Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetséges lenne, hogy kigyógy...

Lehetséges lenne, hogy kigyógyultam a hüvelygombából?

Figyelt kérdés

Szóval régóta van nekem el nem múló kellemetlen szagú folyásom, sokszor rám tör ott a viszketés és a bőr elkezd hámlani. Viszont többször jártam már nőgyógyásznál viszont eredménytelenül bármilyen gyógyszert kaptam rá. De most a szokásos helyett a gyógyszertárban kaptam hasonlót mint a Fluconer csak ez valami fluconazole kapszulát.

2 napja semmi folyást nem tapasztaltam csak egy kis nedvességet de az az erős folyás egyáltalán nem volt így tudtam rendesen bugyiban közlekedni betét nélkül. Sőt viszketni se viszket csak néha egy lehelletnyit de használom a kapott krémet is. Egyetlen hátulütője volt, hogy az nap eléggé rosszul lettem, lehet a mellékhatása de teljes véletlen is. Baromira fájt a fejem, migrén jellegűen, szédültem ami még mostanáig is tart, megfojtott néha a meleg pedig annyira nem volt meleg és hidegrázásom is volt néha pedig ezeket nem írta mint mellékhatás. Nagyon örülnék ha tényleg elmúlt volna ez a kellemetlen folyás, a viszketést kibírnám ha csak az lenne de a folyás mióta megszűnt sokkal szabadabb vagyok és nem szorongok ezen.

Ma már buszon is voltam úgy, hogy nem hordtam betétet ami mindig kellett. Zuhany után rögtön érezni szoktam a folyást most sokáig semmi. A rosszullét lehet, hogy azért volt, mert a testem érzékelte a kapott "dózist" és úgy dolgozta fel? Vagy csak véletlen akár időjárástól is? Mindegy is, jelenleg örülök, hogy nincs folyásom már.

Csak nem szeretném ha bármikor visszatérne mert sajnos régen örültem így aztán ismét elkezdett folyni. Most azaz intenzív folyás nincs, csak enyhe nedvesség de tiszta maradt a bugyim. 1 kapszula eltud érni ekkora változást? Mit gondoltok? 24L vagyok.



2021. okt. 5. 23:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, többféle antimikotikum létezik, mivel többféle gombatörzs okozhat problémát. Szerencsére úgy látszik,most pont sikerült eltalálni azt, ami hatott is, vagy ez sokkal szélesebb spektrumú cucc volt. Minél szélesebb spektrumú (több féle gombát kipusztít) annál erősebb mellékhatásokra lehet számítani általában, de ne aggódj, ezek ilyen szükséges rosszak egy erős gombás fertőzés esetén.
2021. okt. 6. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Azta.köszi az infókat, ezek újak nekem.

Még az is szuper, hogy egész nap nem éreztem magam ott koszosnak mint általában. Hiába tusolok, fél nap és a folyás miatt igen piszkos szokott ott lenni, sőt ugye a hámlás is van de az sincs már jelen. Sőt pisi után szokott általában ismét jönni a folyás de most rendesen pisiltem. O_O Se viszketés, se kellemetlen szagú folyás, a puncim se büdös ha jobban megszagolom az ujjammal, hámlás sincs már jelen és egy gyógyszer tette ezt. féltem hogy ha ismét fluconert kapok, megint nem lesz változás de szerencsémre, a patikus mást adott.

2021. okt. 6. 01:23
 13/16 A kérdező kommentje:
Ennyi mellékhatás viszont megérte, hisz úgy érzem tényleg helyre jöttem csak meg kell szoknom, hogy tiszta vagyok ott :D viszont így próbálok akkor kevesebb cukrot enni, meg minden olyat ami előidézi ezt a gombát.
2021. okt. 6. 01:26
 14/16 anonim ***** válasza:

5, 6


A teafaolajat ujjra cseppentve kell bizony felnyúlni a hüvelybe.


5

Olvass, kérdezz mielőtt hülyeségegeket írsz.

2021. okt. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
"Gombás panaszok kezelése" [link]
2021. okt. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Sajnos lehet mégse gyógyultam meg teljesen mert ma ismét folyni kezdett de nem vészesen és a viszketés is néha jelen volt meg a hámlás is. pedig a krémmel kenem mindig. lehet nálam ez van hogy kapok egy gyógyszert ami 2-3 napig hat utána ismét visszaesek? :(
2021. okt. 7. 01:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!