Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gyakori felfázás mitől lehet?

Gyakori felfázás mitől lehet?

Figyelt kérdés
Amióta szexuális életet élek, azóta vettem észre, hogy nagyon sűrűn szex utána felfázásos tüneteim vannak. Előtte még soha nem voltam felfázva. Elképzelhető, hogy tényleg a szex maitt van? Vagy talán mástól?
2021. aug. 14. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:

A párod valamit hordoz.


Jó lenne, ha szépen kézenfogva elmennétek egy std szűrésre.

Magyarul nemibeteg gondozóba.

2021. aug. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Javaslom neked a kovetkezoeket:

- pisilies szex elott es utan is

- szex utan kotelezoen mosakodas is

- szex utan (es egyebkent is) sok sok viz fogyasztasa. En kb egy fel litert szex utan leszoktam huzni, nem azert mert jo, hanem azert mert kell. Minel tobbet pisilsz, annal kevesebb eselye van a baciknak tulelni, szaporodni

- mindennap 500 mg C-vitamin, plusz tőzegáfonya kapszula napi adagban.

- VitagynC huvelykrem. En menstruacio elott es utan is alkalmazom 2-2 napig.

2021. aug. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mindig óvszerben vagyunk együtt, óvszer nélkül nem voltunk együtt, de a párom csináltatott tesztet amikor először együtt voltunk és tiszta volt. Nekem ő az első, így gondolom, hogy én is tiszta vagyok. Szex előtt fürödtünk nem közvetlenül előtte de mindig amikor aznap találkozunk, valamint pisilni is elmegyek utána, de a felfázásos tünetek gyakran jelentkeznek így is.
2021. aug. 14. 23:16
 4/4 anonim ***** válasza:

Kerüld a gyakori tangahordást, emellett próbáld kerülni a tampont is, amikor csak tudod. SOHA ne tartogasd a pisid, egyből menj ki mosdóba, igyál naponta legalább 2 liter vizet, de ilyen melegekben simán lehet 4 is, egyébként én például próbálok óránként legalább egy nagyobb pohárral meginni. Sokat kell járni pisilni, de megéri. Fogyassz minél több sima, cukor nélküli folyadékot, pl. víz mellett sok zöld teát. Szedj nyugodtan tünet nélkül is tőzegáfonya kapszulát, minél nagyobb koncentrációban. Nagy wc után lehetőség szerint vagy nedves intimtörlőt is használj a wc papír után, vagy miután végeztél a mosdóban, mosakodj meg intim mosakodóval, különösen fontos ez, ha amúgy tangát hordasz, de ezekre mindig ügyelj. Ne hordj túl szoros fehérneműt, kerüld a kádban való fürdést, strandolás és sportolás után mindig húzz egyből tiszta, száraz ruhát. Szex előtt mindenképp mosakodjatok meg mindketten és te pisilj is, illetve nagyon fontos, hogy szex után is 10-15 perccel legkésőbb menj el pisilni. Tömegközlekedésen soha ne ülj le szoknyában, sem pedig vékony rövidnadrágban. Nyilvános az otthoni wc-n kívül ne ülj rá sehol sem a wc-re, az ajtókilincset csak papírral fogd meg és csak akkor használj mosdóban lévő wc papírt, ha ,,tartályos" és inkább annak is tépd le simán az kilógó első pár kockáját.


Ha felfáztál, egyből menj orvoshoz, igyál sokat, szedd be az antibiotikumot és utána vagy közben szedj mellé Urzinol tablettát (vény nélkül kapható) és nagyon fontos, hogy MINDIG használj ilyen esetekben hüvelyi probiotikumot!


Hirtelen ennyi jutott eszembe, 5 éve kb. visszatérő felfázás gyötör engem is... ezt mindig megteszem, mégis visszatér, szóval semmi sem biztosíték, de ezek tényleg sokat tudnak segíteni. Kitartást!

2021. aug. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!