Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sokat aggódtatok a terhességet...

Sokat aggódtatok a terhességetek elején?

Figyelt kérdés

Igazából csak arra lennék kíváncsi, hogy ti is sokat aggódtatok a terhességetek elején, hogy vajon egészséges lesz a gyermeketek, vagy hogy el ne vetéljetek, lesz-e szívhang, esetleg nincs-e valamilyen rejtett betegségek, ami kihathat a gyermekre, fertőzés vagy akármi, ami eddig eszetekbe se jutott?


Jelenleg 4 hetes terhes vagyok, ez az első terhességem és folyamatosan rágódom valamin, mindig újabb és újabb dolgokon.


Úgy érzem, az anyán van a legnagyobb felelősség, úgy értem a "nő testének alkalmasságán" függ minden. Valahogy azt érzem, ha valami történne azaz én hibám lenne. Jelenleg nagy nyomást érzek, lehet a hormonok is közrejátszanak, meg persze annyira szeretnénk a babát is.


Nálatok is volt ilyen? Vagy csak én reagálom túl?


Kérlek, ne kövezzetek meg a kérdésért!



2021. márc. 19. 09:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Persze hogy!

Ez az aggódás természetes, valamilyen szinten. Ne vidd túlzásba , hosszú nagyon még az út, mire nem fogsz aggódni érte!

Van még 36 heted felkészülni arra amire nem lehet, mert ösztönből fog jönni. Nem szabad végig aggódni.

Minden jót :)

2021. márc. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Sajnos nekem végig ilyen volt. A nyolcadik hétben azt hittem, elvetéltem. Hematómáim voltak, előtte is, utána is, ömlött belőlem a vér. Valami csoda folytán mégis megmaradt a kicsi,de szinte végig fekudnom kellett, idegileg nagyon megterhelo volt. Nem az a filmes, mindenki simogatja a pocakod, hanem az, mikor meg gratulálni se nagyon mernek, mert bármi lehet,veteles,koraszülés. Szerencsére egyik sem lett, azóta megszületett a kicsi és mindketten jól vagyunk. Nem tudom, akkor is aggódtam volna, ha nincs ez az egész, de azt hiszem valószínűleg igen. Az anyák a terhesség alatt mind testileg mind lelkileg nagyon kiszolgáltatottak. Az a legjobb, ha van melletted valaki, akivel ezeket az érzéseket őszintén meg tudod osztani, és az illető nem vágja rá zsigerből, hogy ez a dolgod és előtted már több millióan vegigcsinálták.
2021. márc. 21. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Természetes az aggódás, hétről hétre könnyebb lesz majd, ahogy látod hogy növöget, erősödik.

Első terhességemnél nem igazán aggódtam, éltem az életem ugyanúgy, pedig volt egy kis görcs egy kis barnázás...doki telefonon megnyugtatott h ilyen előfordul, végül missed ab...

Most várom a szivárványbabánkat, első perctől állandó aggódás, leginkább vizsgálatok előtt, és gyakrabban is járok dokihoz megnyugtatásért. Egyébként meditációkat hallgatok, az sokat segít. 15+1 hkm

2021. márc. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!