizenkét óra alatt? Ha be akarjátok csapni magatokat, tegyétek. A menstruációs görcsök meg nem a betéttől, tampontól vannak, az megvan?
2020. nov. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%

2 eve hasznalok kelyhet, most 19 vagyok. nagyon szeretem, mert egesz nap nem kell vele foglalkozni, reggel es este cserelem, hasznalat elott forralt vizben hagyom oar percet hogy fertotlenitse.

az elso par alkalommal en is ugy jartam mint a 2. valaszolo, de aztan rajottem a megoldasra, ulve kell cserelni, hogy rogton a wcbe menjen a ver, vagy pedig tusolas kozben. olcsobb mint a betet/tampon, es kornezettudatosabb, valamint jobb az egeszsegnek.

en a sajatomat a rossmannban vettem, van egy tablazat hogy a testmereteid es a menzeszed erossege alapjan milyen meretut ( s m l ) vegyel. nekem kozepes meretu van (175 cm, kozepesen eros menzesz, meg nem szultem). ha jol emlekszem az enyem 3000 ft volt, ami viszonlag olcso, altalaban 5-7 ezer szokott lenni, de ha azt nezzuk hogy akar 10 evig is lehet hasznalni, es nem kell havonta venni, sokkal jobban megeri.

erdemes az elso par honapban betenni melle egy tisztasagi betetet is, mert amig nem vagy gyakorlott a felhelyezesben, kicsit kifolyhat a ver

2020. nov. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!