Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruálni most kezdő tinilán...

Menstruálni most kezdő tinilánynak milyen, melyik betétet vagy más "eszközt" javasoltok?

Figyelt kérdés
2020. dec. 28. 14:23
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
most kezdő, az az, hogy most jött meg, első alkalmak ( nem az, hogy a menstruáció első napja)
2020. dec. 28. 14:25
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Libresse, Always jó, lehet venni több méretben, aztán kitapasztalni, melyik(ek) válik be. Tampont, ha akar, inkább csak néhány hónap múlva, mikor már kicsit rutinosabb, tudja, kb mikor milyen erős a vérzés, mikor kell cserélni. Abból mindenképp minivel kell kezdeni.
2020. dec. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Először tölts le egy menstruációs naptárat a telefonodra, hogy könnyebb legyen követni, mikor volt még stb.. Kelleni fog egy nappali betét és egy esti. Egyébként első alkalommal mindenféleképpen betétet használj, mert most elég lesz megszokni az első alkalmat. Reggel mikor felkelsz kicseréled nappalira ha mész lefeküdni, akkor pedig estire. Egyébként szabad fürödni meleg vízbe és szexuális élményt is a pároddal. Bár neked valószínűleg ez az infó még nem fontos. Remélem tudtam segíteni!

2020. dec. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Először betétet javaslok, aztán ha "megbarátkozott" magával a ténnyel, meddig tart, mikor erősebb stb... utána lehet próbálkozni tamponnal, kehellyel és mindenféle egyéb eszközzel.

Betétek közül always és libresse-t javasolok, valamint olyan bugyit, amit nem sajnálsz, mert előfordulhatnak balesetek.

2020. dec. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Olyan lány, akinek még nem volt barátja ,használhat tampont meg ilyen nem külső hanem belülre teendő eszközöket?

2020. dec. 28. 14:52
 6/15 anonim ***** válasza:
Persze használhat, de annyira nem ajánlott. Illetve kellemetlenségeket is okozhat. Meg arra nagyon figyelni kell meddig van bent.
2020. dec. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a Libresse-t és az Aldi/Lidl-ös betéteket ajánlom. Persze, használhatsz tampont is (van mini méret), viszont nem mindenki szereti.
2020. dec. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

Pamutborítású Always betétet. Nekem már az elején nagyon erős volt, ezért sokáig éjszakait hordtam, középsuliban próbáltam tamponnal kombinálni (szűzként). Most már tudom, meddig bírja egy tampon, úgyhogy max tisztasági betétet teszek be mellé.


A sima Always nagyon vacak, műanyagos, befülled, szúr és büdösödik. Úgyhogy tényleg valami olyat vegyél, aminek puha, pamut(szerű) felülete van. Talán még a Naturella, Libresse is ilyen (de ez utóbbi kicsit merev, nem idomul úgy a fehérneműhöz mozgás közben).

2020. dec. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én először odaadom azt, amit én használok, aztán ha nem jön be neki, akkor kipróbálhat többfélét. Nálunk is így állt be annyó anyámmal, hogy ő a Libresse-t szerette, én meg az Alwayst.
2020. dec. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nyilván te magad fogod kitapasztalni, hogy neked mi válik be, nem vagyunk egyformák, nem lehet mindenkinek ugyanaz jó. Csak a saját példámat tudom leírni. Én 12 évesen kezdtem menstruálni, először betétet használtam éveken át. Nem emlékszem, pontosan mikor használtam először tampont, de nagyon nem tetszett, úgyhogy azt sose használtam rendszeresen. Amikor elkezdtek elterjedni az intimkelyhek, áttértem arra, és azóta azt használom, ez olyan 6-7 éve volt körülbelül, 23 éves korom környékén. Mivel az első napokban főleg éjszaka néha előfordul, hogy megtelik a kehely és kiszivárog, eleinte sima betétet használtam alá, aztán mosható textil betétre váltottam. Én azért ajánlom az újrahasználható dolgokat, mert már évek óta egyáltalán nem veszek semmilyen menstruációs terméket, nem kell erre egy fillért sem költenem, és mindig kéznél vannak, nincs az, hogy elfelejtek venni és épp nincs itthon semmi, amikor megjön.
2020. dec. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!