Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Peteérés előtt hosszan elhúzód...

Peteérés előtt hosszan elhúzódó barnázás, hosszabb ciklus, erősebb, fájdalmasabb menstruáció minek a jele? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Rendszertelen, 32-45 naposak a ciklusaim és ovuláció előtt és alatt változó jellegű és erősségű barnázást tapasztalok. Néha rózsaszínes, krémes, van hogy friss véres, van hogy egészen sötét barnás, az utóbbi hónapokban inkább barnás és peteérés környékén vizes állagú, híg, folyós lesz. Ovuláció után eltűnik, egyáltalán nem véres, rendes luteális szakaszra jellemző fehér sűrűbb nyák, és szép 14 napos maga a szakasz is.

Voltam ezzel a problémával már nőgyógyásznál is két különböző helyen, mert már másfél éve fennáll a probléma változó formában és mértékben, de kb csak lesz.rta az első, tabit akart íratni, a másik Gynex cseppeket ajánlott. Elvileg UH-n minden rendben. Rendes (hormon)vizsgálatra egyik se küldött, a stresszre fogják, holott egyáltalán nem stresszesebb az életem, semmi ilyen változás nem indokolja, hogy sokkal erősebb és fájdalmasabb is lett a mentsruációm.

Gynex cseppekről elég rosszakat hallottam és így pontos diagnózis nélkül felírva az az érzésem, vagy nem ér semmit és placebo, vagy hathat, de semmi se garantálja, hogy olyan irányba, ami nekem kell.


Kérlek, ha valakinek volt/van hasonló problémája, ossza meg a tapasztalatait, vagy ha van ötletetek, milyen hormonális eltérés okozhatja, írjátok meg. Elég sokat olvastam utána a neten is, de nem találtam semmit, amire illenek a tüneteim.


Talán annak is lehet valami köze a helyzethez, hogy kb azóta jött elő (kicsit utána), mióta rendszeresen élek nemi életet (óvszerrel védekezünk). Az viszont biztos, hogy nem kontaktvérzés, semmi köze az aktusok idejéhez, gyakoriságához, amikor nagyon erős a közti vérzés, van hogy hetekig semmi sincs.



2021. jan. 23. 10:56
 1/1 anonim ***** válasza:
28%
Hormonzavar, endokrinologushoz menj! Az en tapasztalataim szerint is a nogyogyaszok nagy ivben tesznek mindenre
2021. jan. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!