Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon izgulok a nőgyógyászati...

Nagyon izgulok a nőgyógyászati vizsgálat miatt, mit csináljak?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok, és az elmúlt 1 évben elég sokat híztam... 2 hónapja mar odafigyelek, lement rólam néhány kilo, de természetesen meg messze van a vege... illetve az egészséges eletmodnak nincs vége, tudom, de a régi súlyom visszaszerzesere ertem.

Nos, holnap nőgyógyászhoz megyek, immár a negyedik új orvoshoz, mert eddig sikerült mindig olyan dokit kifognom, aki lekelezo es bántó stilusban tett megjegyzést a sulyomra (mindig is ducibb voltam, most az elmúlt 1 évben viszont ugye több jott fel, ahogy írtam is)...


Nem adom fel, kerestem egy negyedik orvost, hátha ezúttal nem ér megalaztatas.


Viszont rettenetesen izgulok, hogy ő is be fog szólni. Ilyenkor megvedhetem magam? Nincs energiam egyszerűen újra és újra ezt atelni, de orvoshoz meg muszaj mennem...

Van valami tippetek, tanácsotok, hogyan küzdjem ezt le?



2021. jan. 28. 21:15
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
63%
Megis mi az, amit a 3 orvos mondott es ennyire felzaklatott? Tenyleg kivancsi vagyok, mert szerintem te reagaltad tul.
2021. jan. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
92%

Igen, vissza szólhatsz. Fel is állhatsz, eljöhetsz. Bár ugyanúgy fizetned kell a konzultálási díjat.

Másrészről, nálunk sztk-ban van vagy 6 nőgyógyász, mindegyiknél voltam már, senki nem tett soha megjegyzést az alkatomra.

Az szerintem nem bunkóság, hogy mint orvos, egy 90 kilós nőnek fogyókúrát, egy 40 kilósnak meg hízót javasol. Orvos. Nem a hurkáid miatt aggódik, hanem a hormonrendszeredért.

2021. jan. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Az elso folyamatosan azt hajtogatta meg 18 éves koromban, hogy így nehezebb lesz teherbe esnem, allandoan ezzel volt elfoglalva... 18 evesen megis miert akartam volna teherbe esni? Persze, ő hosszutavon ertette, de eleg lett volna 1x is elmondani, akkor meg nem is zavart volna.

A második semmilyen vizsgálatra nem akart beutalni, mondván, csak az a bajom, h nem fogyok le, es igy nem fog fogamzasgatlot sem irni, ne is almodjak rola.

A harmadikat lehet, hogy tenyleg tulreagaltam, elismerem, ő azt mondta, hogyha nem lennek kover (pedig akkor még nem is volt rajtam ez a plusz, ami most), nem lenne ennyi bajom sem (ciszta, akkoriban derült ki, h hpv-m is van)... lehet, hogy ezek nem nagy dolgok, van benne ráció, hogy tulreagaltam, de azert mentem, mert problemam volt, nem azért, hogy állandóan a kioktatast hallgassam.


Termeszetesen, mint irtam, ha 1x hangzott volna el vsak, mint jotanacs az elso orvostól, nem hagytam volna ott, de minden alkalommal ezt szajkozta

2021. jan. 28. 21:23
 4/34 anonim ***** válasza:
48%
Egyik sem hangzik lekezelonek, szoval mindharom esetben tulreagaltad. Teljesen igaza volt mindharom orvosnak. Ne varj mast a negyediknel sem.
2021. jan. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
94%
Te érzed hogy hogy mondta milyen hangsúllyal a doktor ha neked rosszul esett akkor igen is van jogod arra hogy a szívedre vedd. Remélem minden rendben lesz ezzel az új dokival és maradhatsz nála végleg
2021. jan. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
48%

"kioktatast hallgassam."


Az hogy elmondják mit kellene csinálni, nem kioktatás. 18 éves öt éve voltál, és már akkor is elmondta a doktor, hogy fogynod kéne, ergo nem 10 kiló túlsúly volt rajtad. Most itt vagy 5 évvel később, és annak ellenére, hogy igaza van az orvosoknak, hogy a túlsúly súlyosbíthatja, netán okozhatja is a gondjaidat, te azzal próbálod meg lezárni, hogy "csak piszkálnak". Igen, piszkálnak, mert 5 év alatt nem jutottál el odáig, PROBLÉMÁK mellett sem, hogy hallgass rájuk. Így nyilván nem tud rajtad a kövi doki sem segíteni.

Annyit tehetsz, hogy megmondod neki, ha felhozza a súlyodat, hogy:

nem rég kezdted a fogyókúrát, xy kilót szeretnél leadni, mit várhatunk ettől a későbbiekben, mit lehet addig tenni?

2021. jan. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
40%
Normalis ember nem valt 4x orvost, ezt azert ismerjetek el. Tobb olyan orvosra van szukseg, aki igenis megmondja a tutit az elhizassal kapcsolatban.
2021. jan. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Tehat teljesen jogos volt, hogy SEMMILYEN vizsgálatra nem volt hajlandó beutalni a túlsúly miatt?

Holott EN magam kértem, hátha pajzsmirigy problémám van, es ezért van rajtam a plusz.

De, 5 évvel ezelőtt 10, sot, annyi plusz sem volt rajtam.


Nem kellett volna kiirnom a kérdést. Aki normálisan valaszolt, koszonom.

2021. jan. 28. 21:40
 9/34 anonim ***** válasza:
82%
Figyelj ezen az oldalon mindenki topmodell alkat, és vegán, és csodamami itt megértést senkitől se várj az tuti mert nem lesz
2021. jan. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
84%
Valószínüleg elhízott vagy, nem túlsúlyos. Van különbség a kettő között.
2021. jan. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!