Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Intimkehellyel kapcsolatban...

Intimkehellyel kapcsolatban kérdések?

Figyelt kérdés

Most használok először intimkelyhet, lenne pár kérdésem:


Hány óránként kellene/érdemes üríteni? Ma csak délelőtt tudtam, meg most este fogom ha hazaérek. Benn lehet hagyni ilyen sokáig?


Másnak is fáj a kivétele?


Éjjel szoktátok használni? Én próbáltam, és mindkét éjjel végeredménye az lett, hogy reggel már folyt ki a vér mellette. Elmozdulhatott éjjel?


Hosszútávú tapasztalatok, vélemények?



2017. júl. 8. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:

2 éve használom.


Nekem mindig is szivárgott, vannak olyan nők, akiknél nem zár teljesen. Viszont elég mellé az a vékony fajta tisztasági betét, vagy a vége felé már csak egy darab összehajtogatott vc papír. Ismerek olyat, akinek egyáltalán nem kell semmi hozzá, mert nem szivárog egy kicsit se, de én nem vagyok olyan mázlis.


Éjjel is használom, de az első 2-3 napra szoktam betenni hozzá normál méretű betétet. Nekem nem szokott megtelni egy éjszaka alatt, de mégis szivárog mellette. Ez normális, mivel fekvő helyzetben vagy.


Elvileg elég reggel és este üríteni, de az első pár napon érdemes gyakrabban, mert ugye több vér jön, és nagyobb az esélye, hogy megtelik, ha sokáig bent hagyod.


Nekem nem fáj a kivétele, de ha pl. szűz vagy, és esetleg tampont se használtál még, akkor el tudom képzelni, hogy kicsit fájhat. Majd később már nem fog fájni.

2017. júl. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Nekem napközben egyáltalán nem folyik, mindkét éjjel csak reggel folyt ki egy kevés amikor felkeltem az ágyból.

Nem vagyok szűz, de tampont elég keveset használtam mert nagyon zavart a madzagja mindig.

Jöhetnek még válaszok!

2017. júl. 9. 15:35
 3/7 anonim válasza:
En azt akarom kérdezni tőletek,hogy nem büdös maga a kehely? Mert nekem az szokott lenni..'beszivta' a ver szagát..mondjuk a tamponhoz kepest egy komplett rózsás kert xd de azert kicsit kellemetlen
2017. júl. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Egyebkent néha nekem is szivárog,de inkabb ez mint akármelyik mas módszer.éjjelre is mehet,csak pl,strandon meg fürdőn nekem valahogy belemegy a viz,es az szornyu szagú lesz.12 óránként cserélem,furdesnel meg reggel.En imadom,de 1/10 alkalommal faj ha benn van,nyomja a dolgokat a huvelyemben. Egyszer felcsuszott es a baratom szedte ki csipesszel xd
2017. júl. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De igen, használat közben büdös, pedig napi kétszer ürítem és olyankor alaposan ki is mosom. Viszont miután fertőtlenítem, el szokott menni a szaga. Én cumisüveg fertőtlenítő tablettát használok fertőtlenítésre.
2017. júl. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Azt megkérdezhetem milyen kelyhet használsz?

Egyébként max 12 óra használat után kell kivenni.

Ha még ccsak most kezdted a használatát, akkor lehet, hogy még tapasztalatlan vagy ezért fáj kivenni. Próbáld meg összecsipni az alját, hogy a vákum megszűnjön. Vagy jobbra-balra mozgatva huzni rajta kicsit.

Éjjel is használom. Természetesen ha megtelik, szivárogni fog. Valószínűleg vannak rajta léglyukak, ezeken kifolyhat ilyenkor a vér.

Olyan nagyon hosszútávú tapasztalatom nincs, most használom a 4. alkalommal, de soha többet tampon :D

Nekem 2 van, egy kisebb a gyenge napokra (Fleur) és egy Merula az erősebbekre.

2017. júl. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Me Luna M-es méretű kelyhem van és nem volt büdös :D Tényleg észrevettem hogy van rajta 2 pici lyuk, de egyik éjjel kb. az egész tartalam kifolyt, szóval gondolom elmozdult. :/

Kiszedésnél meg a hübelybejáratnál fáj amikor a pereme kijön :/

2017. júl. 18. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!