Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elkaphattam a HPV-t?

Elkaphattam a HPV-t?

Figyelt kérdés

Még május környékén láttam a párom nemi szervén egy kitüremkedés szerűt. Mondtam neki, hogy menjen el bőrgyógyászhoz vele és aznap gumiban szexeltünk.

A bőrgyógyász után azt hazudta, hogy megnagyobbodott anyajegy volt.Eltávolították neki lézerrel.

Minap láttam az asztalán egy bőrgyógyászati leletet, amit kíváncsiságból megnéztem és akkor láttam, hogy HPV által kiváltott vírusos szemölcse volt.

Nagy valószínűséggel félrekefélhetett. Én mással nem szexeltem és előtte egy hónappal voltam az éves szűrésen.

A kérdésem az lenne, hogy a szemölcs eltávolítása után még ugyanúgy fertőzőképes a vírus?

Lehetnek szabad szemmel nem látható tünetei pl. hüvelyben?

Jövő héten fog megjönni és utána kérek időpontot nőgyógyászhoz.

Érdemes lenne elmennem fül-orr-gégészetre is az orális szex végett?


2021. aug. 7. 08:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Feltehetőleg nem egyik napról a másikra nőtt oda, így az, hogy csak aznap gumiban volt szex, nem sok mindentől védett meg, gondolom előtte is szexeltetek....
2021. aug. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%

A HPV a felnőtt lakosság nagy részében jelen van, nem kellett ahhoz megcsalnia, hogy ő is fertőzött legyen.

Az, hogy te évente mész szűrésre nem jelenti azt, hogy neked nincs HPV-d, csak azt, hogy a HPV következtében kialakuló daganatos megbetegedésed nincs.

A HPV-nek több száz variánsa van, nem mindegyiknél alakulnak ki szemmel látható tünetek.

2021. aug. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Előtte 1 hónapig nem találkoztunk.

Korábban is csalt már meg, csak azt még elnéztem.

2021. aug. 7. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!