Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló vélemény?

Fogamzásgátló vélemény?

Figyelt kérdés
Szeretnénk váltani a párommal a fogamzásgátlás módszerünkönk,most óvszert használunk. A tabletta illetve a rézgyöngy amin gondolkozom. A tablettától kicsit félek mert volt trómbózis a családomban,anyukámnak abba kellett hagynia mert magas lett tőle a vérnyomása és migrénem van. Viszont a rézgyöngy viszonylag új dolog és nem biztos hogy beválik,kilöködik stb. A nővérem belara tabletát használni ami alacsonyabb hormontartalmú és neki semmi baja nem lett tőle,sőt migrénje se volt azóta. Első sorban erről a két módszerről szeretném a véleményeteket/tapsztalataitokat kérdezni. A tablettánál írjátok légyszi oda hogy milyen fajtát szedtek. Illetve hogy hízás/bármi egészségügyi panasz/változást okozott-e és hogy csökkent-e tőle a libidótok. Ha más fogamzásgátló módszert használtok az is érdekel írjátok le kérlek a tapasztalataitokat azzal kapcsolatban.

2021. máj. 18. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Én Milligestet szedek. Semmi bajom tőle, libidóm nem csökkent, hízni sem híztam tőle. Az én családomban is van trombózisos, ezt orvos meg is kérdezi, hogy előfordult-e ilyen a családban. Ha volt, akkor trombofilia tesztet fog végeztetni, ami azt mutatja meg, hajlamos vagy-e a trombózisra. Nekem negatív lett, így felírta. Egy citológiát csinált még. Ezer féle tabletta van, a neked legjobbat fogja felírni orvos. Én ebben hiszek, nem a rézgyöngy meg ilyenekben.
2021. máj. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Én tabit szedek lassan 2 éve, enyhe mellnövekedésen kívül semmilyen mellékhatása nem volt. Sok pattanásom volt előtte, ez a tabi pedig, a Noriel, ezen is segített, nagyon szépen megtisztította a bőröm. A mensim is rendszeres, napra pontosan megjön, szóval én teljes mértékben elégedett vagyok a tabival.

Amúgy ha normális nőgyógyászhoz mész, akkor ő figyelembe fogja venni nálad a családi előzményeket, elküldhet vérvizsgálatra is, kikérdez rendesen, megvizsgál és ez alapján ír fel neked megfelelő tablettát. A tb-sek nem mindig ilyen alaposak, de ezt már neked kell megtudnod, kik vannak a közeledben és milyenek. Plusz nyilván megkérdezheted a dokit, hogy milyen egyéb fogamzásgátló módszereket javasol, ha nem szeretnél tablettát.

2021. máj. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem mindenképp gondoldd át a hormonális fogamzásgátló szereket, mert ha volt trombózisos a családban akkor nem szabad ezzel viccelni, komoly bajod is lehet belőle. Ha mindenképpen e mellett döntenél mégis, akkor a Ladeering hüvelygyűrűt ajánlom. Kisebb hormontartalmú, mint a tabletták. DE! Nagyon fontos hogy csináltass vértesztet előtte, semmi képpen ne hagyd, hogy az orvos csak úgy felírja!

De egyébként van még hormonmentes spirál is, arra is érdemes rákeresned.

A rézgyöngyről nem tudok sokat, csak azt, hogy elég drága, de ugye azért, mert évekig használhatod. Tapasztalatok alapján nagyon nagyon fáj a felhelyezése és az első pár nap, de megintcsak, ha években nézzük nem olyan rossz.

2021. máj. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom a 3-as válaszolóhoz.
2021. máj. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem kifejezetten szeretném a tablettát sőt egyáltalán a hormonos megoldásokat. Csak az óvszer/megszakítást biztosan nem szeretném,a pharmatexről azt hallottam,hogy nem túl hatékony. A hőmérőzéstől(termékenységtudat) a párom tart illetve én is kicsit. 20 éves vagyok még nem szültem tehát a spirált nem nagyon ajánlják és így eléggé leszűkül sajnos a kör,hogy miket használhatok.
2021. máj. 19. 17:44
 6/7 anonim ***** válasza:

Én 3 évig szedtem tablettát (Roxanelle). Különösebb mellékhatása nem volt, eleinte a libidómmal se volt gond (a bárhol-bármikor-óvszer nélkül jó érzés, szóval kezdetben meg is dobta), a végefelé szerintem arra már kihatott egy kicsit.

Végül azért hagytam abba, mert nem akartam tovább beleszólni a hormonháztartásom működésébe. Eredetileg azért írták fel, mert barnázgattam, és féltem, nehogy az legyen, hogy évekig elfedek valami problémát, és utólag derül ki, hogy semmi sincs rendben.

2021. máj. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ma voltam nőgyógyásznál. A spirált ajánlotta és fel is írta a jaydess spirált. Vélemény,tapasztalata van valakinek?
2021. máj. 27. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!