Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan fog kinézni az első...

Hogyan fog kinézni az első nőgyógyászati vizsgálatom? Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Mivel először készülök nőgyógyászhoz, így nem igazán tudom mire számítsak. Alapjáratban nagyon félek és tartok tőle.


Menstruációm után, egy héten keresztül folyamatosan barnázásom, véres folyásom van, s volt példa arra is, hogy égő érzést érzek vizeléskor. Nem gyakori, de egy hete egyre inkább. Nem volt kérdés, hogy meglátogassam a dokit, hiszen nem mindennapi jelenség. Azonban nagyon félek, hogy mitől lehet, s attól is hogy mire kell számítanom.


Köszönöm a válaszokat előre is!



2021. okt. 8. 09:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Első és legfontosabb kérdés:

szűz vagy még?


Mert teljesen másképp vizsgálják meg azt aki igen és azt aki nem.

2021. okt. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
93%
Szia! Nagyon jó, hogy elmész orvoshoz! Először valószínű megkérdezi, hogy miért mentél el, amikor ezeket a tüneteket elmeseled, és szerintem fontos azt is elmondani, hogy még nem voltál ezelőtt soha. Utana nekem mindig egyből azt kerdezik, hogy mikor menstrualtam utoljára. Utána kikerdez több dolgot: családon belüli betegségek, menstruaciod mennyire rendszeres, hasonlók. Vegul pedig valószínű mintát vesz, amiből megállapítja hogy mi lehet a probléma és rakszurest vegez, ami egy szerintem szempillaspiralhoz hasonló kinézetű dologgal történik :D ehhez le kell vetkőzni alul teljesen, felülni egy székre és egy fém eszközt helyet fel a huvelyedbe. Nagyon fontos, hogy ennek inkább csak kellemetlennek kene lennie, nem szabad fajnia. Ha fáj akkor legközelebb ne ehhez az orvoshoz menj, hiszen valószínű csak figyelmetlen és gyors! Évente egyszer nagyon fontos a rákszűrés, tényleg fontos hogy olyan orvost találj akiben megbizol és nem félsz elmenni. És sok bátorságot, de hidd el nincs mitől tartani :)
2021. okt. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem már nem vagyok szűz.


Köszönöm a választ! :)


Megpróbálok bátor lenni, azonban tartok nagyon hogy nem-e valami komoly probléma áll a háttérben. Hajlamos vagyok a legrosszabbra gondolni, s aztán csak stresszelek.

2021. okt. 8. 10:43
 4/4 anonim ***** válasza:
90%

Ebben az esetben meg fog vizsgálni alulról is rendesen.

Szerintem számíthatsz egy uh-ra is, ezzel kiderülhet, hogy van-e cisztád vagy bármi eltérés. Én úgy vettem észre változatos, hogy ki-hogy végzi, van aki hason keresztül vizsgál meg, és van aki rendes hüvelyi uh-val.

Ettől nem kell félni, kellemetlen, de nem fájdalmas. Óvszert szoktak húzni az eszközre és jóóó sok síkosítót.

A kettesnek mindenben igaza van egyébként. Előtte általában kikérdez és jó ha tudod előre, hogy mikor volt az utolsó mensid (van aki azt kérdi hány nappal ezelőtt, van aki azt kérdi dátum szerint mikor, szóval mindkettővel készülj, mert abban a stesszhelyzetben néha nehéz számolni).


Valószínűnek tartom, hogy lesz rákszűrés is, ettől sem kell tartani. Kellemetlen érzés, ez tény. Én úgy hiszem, hogy jobb ha készülsz rá, hogy ez PICIT fájhat, mintsem meglepődj. Nagy fájdalom tényleg nem jó, és jelezni kell az orvosnak. De ez nagyrészt az orvoson múlik.


Ja, és mégvalami: ügyes vagy :) tudom, hogy milyen nehéz elmenni nemhogy az elsőre, hanem a sokadikra is. Kitartást és bátorságot :)

És mindig mindenről szólj az orvosnak. Ha valami tüneted volt amire rákérdez akkor nyugodtan mond meg, hogy milyen gyakran tapasztaltad. Ha kezével megnyomja pl. uh-nál az alhasad és fáj, akkor azt jelezd. Sok minden, és sok kis részlet utalhat betegségre, de sajnos hajlamosak vagyunk pánikolni és figyelmen kívül hagyni egyes dolgokat.

Ha pedig tapló az orvos, akkor irány másikhoz. Fontos utánajárni a problémának, nem adni fel!

2021. okt. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!