Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szednétek a helyemben fogamzás...

Szednétek a helyemben fogamzásgátlót csak pattanásos bőr miatt?

Figyelt kérdés

Pattanásos bőr miatt a bőrgyógyászom elküldött nőgyógyászhoz, mert szerinte csak fogamzásgátlóval lehet orvosolni a problémát, mivel kevés az ösztrogén a szervezetemben. Azt is mondta, hogy a fogamzásgátlót viszont szünet nélkül kell szednem, folyamatosan, ameddig csak lehet. Amiket olvastam az alapján, akkor durván 40 éves koromig.

Nagyon csúnya a hátam és az arcom oldala, viszont borzalmas dolgokat olvastam a fogamzásgátlókról és nem szeretnék szedni. Szükségem sincs rá, mivel egyedülálló vagyok épp, de minden eddigi kapcsolatomban működött az óvszeres védekezés, sőt sokszor a fiúk ragaszkodtak hozzá.

Ilyen helyzetben ti mit tennétek? Bármi hasonló tapasztalat? Külső krém, vagy bármilyen gyógyszer, ami segített nektek? (Roaccutanon már túl vagyok, 2 évig szép volt a bőröm, de most kezdődik előről.)

22L



2021. jan. 29. 13:05
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
0%

#7eske ez volt a tanácsom. De ha neki a komment szekció fogja felírni a fogamzásgátlót, akkor hajrá! Magyarországon kizárólag nőgyógyász írhatja fel és ő is rá fog kérdezni és meg fog vizsgálni és vissza fog rendelni, hogy megnézze, megfelelő-e.


De persze ezt az tudja, aki egy hangyafingnyit is konyít az egészségügyhöz és nem csak leponorozó troll, mint te #7eske.

2021. jan. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Járok rendszeresen nőgyógyászhoz is. Ő rákszűrés után írt volna fel fogamzásgátlót, mivel pár hónapja még volt partnerem, de nem kértem. Más vizsgálatot nem kért. Mivel magánorvos egy hívásomba kerülne a recept.
2021. jan. 29. 14:05
 13/26 anonim ***** válasza:
61%
Nem ajánlom de te döntésed.Roacuttan vagy Sotret.Hidd el jobban jársz.Nincs garancia hogy a fogamzásgátló eltünteti sőt....Láttad hányan írták hogy nem
2021. jan. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
16%

#12 Egyet értesz velem, mégis lepontozol, hogy erről orvossal kell kozultálni és van is neked.


A fórumon itt vannak storyik, hogy valakinek bevált, valakinek nem.

Azért, mert 3 vérpanna itt azt sírja, hogy neki nem vált be és van egy csomó másik, akinek igen, csak nem töltik itt az életüket az oldalon, akkor te nemet mondasz rá, mert NEKED a GYAKORI annyira megbízható oldal, hogy felülírja minden orvos szavát?


Hiába a lepontozás, de gondolkodni neked is szabad! Orvos vs névetelen, de hangzatos internetes magánvélemény.


Honnan tudod, hogy a tested ugyan úgy reagál a gyógyszerre, mint a többieké? Mert szép szavakat használt? Ennyi? Akkor neked minek orvos?

2021. jan. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Téged itt a stílusod miatt, és az elején az irreleváns válaszok miatt pontoznak le.


Leírtam, hogy fogamzásgátlóhoz könnyen hozzájutok, használhatom, ahogy azt is, hogy nem szeretném, csak végső esetben. Sokaknak nem is vált be a bőrükre, és igen érdekel, hogy mik a tapasztalatok, ha nem fogamzásgátló akkor merre tovább. Sok hasznos válasz is jött, szóval verheted még itt magad, de nekem segítettek a válaszok és ez a lényeg. Nekik nagyon köszönöm.

2021. jan. 29. 17:00
 16/26 anonim ***** válasza:
0%

A válasz egyáltalán nem irreleváns. Ha minden, amit mondtam, kiszeded a történetből, nagyon sok hiányosságod marad.

A stílus meg nem számít, ha az egészségedről van szó. Vagy igen? A hülyeséget inkább elfogadod, ha szépen van tálalva? Akkor birka vagy :)

2021. jan. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
51%
Én a saját tapasztalatom írtam le de ne törődj vele cseppet sem.A Kérdező is tudja hogy igazam van mert ő is szedte a gyógyszert az aknéjára és számára is csak ez vált be mindez idáig.Akinek nem volt ilyen súlyos aknéja mint nekünk örüljön neki és ne itt okoskodjon olyan dologról amiről fogalma nincs mennyire frusztráló és zavaró és önbizalom romboló főleg ilyen fiatalon mint a kérdező
2021. jan. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
57%

Kérdező: hormonális okok miatt írta fel nekem a Diane 35 fogamzásgátlót még annak idején a nőgyógyászom. Úgyhogy én is azt javaslom, beszéld meg VELE. Mert ez már nem bőrgyógyászati eset.

Én is kb 20 éves voltam. Rendszertelen menzesztől, pattanáshalmoktól szenvedtem, és ez rendbe hozta. Semmi más nem segített.

A Roaccutantól meg isten ments': tönkre vágja a májat és a vesét. Kerülendő!

2021. jan. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
94%
Ugye azt tudod, hogy ha rendbe is teszi a bőröd akkor amint abbahagyod sokkal rosszabb lesz???
2021. jan. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
66%
Én szedtem mindkettőt szintén az akne legsúlyosabb fajtájára.Igazából egyiket sem ajánlom.A Roaccutan tökrevágta a szervezetet,nekem is hormonális probléma okozta,de a fogamzásgátló csak minimálisan segített.Roa szintén mivel nem is szedhettem végig,olyan izomfájdalmat,szem kiszáradást és egyéb dolgokat okozott.Már a sokadik orvosnál jártam,aki igazából elmondta hiába szedném a fogamzásgátlót is,addig jó amíg szedem és nem is szabadna hosszabb ideig.Nem akarok hazudni,egyedül az idő segített és nyilván azért a tabletták is.De nem szűntette meg a problémát egyik sem! Azóta kozmetikushoz járok,szoli,forró fürdő este,hogy izzadjon az arcom,egészséges táplálkozás,rengeteg víz és egy megfelelő rutin.Amíg súlyos volt az akném,semmi ilyen nem használt de most már egész vállalható.Szóval azt mondom,ha nem hegesedsz és túl vagy a roán,akkor ezért ne szedd!
2021. febr. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!