Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetséges lenne, hogy kigyógy...

Lehetséges lenne, hogy kigyógyultam a hüvelygombából?

Figyelt kérdés

Szóval régóta van nekem el nem múló kellemetlen szagú folyásom, sokszor rám tör ott a viszketés és a bőr elkezd hámlani. Viszont többször jártam már nőgyógyásznál viszont eredménytelenül bármilyen gyógyszert kaptam rá. De most a szokásos helyett a gyógyszertárban kaptam hasonlót mint a Fluconer csak ez valami fluconazole kapszulát.

2 napja semmi folyást nem tapasztaltam csak egy kis nedvességet de az az erős folyás egyáltalán nem volt így tudtam rendesen bugyiban közlekedni betét nélkül. Sőt viszketni se viszket csak néha egy lehelletnyit de használom a kapott krémet is. Egyetlen hátulütője volt, hogy az nap eléggé rosszul lettem, lehet a mellékhatása de teljes véletlen is. Baromira fájt a fejem, migrén jellegűen, szédültem ami még mostanáig is tart, megfojtott néha a meleg pedig annyira nem volt meleg és hidegrázásom is volt néha pedig ezeket nem írta mint mellékhatás. Nagyon örülnék ha tényleg elmúlt volna ez a kellemetlen folyás, a viszketést kibírnám ha csak az lenne de a folyás mióta megszűnt sokkal szabadabb vagyok és nem szorongok ezen.

Ma már buszon is voltam úgy, hogy nem hordtam betétet ami mindig kellett. Zuhany után rögtön érezni szoktam a folyást most sokáig semmi. A rosszullét lehet, hogy azért volt, mert a testem érzékelte a kapott "dózist" és úgy dolgozta fel? Vagy csak véletlen akár időjárástól is? Mindegy is, jelenleg örülök, hogy nincs folyásom már.

Csak nem szeretném ha bármikor visszatérne mert sajnos régen örültem így aztán ismét elkezdett folyni. Most azaz intenzív folyás nincs, csak enyhe nedvesség de tiszta maradt a bugyim. 1 kapszula eltud érni ekkora változást? Mit gondoltok? 24L vagyok.



2021. okt. 5. 23:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egy kapszula látható, érezhető változást érhet el. De nem szabad abbahagynod a kezelést, amíg az orvos nem mondja. (Ha azt mondta, három kapszula, akkor annyi. Ha azt mondta, egy hét, akkor annyi. Szóval érted.)
2021. okt. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

1.Köszönöm.

Igen, nem hagyom abba mert ez már jó hír de a dobozban cssak 2 kapszula van vagyis csak 1 amit a jövőhéten kell bevennem. De durva hogy ennyire képes egy kicsi kapszula.

2021. okt. 5. 23:59
 3/16 anonim ***** válasza:
61%
Ha beszedted a 2.at is, utána próbáld ki a teafaolajat, olvass utána hüvelygombára és fertőzésre is jó.
2021. okt. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

3.Köszi a tippet, kipróbálom mindenképp.

Szeretném így tartani az állapotot sokáig.

2021. okt. 6. 00:18
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

Nehogy teafaolajat tegyél a hüvelyi területre, édes jó istenem gyere le.

Ha mindenképpen teafaolajat akar valaki odalent használni, lehet (régen lehetett) kikevertetni gyógyszertárban teafaolajos hüvelykúpot, az biztonságos, de otthon nem próbàlkoznék vele. Ráadásul a hüvelyi pH sem mindegy , inkább mellőzzük a "teafa illólaj" feliratú üvegcsék tartalmát - akár vízzel hígítva (töményen semmiképp ne)- ennyire érzékeny teruleten alkalmazni.

2021. okt. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
5.Előtte elolvastam volna hogyan kell használni honnan gondoltad hogy a hüvelyi területre tenném? :D
2021. okt. 6. 00:41
 7/16 anonim ***** válasza:
73%

Nem neked szólt az edesjoistenem felkiáltás, hanem annak, aki ajanlgatja huvelygomba megelőzésre (oda kell tenni, mert helyileg hat, vagyis nem meginni-enni kell a teafaolajat.) Csak nagyon rosszat tud tenni, amikor egy ennyire erős szert netes ajánlások alapján kezd valaki használni, csak hogy egy példát mondjak, két hete találkoztam egy régi ismerősömmel, le volt tapasztva az arca, mert a pattanásait teafaolajjal akarta kezelni, persze neten utánaolvasott a használatnak előtte, de így is leégette a bőrét. Hüvelygomba ellen megelőzésként csomó oldalon írnak teafaolajos tampont, vagy csak kívülre ecsetelni vizes oldatot, de ezek valóban nagyobb bajt okozhatnak.

Hogy a kérdésre is válaszoljak, az első válaszoló helyesen írta, elmúlhatott a hüvelygombád, de használd fel a másik tablettát is ,ahogy kell. :)

A mellékhatást okozhatta a gyógyszer, ha jól értem ez egy szájon át bevehető tabletta, antimikotikum, az általában egy is kipucol a gombából, de elég kellemetlen mellékhatásokkal jár.

2021. okt. 6. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
7.Köszi a tájékozatást.:)
2021. okt. 6. 00:59
 9/16 A kérdező kommentje:

Igen, szájon átvehető volt.

Hát igen, utána tényleg betegesen éreztem magam (hányinger, extrém fejfájás, bedugult az orrom de lehet ez véletlen, hidegrázás stb.mintha valami extra dózist kaptam volna még az oltástól de voltam rosszul) de mára már elmúlt és a gond is talán :D. Annyira örülök, csak ne térjen vissza. Több órája se viszkekés se folyás nincs. Tisztának érzem magam. Sőt ma intim tusfürdőt se kellett használnom mert nélküle nem érezem tisztának magam, de zuhany után se éreztem a folyást sokáig. :)

2021. okt. 6. 01:03
 10/16 A kérdező kommentje:
Az érdekes viszont, hogy korábban Fluconert kaptam de az nem hatott max 1 napig azt visszajött, de ott nem éreztem semmi mellékhatást. Ennél pedig kivoltam viszont helyrehozott ami nekem évekig szenvedést okozott..pedig a patikás mondta hogy ez hasonló meg a májat támadja stb..de lehet akkor ez mégis más mint a fluconer, hogy ez hatott?
2021. okt. 6. 01:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!