Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek baj, ha még 22...

Szerintetek baj, ha még 22 évesen nem voltam nőgyógyásznál?

Figyelt kérdés
22 éves leszek egy hónapon belül, de még nem létesítettem szexuális kapcsolatot senkivel. Mindenhol azt olvasom, hogy az első aktus előtt érdemes elmenni, ezért eddig nem is érdekelt a dolog, ám mostanában felmerült bennem, hogy esetleg már probléma lehet, hogy még nem vizsgáltak meg. Hozzáteszem eddig nem volt semmi baj vagy tünet akár a havi vérzéssel kapcsolatban vagy bármi mással kapcsolatban sem.

2021. máj. 21. 15:49
 1/9 Tepfal ***** válasza:
53%
Szerintem 20 éves kor felett érdemes szexuális élettől függetlenül évente eljárni ellenőrzésre. Nem tragédia, hogy még nem voltál, de lassan keress egy jó nőgyógyászt és kezdj el járni.
2021. máj. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Én is kb annyi voltam mikor először mentem. Érdemes elmenni, de nagy bajnak azért nem mondanám hogy még nem voltál.
2021. máj. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
12%
Rákszűrés miatt érdemes elkezdeni járni, nemi élettől függetlenül. Én 18-20 körül voltam először.
2021. máj. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Rákszűrés miatt persze érdemes, én viszont az első aktus után kb 2 hónappal voltam (19 évesen) és a doki azt mondta, hogy rákszűrésre majd csak 1 évvel az első együttlét után kerüljön sor, mert addig többet árthat mint amennyit használ, azt hiszem valami ilyesmit mondott.

Szerintem amíg nincs semmi panaszod és szűz vagy, addig nem szükséges.

2021. máj. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

22 voltam én is mikor először mentem el nőgyógyászhoz,miután elveszítettem a szüzességem. Nekem sem volt előtte problémám. Utána is csak a rákszűrés miatt mentem.

26N

2021. máj. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem baj, sőt felesleges is elmenned, amennyiben nincs panaszod. Ha szűz vagy meg sem fognak vizsgálni, csak ha ragaszkodsz hozzá.

Akkor kell menni, ha rendszeres nemi életet élsz évente 1x rákszűrésre, a méhnyakrákot a HPV vírusok egy része okozza, amit nemi úton tudsz elkapni, mivel nem élsz nemi életet okafogyott a vizsgálat.

2021. máj. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
Teljesen felesleges lenne, ha probléma mentes vagy.
2021. máj. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%
25evesen soha nem voltam de nem is annyira vonz. 6eve nincs nemi eletem. Az elott heti szinten van. Ha nincs panasz akkor felesleges. Haziorvosnal 9eve nem voltam ahogy korhazba se. Panasz nelkul teljesen ertelmetlen.
2021. máj. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8%
Na most a 8-ast miért pontoztátok le? Eszem megáll. Elmondta a saját esetét. Nem mondott hülyeséget. Vagy az a baj, hogy sosem volt kórházban? Nőgyógyásznál? Szerencsés, ennyi.
2021. máj. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!