Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mindkét fiam barátnőjének fáj...

Mindkét fiam barátnőjének fáj a hasa, amikor menstruál?

Figyelt kérdés
Nekem soha nem fájt, ezért nem tudom, mi a teendő. Mit kell ilyenkor csinálni? Eddig csak a málnalevél teáig jutottunk el. (Nyilván fájdalomcsillapító és nospa megvan.)

2021. júl. 6. 08:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Nekem az advil ultra segített.. illetve a cickafarkfű tea.

Félóràn belül jól voltam.. de valamikor flector kellett..

Ha sétàltam elnyomtam a fájdalmat.. vagy összegubózva feküdtem az ágyban.

2021. júl. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. júl. 6. 08:32
 3/17 Andizsuzsi ***** válasza:
76%

A lányoknak nincs édesanyjuk, aki ellátná őket tanáccsal?

Amúgy ez teljesen egyéni, van, akinek a meleg, van, akinek a hideg borogatás válik be, van, akinek a mozgás, másnak az ágynyugalom. Gondolom a lányok nem 12 évesek, ki tudták már tapasztalni, hogy nekik mi a jó.

2021. júl. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Van anyukájuk (bár egyiküknek a "valódi" anyukája ... inkább ne ejtsünk szót róla ... szóval az apukájának az új párját nevezi anyának).


Jól van, de érted, itt haldokolnak nálam, nyilván szeretnék segíteni.


Nem igazán tudnak mást a fájdalomcsillapítón és a nospán kívül.


EZÉRT mertem kérdezni.

2021. júl. 6. 08:58
 5/17 anonim ***** válasza:
79%
Cataflam 50 mg jó szokott lenni.
2021. júl. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Andizsuzsi ***** válasza:
83%
Nem az a gond, hogy kérdezel, csak fura, hogy két "nagylány" közül egyik sem tudja, mi jó NEKI ilyenkor. A görcsoldó általában szokott ilyenkor segíteni. Próbálják meg melegíteni/jegelni.
2021. júl. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Andizsuzsi: tudtommal felnőtt nők sem szokták sokszor tudni.


A nagyobb lány múltkor 3 nospát vett be és nem segített.


A fájdalomcsillapítókból akármennyit nem lehet bevenni.


A borogatást gondoltam, de nem tudtam, hogy a meleg is jó lehet, meg a hideg is.


Ha valakinek van még alternatív(abb) elgondolása (mint a málnalevél meg a cickafark), azt örömmel venném.

2021. júl. 6. 09:22
 8/17 Andizsuzsi ***** válasza:
67%

Ha a görcsoldó gyógyszer nem segít, akkor lényegesen gyengébb hatóanyagú gyógynövény sem fog valószínűleg. Ha a No-SPA hatástalan, akkor érdemes ibuprofen tartalmú gyógyszert kipróbálni. Ilyen pl az Algoflex, aminek van kifejezetten menstruációs változata is (az ibuprofen mellett görcsoldó is van benne). Vagy a valaki által már említett Advil.

Én első körben a melegítést ajánlanám, mert az oldja a simaizom görcseit, de ha nem jobb, vagy esetleg rosszabb, meg lehet próbálni a jegelést is (törölközőn keresztül), van ismerősöm, akinek az segít.

2021. júl. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Andizsuzsi ***** válasza:
35%

"Andizsuzsi: tudtommal felnőtt nők sem szokták sokszor tudni."


Hát igen, de ez azért elég szomorú.

2021. júl. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%

Én nagyon sokféle gyógyszert próbáltam már, és nekem eddig a legjobban az Algoflex M vált be! Ez direkt menstruációs fájdalmakra van, 2 különböző tablettát kell bevenni egyszerre, az egyik görcsoldó a másik fájdalomcsillapító.


Nekem bevétel után kb 1 órával teljesen elmulasztja a görcsöket, olyan, mintha meg sem lenne. A No-spa nekem is hatástalan volt. Ezen felül a meleg borogatás is szokott segíteni.


Recept nélkül lehet kapni, szóval bármikor kipróbálhatják. Jobbulást nekik!

2021. júl. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!